Jump to content
  • 0

Problem z importem produktów CSV


Wabigon

Question

Dzień dobry,

chciałbym prosić o pomoc w następującej sprawie:

Sklep na Prestashop 1.6.1.24 (początkowo gdy zaczęły się problemy był na 1.6.1.11)

Od ok 2 miesięcy mamy problem z importem produktów z csv.. Specyfika naszej działalności wymaga aktualizacji stanów i cen produktów codziennie w ilości 3000-4000.

Początkowo hosting na nazwa.pl był wystarczający i prawidłowo importował ok 3tys produktów. (bez zdjęć jedynie indeks, nazwa, ilość, cena)

Ponieważ prawdopodobnie usługodawca wdrożył jakieś ograniczenia import stał się niemożliwy i przepuszczał jedynie ok 500 produktów.

Wykupiliśmy hosting na ovh cloud web1 https://www.ovh.pl/hosting/cloud-web.xml

Nasze php wygląda następująco https://bioloveshop.com/phpinfo.php

Jednoczesna Ilość zapytań do bazy danych = 100

Niestety jest gorzej niż było w nazwie i serwer pozwala na import jedynie ok 160 produktów. Zainstalowałem również testowo na serwerze prestę od nowa i import wygląda tak samo.

Zrobiłem również test na serwerze superhost którego php  wygląda następująco http://presta17.alewitryna.pl/phpinfo.php

Jednoczesna Ilość zapytań do bazy danych = 50

Test przeszedł pozytywnie zaimportowało się ok 3600 produktów po czym aktualizacja stanów przebiega pomyślnie przy ilości ok 2000 tys.

 

Wg mnie serwer OVH ma o wiele wyższe parametry. Czy macie jakieś pomysły co może blokować poprawny import? Kod błędu to 504 Gateway timeout.

Pomoc OVH jest kompletnie bezużyteczna w tej sprawie, wykonałem mnóstwo telefonów i niczego nie ustaliłem. A dlatego zdecydowaliśmy się na hosting a nie vps aby obsługa była ze wsparciem OVH.

Jakie parametry serwera i ustawień php są kluczowe dla takiej operacji w preście? 

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Edited by Wabigon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Do takiego importu ja zawsze piszę sobie skrypt, który odczytuje plik CSV i aktualizuje dane tylko pod warunkiem, że się zmieniły, porównując poprzedni stan magazynowy z tym z pliku.

W ten sposób aktualizuję sklepy nawet do 50 tys. produktów i nigdy problemów z wydajnością nie było.

Import wbudowany to mechanizm, który robi dużo więcej niepotrzebnych rzeczy (dla sytuacji aktualizacji tylko stanu i ceny), więc może wymiękać.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Niestety nie widzę w Twojej wypowiedzi niczego co by było odpowiedzią na moje pytanie. Wiem że można wykonać skrypt i zdążyłem zauważyć że import jest obciążający dla hostingu.. Chodzi o to że import działał poprawnie i na hostingu superhost też w miarę, który generalnie jest słaby a na nowym wydajnym hostingu z ovh nie chce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...