Jump to content

Postapont és Foxpost modulok 1.7 alá


MadMepps

Recommended Posts

Sziasztok!

A Foxpost és Postapont csomagküldő szállítási lehetőségeket szeretném beilleszteni PS 1.7.5.2 webáruházunkba.

Anno volt magyar Postapont modul, vásároltunk is linceszt, most egy EUR-ban (elég mélyen zsebbe nyúlós) változatot látok. Tudtok esetleg alternatívát?

Valamint Foxpostnál bár rá is kérdeztem, de hátha valaki több tapasztalattal rendelkezik: az ő - ha jól látom ingyenes - moduljuk valami korai 1.7 alá készült, használja valaki, működik későbbi PS alatt is?

Köszönöm.

Edited by MadMepps (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, diakro said:

A Foxpost modul tömeges csomag feladás része úgy tudom nem működik valami jól.

A modul nem csak a célautomata listából/térképről választását kezeli? A tömeges feladás itt milyen szerepet játszik?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Csomagfeladásnál ha automatába kérik a csomagot akkor a Foxpostnak az automat id-jére van szükség, viszont a moduljuk nem ezt az ID-t tárolja el, hanem valami place_id -t, de ezt meg nem tudja fogadni a csomagfeladó rendszerük.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pattila01 said:

Mármint a Foxpost saját moduljáról írsz Diakro?

Igen :) A saját moduljukról írtam. És ráadásul az észrevételem után még kedvesen ki is oktatnak, hogy a webshop küld rossz adatokat. ...dehát ha egyszer ez az adat áll ott rendelkezésre amit az ő moduljuk tárol le a rendeléshez :)
Na mindegy. Végül megoldottuk. Csak egy észrevétel volt, hogy a saját moduljuk nem teljesen hiba mentes.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, diakro said:

Igen :) A saját moduljukról írtam. És ráadásul az észrevételem után még kedvesen ki is oktatnak, hogy a webshop küld rossz adatokat. ...dehát ha egyszer ez az adat áll ott rendelkezésre amit az ő moduljuk tárol le a rendeléshez :)
Na mindegy. Végül megoldottuk. Csak egy észrevétel volt, hogy a saját moduljuk nem teljesen hiba mentes.

Köszönöm az értékes infókat. Akkor viszont ez azt jelenti, hogy némi belenyúlással még amúgy működésre is lehet bírni, ha jól értem? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 8/2/2019 at 3:05 PM, diakro said:

Igen :) A saját moduljukról írtam. És ráadásul az észrevételem után még kedvesen ki is oktatnak, hogy a webshop küld rossz adatokat. ...dehát ha egyszer ez az adat áll ott rendelkezésre amit az ő moduljuk tárol le a rendeléshez :)
Na mindegy. Végül megoldottuk. Csak egy észrevétel volt, hogy a saját moduljuk nem teljesen hiba mentes.

Kedves diakro!
Mi is ezzel a problémával küzdünk. Ha a vásárló leadja a rendelést, és foxpost csomagautomatát választ, a rendelés megjön, de se a levélben, se a backoffice-ban nem látható, hogy melyik csomagautomatát választotta... :( Nektek hogy sikerült megoldani ezt a problémát? Előre is köszönöm a segítséged!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kedves Attila!

Köszönöm válaszod! Időközben én is erre a megoldásra jutottam, és meg is vettem a kérdéses modult. Sajnos azonban a FoxPost változtatott a rendszerén, és az eddigi kontrolpanel (cp.foxpost.hu) már nem fogad csomagadatokat, így a modul nem tudja feltölteni a FoxPost rendszerébe a csomagadatokat.
Ezzel kapcsolatban a FoxPost IT részlege ezt írta:

Quote

Kedves László!
Az alábbi oldalon tud belépni felhasználó felületére:
www.foxpost.hu
A cp.foxpost oldal nem aktív, így azt a platformot sajnos már nem tudja használni.
Üdvözlettel,
FOXPOST Zrt.
Telefon: + 36 1 999 0 369 (H-P: 08:00-20:00)
Telephely: 1097 Budapest, Táblás utca 36-38. "C" épület

Ezután felvettem a kapcsolatot a modul fejlesztőivel, de sajnos még nem kaptam tőlük kielégítő választ a fennálló problémára.

Szóval ez a modul most úgy néz ki hogy csak arra képes, hogy a vásárlók a rendelési folyamat részeként kiválaszthassák a FoxPost futár/automata lehetőséget, (automata választása esetén a térkép is megjelenik) és ezek az adatok meg is jelennek a Prestashopban, ám a FoxPost rendszerébe már nem mennek át az adatok.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sajnos nem :(

Felvettem a fejlesztőkkel a kapcsolatot, azt ígérték, hogy frissítik a modult, de azóta sem történt semmi, csupán egy feliratot helyeztek el a modul termékoldalán: "The CP no longer works, update in progress | A FoxPost CP nem működik / lecserélték, frissítés készül." (https://store.pws-server.net/downloads/prestashop-modules/foxpost-packstation-selector-and-order-data-transmit/)

Őszintén szólva kicsit csalódott vagyok, mivel a modul 100€ -ba került, és nekem kell  felvinni manuálisan az adatokat a FoxPost rendszerében... :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sziasztok!
Feléledt a projektem, és úgy néz ki szükség lesz a Foxpost PS illesztésre. Ez teljesen komoly, hogy 1 elviekben használható modul létezik, ami most épp nem használható? Mert az elkeserítő. Google-ben turkáltam, nem látok érdemben semmi mást.
Köszi!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Sziasztok!

Közben egy másik projekthez kellett nekem is újra. Igen, a PWS 2.2.1. már teljesen jó. (2.2.0-nál egy devizás dupla konverziós probléma volt, azt én jeleztem, de 1 napon belül korrektül megoldották a srácok!)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...