Jump to content

Legat de configurare


Recommended Posts

Buna ziua,

Am 2 probleme pe care nu stiu cum sa le rezolv:
1. in BO, pe prima pagina apare acel chenar "Statistics" in care mie nu mi se actualizeaza valorile: "of sales", order placed" etc. Ideea e ca pe un alt magazin, cu aceeasi versiunea de prestashop 1.3.7.0 imi apar. De unde trebuie sa modific sa apara acele informatii
2. la primirea unei comenzi, clientului ii ajunge emailul cu toate detaliile comenzii, insa mie imi un email gol la care este atasat doar logoul. Si aceasta problema este pe un magazin si nu e si pe celalalt. Am copiat fisierul /mails/ro/order_conf.html de pe siteul pe care functioneaza pe cel pe care nu functioneaza. Problema persista. Clientului ii vine email mie imi vine doar logoul atasat.

Multumesc anticipat pentru ajutor !

Link to comment
Share on other sites

1. pentru prima problema solutia este sa instalezi modulul:

Condensed stats for the Back Office homepage v1.0
Display a small block of statistics on the Back Office homepage

2. pentru a doua copie toate fisierele nu doar order_conf (salvezi mai intai ce ai)

Link to comment
Share on other sites

1. modulul este instalat. Am copiat fisierele din modulul statshome de pe un site pe celalalt si tot nu functioneaza. Problema nerezolvata !

2. aceasta problema se datoreaza faptului ca fisierele din modules/mailalerts/ro/*.php[*.txt] sunt goale. Problema rezolvata !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...