Jump to content

ÇÖZÜLDÜ V 1.4.0.17 kurulumda 4. aşamayı geçmiyor konu hakkında yorum var mıdır?

Feloy

Recommended Posts

Selamlar,

Yeni özelliklerinden dolayı V 1.4 kurup sitemi bu versiyon ile oluşturmak için bekledim.
Malesef 1.4.0.17 kurulumunda 4. aşamayı geçemiyorum.
Yani kurulum tamamlanmamış görünüyor.Oysa site URL sine ulaşabiliyor standart kurulumun yapılmış olduğunu görüyorum.
Hatta, 4. adımda standart logo'yu değiştirdiğimde sitede de değişmiş olarak görüyorum.
Ancak Admin panele girmek istediğimde mail adresini ve şifreyi kabul etmiyor ve böyle bir kullanıcı yok diyor.

Yazdıklarından anladığım kadarıyla internetdevi bu sıkıntıya alternatif çözüm bulmuş eline sağlık.

Database konusunda fazlaca bilgim olmadığı için bahsettiği çözümü gözüm yemiyor.

Bu sıkıntı neden oluyor ve daha basit bir çözümü var mı?
bu belanın bir tek benim başımda olmadığını ingilizce forumlarda gördüm ama Türkçe forumlarda kimse dert yanıp ağlamamış.

Bu arada sakın yanlış anlamayın ingilizce forumlarda hiç çözüm yok :)

yardım eden herkese teşekkürler

nasıl yani v1.4 te kurulumdan sonra admin paneline girilemiyormu? Bu çok saçma bir yerde bir atlama yapıyor olabilirsiniz. Şifre veya farklı hata buna sebebiyet verebiliyor. Bazı asp + php sunuculardada bu tarz sorunlar çıkabiliyor. yöneticinin eklenip eklenmediğine phpmyadmin ile ps_employees tablosundan bakabilirsiniz. onun haricinde admin klasörünün adı değişik olmalı başka hiç bir engel olamaz giriş için

selam

kurulumu tekrar tekrar denedim.
4. aşamada kurulum ekranında next butonu'na bastığımda ekran öylece kalıyor ve 5. aşamaya geçip kurulum başarı ile tamamlandı demiyor.

genede install dosyasını silip, admin dosyasının adını değiştiriyorum ve admin panele bağlanmayı deniyorum.Böyle bir kullanıcı yok yada şifre yanlış hatası veriyor.

DB de PS_employees tablosuna baktığımda tamamen boş. yani hakikaten kayıtlı kimse olmadığını görüyorum.

Ne yapacağımı şaşırdım.
Yabancı forumlarda bu sıkıntıyla karşılaşan bir çok insan var ve henüz bir çözüm malesef bulamadım.

Not:Internetdevi'nin çözümünü denedim ama SQL query hatası verdi beceremedim.

Prestashop'a yakın çevrelerden yardım bekliyorum.

:)

selamlar,

Kapasitem dahilinde denemediğim kalmadı.

fakat kurulum sırasında, 4. aşamada ad/soyad mail ve şifre kısımlarını "ps_employee" tablosuna yazmıyor ve bir sonraki aşamaya geçip kurulumu sonlandırmıyor.

imdaat