Jump to content
  • 0

Zmniejszenie zdjęcia (MB)


world4players

Question

Witam z tego iz importowalem produkty bezposrednio z hurtowni to jakosc zdjec jest na tyle wysoka ze zawalilo mi cale wolne miejsce na dysku. Tzn 15GB zdjec produktow... jest jakis modul ktory zajmie sie kompresja zdjec by zajely mniej miejsca? Niestety recznie to robic bedzie wrecz niemozliwe z uwagi na fakt ze mam ich 9tys zdjec prawie jak nie wiecej nawet.

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

To nie załatwia problemu na przyszłość. Problemem jest również to, że Presta zawsze trzyma kopię oryginalnego wgranego zdjęcia więc jeśli zdjęcie miało 2 mb to teraz waży 2mb + dodatkowo wygenerowane miniaturki czyli w okolicach 2.5mb :) Jeśli natomiast usuniesz oryginalne zdjęcie to przy regeneracji miniaturek lub zmianie watermarka nie będzie miała z czego pobrać zdjęcia.

Koniec końców trzeba pobrać folder, odpalić skrypt w photoshopie jak masz tonę kasy na oprogramowanie lub w Irfan View który ma dobrze rozbudowany moduł optymalizacji zdjęć masowo z uwzględnieniem subfolderów.  Poniżej filmik prezentujący możliwości ale sam możesz wykombinować znacznie więcej i to za darmo.

 

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

9k zdjęć do obrobienia np w photoshopie w automatyzacji nie zajmie Ci więcej czasu niż wygenerowanie tych samych zdjęć od zera w gorszej jakości.

Druga sprawa to sprawdź czy Ci się nie generują jakieś niepotrzebne zdjęcia, których szablon nie potrzebuje...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 minut temu, () Maciej () napisał:

9k zdjęć do obrobienia np w photoshopie w automatyzacji nie zajmie Ci więcej czasu niż wygenerowanie tych samych zdjęć od zera w gorszej jakości.

Druga sprawa to sprawdź czy Ci się nie generują jakieś niepotrzebne zdjęcia, których szablon nie potrzebuje...

Nic sie nie generuje. Druga sprawa to zdjec nie mam na kompie. One ida z pliku i teraz pobierac kazde pokolei i obrabiac to kilka dni roboty. Wiec nie ma zadnej wtyczki modulu czy czegos co by zmniejszylo jakosc zdjecia?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

a po co pobierać wybrane ? ściągasz sobie cały folder IMG z filtrowaniem plików na te, które Cie interesują, czyli np LARGE.... dajesz automatyzację i wgrywasz wszystko.

Presta ma wbudowany mechanizm kompresji i możesz ją ustawić sobie w zakładce ze zdjęciami. Ale to i tak wymaga generowania wszystkich zdjęć od nowa  czyszczenie cache oczywiście.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A pytanie czym importujesz. Moze na przyszlosc rozbudowac skrypt o automatycznie zmiejszenie rozdzielczosci pobranego zdjecia przed generowaniem miniaturek. W zasadzie da sie to zalaywic dodaniem jednej fukcji.... a obecnie... metoda jak wyzej, za wiele wiecej nic nie zrobisz

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 godziny temu, () Maciej () napisał:

Fakt, oryginalne zdjęcie też jest trzymane na serwerze o czym nie wspomniałem :) Nie zmienia to faktu, że i tak trzeba pobrać zawartość folderu z serwera :)

A Photoshopa do jednorazowej zabawy z automatyzacją spokojnie można wykorzystać za darmo.

jak ja mam niby photoshopa zautomatyzować? chodzi mi o oryginalne zdjęcie nie miniaturki

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Przed chwilą, design4VIP napisał:

Ale to tylko glowne/oryginalne zdjecia beda mialy taki rozmiar, wplywajacy na zajetosc. Miniatury, jezeli program importera korzystabz wbudowanej fukcji presta, bedzie juz generowal,miniatury o "normalnym" rozmiarze

tam ustawiłem 40% jakości zdjęcia zamiast 100%. A tu chodzi o to że to te podstawowe tyle zajmują 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jak pisalem wczesniej. Teraz to tylko sciagniecie plikow i konwersja. Najszybciej zrobisz to IrfanView, zaden PS... jak tego nie znasz to wiecej czasu spedzisz na rozgryzaniu co i gdzie. W IrfanV oywieeasz zdjecie, wciskasz B, konfigurujesz kopresje, wybierasz katalog "zaznacz wszystkie" i ,Start. 10min i masz caly katalog przerobiony. A nowe zdjecia... przerobienie skryptu aby z automatu zmiejszal. Jak pisalem wczesniej... 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 godziny temu, world4players napisał:

jak ja mam niby photoshopa zautomatyzować? chodzi mi o oryginalne zdjęcie nie miniaturki

3 sekundy szukania w Googlach : Wynik szukania "automatyzacja photoshop youtube". Odpalasz sobie 1 lepszy film i po problemie. Jak zrozumiesz zasadę działania automatyzacji to dowiesz się też, że w kilka chwil napiszesz sobie automat, który Ci zmniejszy rozmiar każdego pliku w każdym podfolderze. Później tylko wgrać to za pośrednictwem klienta FTP i po krzyku.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
22 godziny temu, () Maciej () napisał:

3 sekundy szukania w Googlach : Wynik szukania "automatyzacja photoshop youtube". Odpalasz sobie 1 lepszy film i po problemie. Jak zrozumiesz zasadę działania automatyzacji to dowiesz się też, że w kilka chwil napiszesz sobie automat, który Ci zmniejszy rozmiar każdego pliku w każdym podfolderze. Później tylko wgrać to za pośrednictwem klienta FTP i po krzyku.

nie wiem czy to jest realne jak tych podfolderów jest kilka tysięcy... co nie wejde w folder top w nim kolejne 10 folderów i tak dalej.

używam właśnie tego IrfanV ale wszystkie zdjęcie wgrywa mi w jeden folder. A tych podfolderów jest tysiące. I jak ja mam to teraz posegregować? czy wrzucić całe w jeden folder i tyle?

Edited by world4players (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 21.05.2019 o 10:50 AM, design4VIP napisał:

Jak pisalem wczesniej. Teraz to tylko sciagniecie plikow i konwersja. Najszybciej zrobisz to IrfanView, zaden PS... jak tego nie znasz to wiecej czasu spedzisz na rozgryzaniu co i gdzie. W IrfanV oywieeasz zdjecie, wciskasz B, konfigurujesz kopresje, wybierasz katalog "zaznacz wszystkie" i ,Start. 10min i masz caly katalog przerobiony. A nowe zdjecia... przerobienie skryptu aby z automatu zmiejszal. Jak pisalem wczesniej... 

używam właśnie tego ale wszystkie zdjęcie wgrywa mi w jeden folder. A tych podfolderów jest tysiące. I jak ja mam to teraz posegregować? czy wrzucić całe w jeden folder i tyle?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...