Jump to content

Aktiviranje teme


nojus

Recommended Posts

Živjo,

imam težavo z aktivacijo teme. Naložil sem jo po navodilih, ampak ko pritisnem Use this theme" dobim http error 500 - stran ne deluje.

 

Kakšna ideja, zakaj ne morem aktivirati?

 

verzija = 1.6.1.24

Hvala za info.

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Super, da si zadevo rešil. Vendar pa pazi pri nadgradnjah, ker ti bo najbrž ob prvi nadgradnji preobleke povozilo tole, razen če ne bo napaka že rešena v novi verziji.

Kako pa to da si se odločil z zadnjo verzijo 1.6 trgovine?

 

lp

Martin

Link to comment
Share on other sites

No, če ste na verziji 1.6.1.24 potem novih posodobitev core datotek ne bo več. Bo pa treba biti pazljiv, ker PrestaShop ne bo več popravljala varnostnih zadev in si tako v divjini glede varnostnih popravkov.

Pazite tudi glede php nastavitev na vašem strežniku. Trenutno se priporoča za vašo verzijo vsaj 7.0.32 (ki pa kmalu ne bo več podprta za varnostne popravke, naslednja je 7.1, ki jo tudi sam uporabljam in 7.2, to pa je za zadnje verzije trgovine in preobleke). 

Škoda, da ste se odločili za preobleko, ki je na voljo samo do zadnje verzije 1.6 trgovine....

V vsakem primeru pa je posodobitev core datotek še kako povezano z predlogo, ker tudi predloga mora biti kompatibilna z verzijo trgovine. Primer: moja preobleka, ki deluje na presti verzija 1.7.5.2 ni še trenutno kompatibilna z verzijo 1.7.6.0 in če bo core datoteke nadgradil se bo preobleka sesula in trgovina ne bo delala. Prav tako morate biti pozorni na dodatne module, ker tudi moduli morajo biti kompatibilni, drugače vam tudi to lahko sesuje trgovino in dobite bel zaslon.

Upam da sem bil razumljiv, da nadgrajevanje preoblek in dodatnih modulov NE SMETE delati vse povprek, ampak vedno najprej preverite ali so kompatibilni z želeno verzijo core datotek trgovine

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

K sem kupoval temo nisem bil pozoren na verzijo, oz. sploh pomislil nisem da nebi delovala na zadnji verziji. Sedaj imam nekako na polovico postavljeno in nebi še 1x vse razmetaval.

Php pa imam 7.2 (tko da vsaj nekaj ni zastarelo ;) )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja ker je kar veliko dela, če želiš prenesti vse iz 1.6 v 1.7. Saj sami izdelki, kategorije še gre. Težava je če imaš dodatne funkcije kot so tabele velikosti ločeno od opisov, ikonce za lastnosti, komentarji itd vse to pa je treba prenašati ročno in je cela je... :)

sam jo že 3 mesece pilim in še ni končana. Žal mi je tudi ker nekateri moduli, ki so mi zelo olajšali življenje ne delajo pod 1.7 verzijo. Najbrž bom probal najti nekoga, ki bi jih naredil na novo...

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

Se spet podpišem pod malčkovo izjavo. Sicer sem sam preselil dve iz 1.6 na 1.7 ni pa mačji kašelj predvsem kot je že malček omenil je problem design (tema), moduli ki ne obstajajo za 1.7 ter custom funkcije ...

Sem pa v drugo uporabil kar Prestashop Migrator modul, lahko povem točno katerega, in kr olajša delo pri prenosu kupcev, cen, izdelkov, itd...

Link to comment
Share on other sites

Bi bil kdo, ki bi mi lahko pomagal "sestaviti" shop. Nastaviti mega menu & vertical menu. proti plačilu seveda ...

Poleg tega vidim da Presta uporablja lahko večjezične opise. Če prav razumem bi se dalo nastaviti da če imam npr. webshop slovenski na slovenski domeni, lahko uporabim isti shop na hrvaški domeni in ga linkam na mojo krovno domeno in hrvatje vidijo vse v hrvaščini in se jim kaže hrvaška domena? Enako bi tudi imel še za ostale države (v angleščini) in spet na tretji domeni.

 

Link to comment
Share on other sites

če želiš imeti na različnih domenah moraš uporabiti multi-store funkcijo, ki pa je kar kompleksna in se mimogrede zgubiš na kateri domeni-trgovini delaš. In vse to ti sicer lahko naredim, vendar bi pa moral biti zelo specifičen in malo bolj detaljno razložiti kaj bi rad. Piši mi na ZS z linki na stran, da vidim kaj bi se dalo. Čigavo preobleko pa uporabljaš? ker nekatere so tako zakomplicirano narejene da glava boli in se jih ne dodaknem...

lp

martin

Link to comment
Share on other sites

No če nebo malček, ki me je prehitel lahko tudi jaz kaj pomagam. Javi.

Enako bi odsvetoval multistore, sam večjezične trgovine le prevedem, dodam valute, davke, in prilagodim module ki niso večjezični ... tako na hitro.

Je pa potrebno prevest tudi maile, in par drugih reči, ki so sicer prevedene a odvisno od jezika. Recimo pri hrvaščini sem imel kar nekaj popravkov uradnega presta prevoda ...

p.s. da dokončam o večjezični trg., potem imam vse na eni domeni, če pa prav hočejo različne domene naredim enostavno redirect.

Imamo pa samo eno večjezično zadnja dva projekta smo se šli popolnoma ločeno, čeprav so kopije že obstoječih, je pa bilo lažje glede povezave skladišča in eračunov.

Edited by espacious (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Spet sem malo začel delati na strani pa se mi je mal ustavilo. Tema ni imela prevoda in sem na roke prevedel celo temo.

Ampak imam določene zadeve še vedno v angleščini. Med prevodi modulov teh tekstov sploh ni. Kje lahko še iščem, da prevedem manjkajoče prevode?

2. A adminu imam pri slovenskem jeziku namesto Edit, .... grablce (kot na sliki)

Hvala za info :)

LP;Robi

grablce.jpg

Edited by nojus
pozabil na grablce (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Rešitev za to težavo je tukaj napisana. Upam, da vam bo pomagala, če ne pa mi pišite bom bolj podrobno razložil: https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues/15506

Glede prevodov pa vedno namestite novo preobleko in nato naredite kopiranje iz slovenščine/classic na slovenščina/nova preobleka in tako boste dobili cca 80% vse prevedeno, 20% pa mislim, da ne bo problem :) in ja z novim sistemom prevodov je včasih kar težko najti določeno frazo..

lp

Martin

Link to comment
Share on other sites

Martin, ne bo šlo :( Zadeva ostaja enaka, sem probal še kontra in dobim v adminu angleški menu na frontend pa ostanejo grabljice.

Prav tako, ko prevedem tekst mi kaže najprej prevedeno, ko refresham čez nekaj minut pa je zopet v angleščini.

Bi bil pripravljen pogledati, če pošljem dostop (seveda plačam)?

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...