Jump to content

Αξιολογήσεις Προϊόντων Skroutz - Widget


Recommended Posts

Γεια χαρά

Πρόσφατα η Skroutz έβγαλε νέα υπηρεσία για να εμφανίζεις της αξιολογήσεις του προϊόντος από τους χρήστες της, στο e-shop σου. https://developer.skroutz.gr/partner_sku_reviews/

Προσπαθώ να το εγκαταστήσω αλλά δεν τα έχω καταφέρει. 

Στον παρακάτω κώδικα που δίνει, στο data-product-id ξέρει κανείς τι πρέπει να μπει?

<div id="skroutz-product-reviews-extended" data-product-id="Replace with the Product ID you provide in your XML feedspec"></div>

Ευχαριστώ

 

Δημήτρης

 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το τι στέλνεις στο skrourtz feed σαν product id. Αν στέλνεις το product id του prestashop τότε πρέπει να βάλεις το παρακάτω στο template, μέσα στο product page, εκεί που θέλεις να εμφανίζονται τα comments.

 <div id="skroutz-product-reviews-extended" data-product-id="{$product.id}"></div>

Ανάλογα αλλάζεις την μεταβλητή σου αν στέλνεις κάτι άλλο.

Στα reviews από το skroutz, εκεί που έχει το product name παρόλο που δεν φαίνεται πως είναι clickable , μπορείς να κάνεις click και σε πηγαίνει στο skroutz στην συγκεκριμένη σελίδα με το προϊόν... και όλους τους ανταγωνιστές σου...

Edited by sanctusmob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!

Προσπαθώ και εγώ να βάλω το συγκεκριμένο widget στο prestashop 1.6.1.17. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Προφανώς δεν καλώ σωστά το product id. Προσπάθησα διάφορους τρόπους, παρακάτω είναι ο τελευταίος:

<?php $product_id = 'Tools::getvalue('id_product')'; ?>
<div id="skroutz-product-reviews-inline" data-product-id="<?php echo htmlspecialchars($product_id) ?>">TESTING</div>

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 1.6.1.17

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση sanctusmob. Δεν έχω καταφέρει να ασχοληθώ ακόμα.

marpand λογικά το  <div id="skroutz-product-reviews-extended" data-product-id="{$product.id}"></div> που έστειλε ο sanctusmob θα πρέπει να προστεθεί στο θέμα στη σελίδα προϊόντος για να λειτουργήσει.

Τσέκαρε το και πες μας. Όταν το δω και εγώ θα σας πω.

Δημήτρης

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, marpand said:

Καλησπέρα!

Προσπαθώ και εγώ να βάλω το συγκεκριμένο widget στο prestashop 1.6.1.17. Δεν τα έχω καταφέρει ακόμη. Προφανώς δεν καλώ σωστά το product id. Προσπάθησα διάφορους τρόπους, παρακάτω είναι ο τελευταίος:

<?php $product_id = 'Tools::getvalue('id_product')'; ?>
<div id="skroutz-product-reviews-inline" data-product-id="<?php echo htmlspecialchars($product_id) ?>">TESTING</div>

Έχει κανείς καμιά ιδέα;

 1.6.1.17

Για 1.6 δοκίμασε αυτό

<div id="skroutz-product-reviews-extended" data-product-id="{$product->id}"></div>

 

Edited by sanctusmob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, marpand said:

Ευχαριστώ sanctusmob!

Όντως τώρα το τραβάει κανονικά το product id, αλλά δεν εμφανίζει το widget. Ξεχνάω κάτι;

Skroutz analytics έχεις? Το προϊόν έχει αξιολογήσεις?

Edited by sanctusmob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, marpand said:

Ευχαριστώ sanctusmob!

Όντως τώρα το τραβάει κανονικά το product id, αλλά δεν εμφανίζει το widget. Ξεχνάω κάτι;

Skroutz analytics έχεις? Το προϊόν έχει αξιολογήσεις?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έπρεπε να δω ένα σχεδόν κρυμμένο κουμπί στο admin του skroutz για να το ενεργοποιήσω και από εκεί. πφφ

Όλα καλά τώρα! 

Σας ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μεγάλη απάτη με το Scroutz.gr ! Συνεργάζονται με εταιρείες/φαντάσματα που απλά σου παίρνουν τα χρήματα και εξαφανίζονται χωρίς φυσικά να σου αποστείλουν το προϊόν που αρχικά σου υποσχέθηκαν. Και αν μετά προσπαθήσεις να ζητήσεις εξηγήσεις από τους υπεύθυνους της κεντρικής πλατφόρμας του Scroutz.gr, αυτοί αρνούνται οποιαδήποτε ευθύνη ή βοήθεια. Το συγκεκριμένο site δεν έχει καμία απολύτως αξιοπιστία ή ασφάλεια. Μείνετε μακριά!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, davidtba said:

Μεγάλη απάτη με το Scroutz.gr ! Συνεργάζονται με εταιρείες/φαντάσματα που απλά σου παίρνουν τα χρήματα και εξαφανίζονται χωρίς φυσικά να σου αποστείλουν το προϊόν που αρχικά σου υποσχέθηκαν. Και αν μετά προσπαθήσεις να ζητήσεις εξηγήσεις από τους υπεύθυνους της κεντρικής πλατφόρμας του Scroutz.gr, αυτοί αρνούνται οποιαδήποτε ευθύνη ή βοήθεια. Το συγκεκριμένο site δεν έχει καμία απολύτως αξιοπιστία ή ασφάλεια. Μείνετε μακριά!

Συμφωνώ μαζί σου... :) αλλά καλύτερα αν στείλεις το μήνυμα σου στον συνήγορο του καταναλωτή ή σε όποια αρμόδια αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 6/12/2019 at 1:17 PM, sanctusmob said:

 

Καλημέρα για 1.7 μου ζητάει το unique_id το οποίο στο xml μου εμφανίζεται κάπως έτσι P1380C3973 ενώ έχω βάλει να φαίνεται το id του προϊόντος δεν φέρνει για παράδειγμα το "1125" ψάχνωντας λίγο βρήκα ότι το unique_id 
 

if (isset($combination[$uniqueid_key]) && !empty($combination[$uniqueid_key])) {

                    $unique_id = $combination[$uniqueid_key];

                } else {

                    $unique_id = 'P'.$product['id_product'].'C'.$product_attribute_id;

                }
δημιουργείτε από εδώ καμιά ιδέα πως να το κάνω ?

Link to comment
Share on other sites

Το uniqueid_key τι είναι? Όπως και να έχει θα πρέπει να κάνεις κάτι τέτοιο

{if isset($product.product_attribute_id)}
     P{$product.id_product}C{$product.product_attribute_id}
{else}
    {$product.id_product}
{/if}

Θα πρέπει να βάλεις τα σωστά variables.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...