Jump to content

Πρόβλημα κωδικοποίησης μηνυμάτων παραγγελιών


Recommended Posts

Έκδοση: 1.7.4.4

Έχω το γνωστό πρόβλημα με τα "κινέζικα". Έχω εφαρμόσει όλα όσα αναφέρει ο @sanctusmob στο άρθρο του εδώ 

αλλά δεν δουλεύει.
Εύρημα #1: Προσθέτω classes κτλ στα html elements (για να δω ότι περνάνε οι αλλαγές) τίποτα
Εύρημα #2: Τα περισσότερα μηνύματα είναι στην βάση κινέζικα άρα με κάποια function θα έπρεπε να αποκωδικοποιούνται. Το πρόβλημα όμως είναι ότι έχω πχ 2 κωδικοποιημένα το ένα "μεταφράζεται" το άλλο όχι. Και δεν εννοώ να εμφανιζόταν κάτι άλλο (που τότε θα είχε πρόβλημα η κωδικοποίηση), το ένα το δείχνει ατόφιο ενώ το άλλο το εμφανίζει (και σωστά) κωδικοποιημένο. WTF?

 PS. Το θέμα που δουλεύω είναι το warehouse αν παίζει κάποιον ρόλο (που δεν νομίζω, αλλά ας το αναφέρω κι αυτό).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

ταλαιπωρουμαι 2 χρόνια με αυτη την οστορια τελικα το γυρισα σε wordpress και ηρέμισα - ολο προβληματα το presta--απλα το εχω απορια - βρηκε ποτε κανεις ακρη σε αυτο?

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nubreed said:

ταλαιπωρουμαι 2 χρόνια με αυτη την οστορια τελικα το γυρισα σε wordpress και ηρέμισα - ολο προβληματα το presta--απλα το εχω απορια - βρηκε ποτε κανεις ακρη σε αυτο?

 

Ναι κύριε έχουμε βρει λύση. Όσα αναφέρει ο Χάρης (sanctusmob) δουλεύουν. Απλά εμένα με είχε τύχει στραβή έκδοση που δοκίμαζα και δεν έπαιζε.
Και να ξέρετε δεν υπάρχει λογισμικό χωρίς το παραμικρό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...