Jump to content
  • 0

[1.7.5] aktualizacja stanów


Holian

Question

Mam pytanie czy ktoś z was robił/robi aktualizacje stanów mieszanych? Chodzi mi o to, że mam sporo produktów zwykłych i tyle samo (albo i więcej) z kombinacjami, o ile z produktami zwykłymi nie ma problemu bo stany można aktualizować prostym csv

index;qty
produkt_1;2
produkt_2:0

o tyle z kombinacjami jest już problem, bo jeśli są w tym samym csv to utworzy on nowe produkty. Jeśli natomiast są w innym to system chce uzupełnione Attribute (Name:Type:Position)* i Value (Value:Position)*, czy jedyne rozwiązanie to tworzenie 2 osobnych plików z czego w kombinacjach uzupełnionymi na stałe tymi danymi? czy ktoś zna jakieś inne bezpieczniejsze rozwiązanie?

Z doświadczenia wiem, że im więcej danych w csv tym większa szansa, że coś pójdzie nie tak

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Pytanie czy kombinacja ma swój unikalny indeks? Bo to w zasadzie warunek konieczny aby to się poprawnie zaktualizowało.

Piszę sporo importów automatycznych do presty, a razem z nimi zawsze skrypt do cyklicznego aktualizowania stanów magazynowych i on właśnie wyszukuje na sklepie według indeksu, sprawdzając czy jest to indeks głównego produktu czy indeks kombinacji i na tej podstawie odpowiednio ustawia stan magazynowy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie ma aż tak fajnie, część jest z FTP, część z www za hasłem a część w ogóle pobierana na zasadzie wykopywania (data mining) bo dystrybutor nie daje pliku. I oczywiście każdy w innej strukturze. :P Na końcu wszystko ląduje w arkuszu kalkulacyjnym i z pomocą mapowania jest wypluwany plik końcowy. Taka domorosła metoda, ale na innym CMSie (Magento) się sprawdzała.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...