Jump to content

[Vyřešeno]Po instalaci 1.4. zmizela tabulka vzhledu


Inuska

Recommended Posts

Instalovala jsem si do testovacího prostředí 1.4.0.17, propojila na stávající databázi eshopu, vše se zdá v pořádku kromě jedné věci - úvodní stránka back office a nastaveni/vzhled mi píšou Tab cannot be found. Taktéž homepage mi nefunguje, ani s index.php, CMS se zobrazují v pořádku. Poradí někdo?

Link to comment
Share on other sites

Take myslim, ze bude pes zakopany tam. Administrace obchodu na test2.jmenoobchodu.cz/adm funguje, ale na test2.jmenoobchodu.cz nevidim nahled stranky. A k prvnimu problemu s chybejici tabulkou - nevim co bych mela dodat (???) v administraci funguje vse, krome stranky Nastaveni/vzhled a krome uvodni stranky po prihlaseni o back office. V obou pripadech to pise, ze nemuze najit tab. Cili jsem pri instalaci dat z puvodni databaze nekde ztratila nastaveni vzhledu, potrebuji ten chybejici soubor identifikovat, abych ho nahrala ze zalohy tam kde ma byt.

Link to comment
Share on other sites

Tak homepage už je spravená, nebyl přehraný soubor index.php, ale nelze ji stále editovat v BO nastavení/vzhled. Ve staré verzi to byla tabulka AdminAppearance, v nove verzi je to tabulka AdminThemes, kterou nemuze najit, ac na ftp nahrana je. Netuším, co s tím.

Link to comment
Share on other sites

Inuska ac sem si myslel ze Prestu tak trochu znam, musim se priznat ze naprosto netusim o cem mluvis, mozna to bude tim ze mam Prestu komplet v cestine.
Jenze na druhou stranu prepnuli se do AJ tak ani tak nevidim nic o cem tady pises ........ nicmene jsem si dal tu praci a tebou vyrcene terminy jsme si dohledal.
A i tak stale netusim co chces v danych souborech editovat.

Nemela by se homepage editovat v "Modules" => Front Office Features >> vybrat "Configure" u modulu "Home Text Editor"???

EDIT
Tak i kdyz jsem ten soubor od sebe smazal a delal v administraci ruzne kejkle nic se nepokazilo :roll:

EDIT2
omlouvam se uz vim co mas na mysli :red: ja jsme si soubor smazal z jine instalace nez v ktere jsem byl na webu ;-)
no a jedina chyba ktera me napada je ze ten soubor se pri nahravani na server poskodil takze .... nahrat znova a melo by to byt vpohode

Link to comment
Share on other sites

Zaujala ma veta "Instalovala jsem si do testovacího prostředí 1.4.0.17, propojila na stávající databázi eshopu".

Znamena to, ze ste robili nieco ako upgrade. Nainstalovali ste 1.4.0.17 a potom ste pripojili nejaku povodnu databazu stareho obchodu?

Vies detailnejsie opisat krok za krokom, co si vlastne robila? Z popisov ktore davas to nie je jasne. Podla vsetkeho sa jedna iba o banalitu vyplyvajucu z toho, ze nerozumies niektorym veciam a tie si potom ani neurobila. Vysledkom moze byt nefunkcny obchod.

Link to comment
Share on other sites

Ano, instalovala jsem verzi 1.4. (tedy cela instalace ne upgrade) na uplne novy hosting, ale chtela jsem tam mit ostra data, tak jsem mu zadala adresu sve puvodni databaze, abych tam mela data. Funguje vse krome tech dvou vyse popsanych veci. Pokud udelam instalaci s uplne novou databazi, pak funguje vicemene vse. Jak k tomu soupnu tabulky z puvodni databaze (abych nemusela zadavat cele znova), tak prestane fungovat to nastaveni vzhledu. Pokud jsem mela postupovat jinak, napis jak, smazu to a udelam znova.

Link to comment
Share on other sites

Takze zde je zakopany pes ....

1) nahrajte soubory na novy hosting
2) vytvorte databazi a do databaze nahrajte sve puvodni tabulky a data
3) spuste www.vasedomena.cz/install
4) ve vyberu spusobu instalace vyberte "Ubgrade"
5) dokoncete proces ubgrade
6) vstupte na sve aktualizovane stranky a vse by melo byt spravne

Nelze novou verzi nasmerovat na stare tabulky databaze kvuli mnoha zmenam ve strukture

Link to comment
Share on other sites

Takze ako som predpokladal, defacto ste ziadny upgrade neurobili. Zion Zangar vam napisal spravny postup toho ako to ma vyzerat. Zabudol tam ale este poznamenat, ze zo stareho webu musite nahrat na novy webhosting aj zlozku "img" ktora obsahuje vsetky obrazky produktov vasho katalogu, kategorii atd. a subor config/settings.inc.php, kde zmenite v textovom editore hodnoty premennych:

define('_DB_NAME_', 'NAZOV_NOVEJ_DATABAZY');
define('_DB_USER_', 'MENO_DO_NOVEJ_DATABAZY');
define('_DB_PASSWD_', 'HESLO_DO_NOVEJ_DATABAZY');



ak je to potrebne, tak aj

define('_DB_SERVER_', 'localhost');



Az potom spustite upgrade. Ak totiz nenahrate config/settings.inc.php zo stareho webu, skript vam neponukne moznost upgrade, ale iba instalacie.

Link to comment
Share on other sites

Este dodatok, ak skutocne nemate dovod prechadzat na 1.4, nerobte to este, ale pockajte niekolko tyzdnov, pokial budu odstranene nedostatky sucasnej verzie. Pouzivanie sucasnej verzie 1.4.0.17 vam moze sposobit mnoho sklamani a komplikacii v ostrej prevadzke...

Link to comment
Share on other sites

Tomu rozumím. Ten důvod rychlého přechodu byl ten, že ve starší verzi se mi nedařilo odstranit chybu Tinybrowseru a nahrávat obrázky na web, půl roku mi s tím tady nikdo nepomohl a web bez obrázků, jak jistě uznáte, je divný. 1.4. má upload obrázků v pořádku.

Link to comment
Share on other sites

Opravit Tinybrowser je naozaj uplna banalita... Preco si to nezverila niekomu, kto dokaze trosku viac, ako len spustit instalacny skript a zinkasovat za to peniaze...? Ozvi sa mi cez sukromne spravy, ak potrebujes dat instalacku PS do poriadku. Skutocne odporucam ponechat shop par tyzdnov (mozno az mesiacov) na povodnej opravenej instalacke a do 1.4 vletiet, ked bude naozaj odladena.

Link to comment
Share on other sites

Instalovala jsem popsanym zpusobem z verze 1.3. na 1.7. a pise mi to 9 SQL chyb a obchod se nezobrazuje. Log:

SET NAMES 'utf8'

SET NAMES 'utf8'

ALTER TABLE `ps_order_detail` ADD `reduction_percent` DECIMAL(10, 2) NOT NULL AFTER `product_price`

(1060) Duplicate column name 'reduction_percent'
ALTER TABLE `ps_order_detail` ADD `reduction_amount` DECIMAL(20, 6) NOT NULL AFTER `reduction_percent`

(1060) Duplicate column name 'reduction_amount'
ALTER TABLE `ps_country` CHANGE `need_identification_number` `need_identification_number` TINYINT(1) NOT NULL DEFAULT '0'

INSERT INTO `ps_configuration` (`name`, `value`, `date_add`, `date_upd`) VALUES ('PS_1_3_2_UPDATE_DATE', NOW(), NOW(), NOW())

(1062) Duplicate entry 'PS_1_3_2_UPDATE_DATE' for key 2
ALTER TABLE `ps_search_index` CHANGE `weight` `weight` SMALLINT(4) unsigned NOT NULL DEFAULT '1'

ALTER TABLE `ps_image` DROP INDEX `product_position`, ADD UNIQUE `product_position` (`id_product`, `position`)

ALTER TABLE `ps_zone` DROP `enabled`

(1091) Can't DROP 'enabled'; check that column/key exists
SET @id_hook = (SELECT id_hook FROM ps_hook WHERE name = 'backOfficeHeader')

SET @position = (SELECT IFNULL(MAX(position),0)+1 FROM ps_hook_module WHERE id_hook = @id_hook)

INSERT IGNORE INTO ps_hook_module (id_hook, id_module, position) VALUES (@id_hook, (SELECT id_module FROM ps_module WHERE name = 'statsbestcustomers'), @position)

SET @position = @position + 1

INSERT IGNORE INTO ps_hook_module (id_hook, id_module, position) VALUES (@id_hook, (SELECT id_module FROM ps_module WHERE name = 'statsbestproducts'), @position)

SET @position = @position + 1

INSERT IGNORE INTO ps_hook_module (id_hook, id_module, position) VALUES (@id_hook, (SELECT id_module FROM ps_module WHERE name = 'statsbestvouchers'), @position)

SET @position = @position + 1

INSERT IGNORE INTO ps_hook_module (id_hook, id_module, position) VALUES (@id_hook, (SELECT id_module FROM ps_module WHERE name = 'statsbestcategories'), @position)

SET @position = @position + 1

INSERT IGNORE INTO ps_hook_module (id_hook, id_module, position) VALUES (@id_hook, (SELECT id_module FROM ps_module WHERE name = 'statsbestcarriers'), @position)

(1048) Column 'id_module' cannot be null
SET NAMES 'utf8'

ALTER TABLE `ps_state` CHANGE `iso_code` `iso_code` CHAR(5) CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci NOT NULL

SET NAMES 'utf8'

ALTER TABLE `ps_order_detail` ADD `group_reduction` DECIMAL(10, 2) NOT NULL AFTER `reduction_amount`

(1060) Duplicate column name 'group_reduction'
ALTER TABLE `ps_order_detail` ADD `ecotax_tax_rate` DECIMAL(5, 3) NOT NULL AFTER `ecotax`

(1060) Duplicate column name 'ecotax_tax_rate'
ALTER TABLE `ps_product` CHANGE `ecotax` `ecotax` DECIMAL(21, 6) NOT NULL DEFAULT '0.00'

INSERT INTO `ps_configuration` (`name`, `value`, `date_add`, `date_upd`) SELECT 'PS_LOCALE_LANGUAGE', l.`iso_code`, NOW(), NOW() FROM `ps_configuration` c INNER JOIN `ps_lang` l ON (l.`id_lang` = c.`value`) WHERE c.`name` = 'PS_LANG_DEFAULT'

(1062) Duplicate entry 'PS_LOCALE_LANGUAGE' for key 2
INSERT INTO `ps_configuration` (`name`, `value`, `date_add`, `date_upd`) SELECT 'PS_LOCALE_COUNTRY', co.`iso_code`, NOW(), NOW() FROM `ps_configuration` c INNER JOIN `ps_country` co ON (co.`id_country` = c.`value`) WHERE c.`name` = 'PS_COUNTRY_DEFAULT'

(1062) Duplicate entry 'PS_LOCALE_COUNTRY' for key 2
SET NAMES 'utf8'

SET NAMES 'utf8'

SET NAMES 'utf8'

/* PHP:update_products_ecotax_v133(); */ SET NAMES 'utf8'

Link to comment
Share on other sites

Tyhle chyby to vyblilo pri upgrade a nebo upgrade probehnul normalne a toto je az pri spusteni shopu.

Tedy ja typuju ze toto naskakalo uz pri upgrade shopu a pravdepodobne bude chyba v rozdilnem porovnani kodovani tabulek (ale nevim nejsem odbornikem na MyQSL) a nebo jste neco neudelala plne dle navodu.

Napiste mi PM s udaji k vasemu hostingu a ja se na to podivam .... pripadne vyuzijte nabidku kolegy ze slovenska uz. Caleidona

Link to comment
Share on other sites

Inuska zver sa do ruk niekoho, kto ti to urobi. Taketo problemy sa nedaju ladit cez forum. Upgrade treba vykonat manulane ak zlyhava skript a vypisuje chyby. Upgrade skript 1.3.7.0 > 1.4.x za sebou zanechava vela chyb ktore treba prekontrolovat a urbit manualne priamo v databaze.

Mozno ta to bude nieco stat, ale usetris si kopu nervov a casu, ktory mozes venovat tomu, comu rozumies. Pocas tohoto vypisovania na fore si mohla mat upgrade urobeny aj 10x. To je len moja rada z pohladu efektivnosti....

Link to comment
Share on other sites

No já jsem zkoušela svůj e-shop upradovat z 1.3.5.0 na 1.4.0.17 a upgrade proběhl bez problémů. Samozřejmě nějaké úpravy co se týká PDF to bude chtít, ale osobně se mi zdá že se presta postupně dosti vylepšuje začínala jsem na 1.0.0.8 a tam bylo ručních úprav poměrně hodně. Před upgradem je taky dobré si uvědomit zda jste v prestě nedělali nějaké záasahy do struktury db to pak samozřejmě může upgrade selhat.

Link to comment
Share on other sites

Este dodatok, ak skutocne nemate dovod prechadzat na 1.4, nerobte to este, ale pockajte niekolko tyzdnov, pokial budu odstranene nedostatky sucasnej verzie. Pouzivanie sucasnej verzie 1.4.0.17 vam moze sposobit mnoho sklamani a komplikacii v ostrej prevadzke...


Můžeš být konkrétnější jaké chyby jsi objevil, u mě zatím vše v pohodě, ale je pravda, že teprve testuji pá dní.
Link to comment
Share on other sites

Okay first of all look at your settings.inc.php file, if u have jsut upgraded then the file is not complete.. close the php tags. then go to database table xxx_tab replace AdminAppearance with AdminThemes. then try agian to login.

it works.

regards
Julius Noble

Link to comment
Share on other sites

Mno, takže jsem dala na Vaše rady a změnila hosting, což jsem asi měla udělat už dávno. První ze tří stránek na Prestě jsem rozchodila, ovšem problém se vzhledem zůstává, já si moc netroufám udělat to podle toho návodu výše v angličtině, přece jen to nechci dojebat znova, když to nějak funguje. Kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi sem návod jak pro debila, prosím.

Ještě jednou tedy - v administraci nevidím tabulky na homepagi administrace www.domena.cz/adm/index.php a na stránce Nastavení/vzhled (AdminThemes) vše ostatní je v pořádku. Posílám screenshot

42234_k4QCeqqQc5tacxh3s1x1_t

Link to comment
Share on other sites

Pretoze nemas zrejme nainstalovany modul, ktory zobrazuje statistiky na titulke adminu. Skontroluj prosim, ci ho mas nainstalovany. Zo screenshotu vyssie sa ale nezda, ze by to bola obrazovka uvodu adminu, ale skor zalozka Sablony. Takze ako to teraz je?

Edit: tu instalacku ktoru mas je cela rosypana, z tohoto bohuzial neviem zistit, kde je problem, pretoze neviem, ake kroky si vykonala (upgrade, cista instalacia a pod.)

Link to comment
Share on other sites

Mno, takže jsem dala na Vaše rady a změnila hosting, což jsem asi měla udělat už dávno. První ze tří stránek na Prestě jsem rozchodila, ovšem problém se vzhledem zůstává, já si moc netroufám udělat to podle toho návodu výše v angličtině, přece jen to nechci dojebat znova, když to nějak funguje. Kdyby byl někdo tak hodný a napsal mi sem návod jak pro debila, prosím.

Ještě jednou tedy - v administraci nevidím tabulky na homepagi administrace www.domena.cz/adm/index.php a na stránce Nastavení/vzhled (AdminThemes) vše ostatní je v pořádku. Posílám screenshot


Ráda bych ti poradila, ale už se v tom ztrácím na ten nový hosting jsi jenom presunula celou instalaci nebo znovu instalovala?
Link to comment
Share on other sites

@Inuska: aj ked sam neverim, ze to navodmi z fora zvladnes, prosim, skus aspon ty napisat krok po kroku vsetko co si robila a co mienis dosiahnut. Neries 3 shopy naraz, ale opis co robis s tym jednym krok po kroku. Naozaj je tazke pochopit co vsetko si urobila a co zasa nie.

Alebo sa sukromne obrat zasa na Zion Zangar, ten sa tu niekde chvalil, ze ti uspesne pomohol.

Link to comment
Share on other sites

Obidva rosypané weby sú už v poriadku.

Pri prvom, kde bol nesprávne vykonaný upgrade na 1.4.x stačilo iba urobiť novú čistú inštaláciu a cz lokalizáciu. Následne sa urobilo vyexportovanie mysql tabuliek CMS stránok a ďalších potrebných dát zo skríženej databázy a naimportovanie do čistej inštalácie. Shop beží teda už na 1.4.0.17, ale kedže Inuska nevyuživa funkcionalitu nákupného košíka, takýto stav je vyhovuje.

Pri druhom obchode ktorý bežal na 1.3.1.1 bolo zistené, že databáza má štruktúru blízku čistej štruktúre tabuliek 1.3.7.0. Dôvod, ako je to možné sa nepodarilo zistiť ale pravdepodobne všetky problémy robila skutočnosť, že súbory a databáza neboli rovnakej verzie. Vykonal sa preto dodatočný upgrade DB na 1.3.7.0, prebehla kontrola štruktúry a oprava tabuliek dát. Následne sa do čistej inštalačky 1.3.7.0 na FTP nakopíroval obsah z poškodeného webu. Opravilo sa ešte pár problémov s poškodenými produktami v databaze. Pár technických tipov, ako nepriviesť server k time-outu pri nahrávaní obrázkov vyriešili aj posledné problémy a shop je funkčný.
Funkcionalitu, ktorej opravu Inuska riesila upgrade, sa dala opravit aj povodnom shope. Upgrade na 1.3.7.0 ale vyriesil aj dalsie bugy, ktore PS starsich verzii v sebe mala.

That's all.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...