Jump to content

ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΕΣ Υποκατηγορίες στο κεντρικό μενού


Recommended Posts

Γειά σας, χρειάζομαι τη βοηθειά σας για ένα βασικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το κεντρικό μενού κατηγοριών.
Έχω μιά φρέσκια εγκατάσταστη prestashop 1.7.5.2 και χρησιμοποιώ το default θέμα CLASSIC.
Εκ φύσεως το κεντρικό μενού εμφανίζει τις υποκατηγορίες του οριζόντια με το που ακουμπάμε το ποντίκι.
Ακολουθεί φωτογραφία για να γίνω κατανοητός.
MainMenu1.jpg.e48553b3ca813005908cfd9c84f6b5a9.thumb.jpg.634e629ff52891457a2a2bbe18642f11.jpg

Αυτό που προσπαθώ να πετύχω είναι οι υποκατηγορίες να εμφανίζοντε όχι οριζόντια αλλά αντιθέτως ΚΑΤΑΚΟΡΥΦΑ, καθώς οι περισσότεροι χρήστες έτσι είναι εξυκοιωμένοι.
Ακολουθεί δέυτερη φωτογραφία για να γίνει καλύτερα κατανοητό το τί θέλω να πετύχω:
MainMenu2.thumb.jpg.830a467de4120a37ae0191086e451c0f.thumb.jpg.478a923239f634042d9add6bfcc9ce47.jpg

Έχω ψάξει τόσο στο αγγλικό μέρος του φόρουμ, όσο και στο internet αλλά δυστυχώς οι απαντήσεις που μιλούς για custome css ή επεξεργασία συγκεκριμένων αρχείωςν .tpl είναι outdated και δεν λειτουργούν! Μένω κατάπληκτος που κάτι τόσο βασικό δεν έχει επιλυθεί έπειτα από τόσες εκδόσεις και χρόνια. Δηλαδή η αγορά module είναι μονόδρομος;

Δεν διαθέτει το prestashop τα υπομενού της κύριας κατηγορίας να είναι απλά κατακόρυφα;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Edited by AndrewBalder77
ορθογραφία! (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, AndrewBalder77 said:

Μένω κατάπληκτος που κάτι τόσο βασικό δεν έχει επιλυθεί έπειτα από τόσες εκδόσεις και χρόνια.

Το θεωρείς πρόβλημα, για να επιλυθεί... Προφανώς καταλαβαίνεις ότι δεν γίνετε να καλυφτούν οι ανάγκες όλων.

8 hours ago, AndrewBalder77 said:

Δηλαδή η αγορά module είναι μονόδρομος;

Κάπως πρέπει να ζήσουν και οι προγραμματιστές.

8 hours ago, AndrewBalder77 said:

Έχω ψάξει τόσο στο αγγλικό μέρος του φόρουμ, όσο και στο internet

Δες αν σου κάνει αυτό https://mypresta.eu/modules/front-office-features/top-horizontal-menu-with-dropdowns.html

Δεν το έχω δοκιμάσει.

Υ.Γ. Πολλές φορές πράγματα που μπορώ να τα κάνω και υπάρχουν έτοιμα module σε λογικές τιμές τα αγοράζω. Δεν θα κάτσω να φάω π.χ. 3-4 μέρες όταν μπορώ να το βρω έτοιμο για 20 και 30 ευρώ. Αρκεί να δουλεύει σωστά, γιατί υπάρχουν περιπτώσεις όπου αναγκάστηκα να κάνω μεγάλες αλλαγές σε module για να παίζει σωστά.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...