Jump to content
  • 0

Liczne cechy produktu


AdamusPL

Question

Tytułem wstępu, jako że to pierwszy mój post - cześć wszystkim :)

Dostałem zlecenie na dość rozbudowany sklep i pierwszy raz zmuszony jestem użyć w szerokim zakresie opcji: Cechy & Artybuty. Obejrzałem kilka tutoriali. Niestety to co wydawało się proste wstępnie, kompletnie nie wychodzi mi w praktyce. W czym problem?

Chciałbym przy każdym produkcie ustawić liczne pola wyboru opcji (najlepiej z możliwością przypisania im indywidualnego wpływu na cenę, gdy np. wariant X to 20zł, a Y 30zł) .

Tak jak tutaj - wybór koloru poszycia. Wybór kolor osprzętu. Sposobu mocowania itd... Aby te elementy wyboru uwzględnione były w zamówieniu klienta.

https://www.knall.com.pl/82,Markiza-tarasowa-PREMIUM-bez-kasety-Jamaica

Póki co wychodzi mi to tak, że tworzę określone 3 ATRYBUTY: KOLOR POSZYCIE ; KOLOR KONSTRUKCJI; MOCOWANIE. Do każdego przypisuję i wrzucam określone opcje wyboru. Niby jest ok, ale przy kombinacjach nie potrafię wszystkiego wprowadzić. Po dodaniu kolejnego, znika drugie. W efekcie zawsze na stronie jest tylko 1 rodzaj ATRYBUTU.

W efekcie wygląda to u mnie tak:

www.sunoff.pl/strona-glowna/20-165-markiza-tarasowa-jamaica-premium.html

Dzięki i pozdrawiam,

PS. Chętnie zapłacę tipa za suport, jeśli ktoś poświęci czas aby mi pomóc to sprawnie i szybko wdrożyć.

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Cechy i atrybuty to całkiem oddzielne kwestie. Często mylone, a ogólnie nie mają nic wspólnego. 

Atrybuty to dość powszechnie używane rzeczy, raczej standard, więc... brawa za odwagę dla zleceniodawcy, że powierzył ci tak "skomplikowany" sklep. 

Ale ok, po to jest forum żeby pomagać. Wracając do twojego problemu. 

Jak masz już ustawione poszczególne atrybuty w produkcie to teraz musisz z nich zrobić kombinacje. Czyli połączyć poszczególne atrybuty żeby były od siebie zależne. Kombinacje tworzysz już w samej edycji produktu. Dla każdego z produktów osobne. 

Jeżeli masz tych atrybutów/kombinacji sporo i często powtarzają się w produktach polecam moduł AttributeWizardPro. Ten o wiele lepiej radzi sobie z wydajnością sklepu przy większych ilościach kombinacji jak i możesz z jednego produktu przrkopipwac pakiet do całej kategorii, poszczególnych produktów itp. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
13 hours ago, krzysiuus said:

Przyjmij zasadę taką że atrybuty dodajesz jeżeli dana opcja wpływa na cenę. 

Cechy jeżeli ta opcja nie wpływa na cenę. 

Też nie do końca. Bo cechy maja wartości pojedyncze (standardowo, bo są moduły multicechowe) a atrybuty są opcjami. Cech używa się zazwyczaj jako parametry techniczne a atrybuty jako opcji do wyboru. Najprostszym przykładem jest użycie wyboru koloru. Czy wpływa ma cenę czy nie cechami tego nie osiagnie  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podane rozwiązanie wcześniej podyktowane jest wydajnością. 

Cechami wybór koloru spokojnie osiągnie. Raz moduł rozszerzający wybór ilości cech w jednym wariancie, dwa darmowy moduł dot. uploadu obrazków dla cech. Owszem takie rozwiązanie jest mniej wygodne ale lepsze pod względem wydajności. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 hours ago, krzysiuus said:

Podane rozwiązanie wcześniej podyktowane jest wydajnością. 

Cechami wybór koloru spokojnie osiągnie. Raz moduł rozszerzający wybór ilości cech w jednym wariancie, dwa darmowy moduł dot. uploadu obrazków dla cech. Owszem takie rozwiązanie jest mniej wygodne ale lepsze pod względem wydajności. 

OK, jak pisałem wcześnie, owszem sa moduły dodajce po pare cech itd. A jak chcesz z multicech dać klientom wybór np. jaki kolor koszulki wybrał i dodaje do koszyka? Cechy są tylko informacja a nie opcjami wybory. 

A chcąc zwiększyć wydajność przy większej ilości atrybutów nie ma lepszego narzędzia jak AWP.  Ten moduł ma bardzo dobrze rozbudowana kondensacje kombinacji do pojedynczego atrybutu. Optymalizacyjnie nie spotkałem lepszego modułu 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...