Jump to content

Προτεινόμενα προιόντα


Armenis

Recommended Posts

Ρε παιδιά, τα έχω πάρει στο κρανίο. Εχω κάνει το σάιτ άνω κάτω, άκρη δεν έχω βρει ακόμα. Δηλαδή για τω Θεώ, ας με ξεστραβώσει κάποιος.

Έχω στο σάιτ μου κάπου στη μέση, ένα block με Προτεινόμενα προιόντα, Καλύτερες πωλήσεις και Νέα προιόντα.

Εχω γυρίσει το σάιτ ανάποδα, δε μπορώ να βρω ΠΟΥ ΣΤΟ ΑΝΑΘΕΜΑ μπορώ να αλλάξω τα προτεινόμενα προιοντα. Εχω τσεκάρει όλα τα modules, ΤΙΠΟΤΑ!!

www.slipperland.gr είναι το σάιτ

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sanctusmob said:

Αυτόματα μπαίνουν. Εσύ επιλέγεις μόνο αν  θα είναι random ή με βάσει τα click, και κατηγορία.

Modules --> Featured products

Δε το βρίσκω αυτό το module ρε παλικάρι, αυτό σου εξηγώ... Εχει ένα module που λέει "προτεινόμενα προιόντα", αλλά δε με αφήνει να κάνω Διαμόρφωση. Μονο ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Armenis said:

Δε το βρίσκω αυτό το module ρε παλικάρι, αυτό σου εξηγώ... Εχει ένα module που λέει "προτεινόμενα προιόντα", αλλά δε με αφήνει να κάνω Διαμόρφωση. Μονο ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση.

Γύρνα το admin στα Αγγλικά για να μπορούμε να βγάλουμε άκρη. Δες πάλι για το module που σου ανέφερα.

Έκδοση presta?

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2019 at 8:19 AM, sanctusmob said:

Γύρνα το admin στα Αγγλικά για να μπορούμε να βγάλουμε άκρη. Δες πάλι για το module που σου ανέφερα.

Έκδοση presta?

1.6 πως το γυρνάω στα αγγλικά;;

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο τα βήματα στην εικόνα, είναι όσα είπε ο φίλος sanctusmob για 1.6. Σε παρακαλώ, βάλε λύθηκε στην επικεφαλίδα για να μην απαντάμε όλοι.

20190617_192707.png

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2019 at 7:30 PM, helpdeskED said:

Δες λίγο τα βήματα στην εικόνα, είναι όσα είπε ο φίλος sanctusmob για 1.6. Σε παρακαλώ, βάλε λύθηκε στην επικεφαλίδα για να μην απαντάμε όλοι.

20190617_192707.png

Γιατί να βάλω λύθηκε;;; Αφού δε λύθηκε... Το θέμα μου δεν είναι πως γυρνάει στα αγγλικά... ΤΟ θέμα μου είναι ΠΩΣ ΑΛΛΑΖΩ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ!!

Link to comment
Share on other sites

https://mypresta.eu/modules/front-office-features/homepage-products-pro.html

Μπορείς να δοκιμάσεις οποιοδήποτε module σαν αυτό που δείχνει το link, σίγουρα υπάρχουν πολλά στο marketplace.

Τώρα, χωρίς αγορά, θεωρητικά πας modules> Front office Features> Featured module ή αλλιώς " Προτεινόμενα προϊόντα στην αρχική σελίδα". Δες λίγο αν κολλάει η cache και δεν τα εμφανίζει (clear cache). Δες ΒΔ στους πίνακες ps_feature, ps_feature_product κλπ κλπ αν έχουν εγγραφές. Όσα είπε ο sanctusmob ισχύουν, επιλέγονται αυτόματα, αρκεί στην καρτέλα "συνδεσμοι" του προϊόντος να έχει επιλεγεί στις " Συσχετισμένες κατηγορίες" αυτή με το id 2 (home).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το πρόβλημα λύθηκε με τον εξής πολύ απλό τρόπο. Απλά όταν επέλεγα κατηγορίες, έβαζα και Home το οποίο by default τα εμφάνιζε και στα Προτεινόμενα προιόντα. ΤΟ θέμα έκλεισε, ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...