Jump to content
  • 0

Prestashop 1.6.1.24 problem z hostingiem na domeny.pl


karolinaszczecin

Question

Witajcie.

Mam problem z Prestashop 1.6.1.24 na hostingu na domeny.pl - Do tej pory na nazwa.pl działało świetnie. 

Przenoszę sklep na domeny.pl i tamtejszy serwer i jest problem. 

Kopia bazy danych zrobiona - przeniesiona do nowej bazy. Wszystkie pliki sklepu skopiowane z nazwa.pl i wgrane na domeny.pl. plik setting.inc.php zmieniony (tj. define ('_DB_SERVER_', '*******');
define('_DB_NAME_', '********'); define('_DB_USER_', '********'); define('_DB_PASSWD_', '********'); ). Ładuję stronę do zaplacza presty - pokazuje się bez "obrazków" jakby napisane samym kodem html.Po wpisaniu loginu i hasla pokazuje "Pracownik nie istnieje lub hasło jest nieprawidłowe." Przypomnienie hasła nie działa.

Dodam, że na nazwa.pl i lokalnie wszystko w 100% działa.

Zmiana PHP na domeny.pl nic nie daje. Infolinia nie ma pomysłów. Może ktoś zna rozwiązanie?

Link to comment
Share on other sites

10 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Cache w ps16 to zawartość folderow cache\smarty\cache i cache\smarty\compile - wszystkie podfoldery.

Warto też usunąć plik cache\class_index.php.

W tabeli bazy ps_shop_url trzeba zmienić zawartość w polach "domain" , "domain_ssl" i "physical_uri" odpowiednio dla nowej lokalizacji (domeny) sklepu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Takie przenosiny z nazwa.pl do domeny.pl można by nazwać "z deszczu pod rynnę". Nie wiem kto Tobie to doradził ale na domeny.pl często występują problemy z Prestashop a support raczej nie jest skłonny do pomocy. Poczytaj na forum lub grupie Facebook Prestashop jakie hostingi są preferowane pod sklep oparty na Prestashop. Co do samego problemu to wygląda na źle przeniesioną bazę danych.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Już zdążyłam zobaczyć że domeny.pl to kiepskie rozwiązanie. Niestety to nie ja zakładałam i nie ja wybierałam :(

tez tak myślałam że chodzi o bazę danych. Ustawiam kodowanie na utf8_general....

na nazwie z tego co pamiętam nie było wyboru. Ale muszę zobaczyć. 

chyba że problem dotyczy czegoś innego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Na tym hostingu jak baza się rozrośnie i zaczną pokazywać się błędy typu 500 to nawet jest problem z pobraniem tej bazy z hosta żeby się przenieść w inne miejsce.

Spróbuj wgrać całą bazę danych jeszcze raz, powinno pomóc.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 7/6/2019 at 7:56 PM, atomek said:

Cache w ps16 to zawartość folderow cache\smarty\cache i cache\smarty\compile - wszystkie podfoldery.

Warto też usunąć plik cache\class_index.php.

W tabeli bazy ps_shop_url trzeba zmienić zawartość w polach "domain" , "domain_ssl" i "physical_uri" odpowiednio dla nowej lokalizacji (domeny) sklepu.

Dzięki zadziałało. 

Mój profil się uszkodził, ale spokojnie zalogowałam się na drugie konto super admin :)

Zostało mi jedynie zrobić coś z linkami na sklepie. np. po wcisnieciu w dany produkt pojawia się błąd. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...