Jump to content
  • 0
dato_1234

import produktów zatrzymuje sie w różnych momentach błąd 503

Question

Witam,

W trakcie importu z pliku xml wszystko zatrzymuje sie w różnych momentach z info o błedzie errort. po otwarciu konsoli mozna wyczytac:

Failed to load resource: the server responded with a status of 503

zmieniałem połączenie internetowe na inne ale to nic nie daje.

Może ktoś sie już z tym uporał?

10 answers to this question

Recommended Posts

• 1

To już najstarsi górale dawno wiedzą, że na home i nazwie presty się nie stawia.

• 1
Posted (edited)

Niestabilne... Porostu niewydajny serwer. Sprawdź error logi serwera to powinno wskazać w ktorym parametrze dokładnie się serwer wyklada. 

Druga sprawa, jeżeli wrzucasz CSV wraz ze zdjęciami pamiętaj, że na generowanie miniatur serwer jest najbardziej obciążony i wymaga najwięcej zasobów. W takim wypadku najlepiej podzielić plik na max 200-300 rekordów przy słabym hostingu 

Edited by design4VIP (see edit history)

• 0

503 to przeciążenie serwera, może spróbuje importować w mniejszych paczkach.

• Thanks 1

• 0

Plik ma 6 tys rekordów i nawet jak podzieli sie na 1000 to czasami wejdzie, a czasami zglosi 503.

Cos jest niestabilne. Probowałem wgrać na ftp do katalogu import i z tego startować import ale sypie sie tak samo w różnych momentach.

Bardzo niestabilne.

• 0

No dobrze mam rozwiązanie, a raczej znalazłem przyczynę. Jest to hosting na nazwa.pl w opcji cloud. Nie ma szans żeby Presta pracowała poprawnie.

odpowiedź jaką uzyskałem:

Błąd 503 związany jest z przekroczeniem parametrów bezpieczeństwa, w tym przypadku jest przekroczony czas działania pojedynczego procesu.

No to drążyłem dalej i:

parametry bezpieczeństwa są stałe. Zaimportowanie nawet małego pliku może spowodować bardzo długi czas jego obróbki przez skrypty Prestashop. Alternatywnym rozwiązaniem jest serwer VPS w ramach którego można samodzielnie skonfigurować odpowiednie parametry. Jest to jednak serwer konfigurowany przez Klienta od podstaw.

No więc jeżeli komuś przyjdzie do głowy użyć serwery na nazwa.pl to może zapomnieć o poprawnym działaniu presty. CHyba że od razu wybierze proponowaną przez nich opcje serwera VPS.

Dodam że w materiałach reklamowych nazwa.pl dla serwerów cloud jest wprowadzająca w błąd informacja:

Bazy MySQL / MariaDB, PostgreSQL

Bazy danych uruchamiane są w klastrze serwerów, zapewniającym najwyższą możliwą wydajność i niezawodność działania. Zastosowanie szybkich dysków NVMe i dużej ilości pamięci RAM umożliwia płynną obsługę nawet największych aplikacji WWW i sklepów internetowych. Wysokie parametry konfiguracji pozwalają na szybkie działanie nawet w okresach prowadzenia akcji promocyjnych, powodujących znaczne zwiększenie ruchu na serwisach WWW.

Nie zapewniają najwyższej możliwej wydajnośći i nie działała poprawnie aplikacja Prestashop.

• 0

Ten sam plik ta sama Presta u innego providera działa bez problemu. Importuje się cały duży plik. Wniosek:unikać nazwa.pl jezeli ktoś myśli o ecommerce na Prestashop

• 0
23 hours ago, dato_1234 said:

Ten sam plik ta sama Presta u innego providera działa bez problemu. Importuje się cały duży plik. Wniosek:unikać nazwa.pl jezeli ktoś myśli o ecommerce na Prestashop

To akutar żadna nowość. Glowne wątki odnośnie hostingu pod evimmetce zaczynają się w 99% od przestrogi przed takimi komercyjnymi hostingami. Tutaj powiela się błąd początkujących, że nie zaznajamiaja się z takimi tematami tylko patrzą na reklamy takich providerow i w nie wierzą :) każde forum branżowe czy to PS czy WP czy inne systemy maja wątki polecanych czy niepolecanych (tutaj zawsze znajdują się tzw. największe grupy hostingowe} usługodawców pod dany system. Od tego należało by zaczynać "przygodę" 

• 0

Witam, czy podobny problem może występować na hostingu ovh? Pliki z produktami co prawda się ładują, ale w ślimaczym tempie (po jednym na dobę 😱). Próbowałam zmieniać parametry w PS oraz w bazie Mysql. PHP jest w wersji 7.2. PS w najnowszej wersji 1.7.6. Czy wypadałoby zmienić hosting, czy da radę coś z tym zrobić?