Jump to content
  • 0

Czy można przyspieszyć zmianę wyświetlania ceny po zmianie atrybutów


simplemedia

Question

Mam taki problem, jestem raczej amatorem, z tego co doczytałem to czas ten wynika z obciążenia presty. Ale może ktoś się spotkał z tym i znalazł jakieś lekartswo. Dla mnie to wygląda tak jakby ten czas zmiany był gdzieś na sztywno ustawiony?:) To tak po amatorsku. Dzięki za jakiekolwiek odpowiedzi lub podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Pewnie mowa o 1.7 więc tam jest to liczone dynamicznie - po zmianie kombinacji wysyła się zapytanie ajax do bazy i tyle czasu ile zajmuje wygenerowanie i odpowiedź to w takim czasie się to wykona. Możesz cacheować zapytania ale nie taki był zamysł. Jeśli działa wolno tzn że hosting nie domaga lub masz ogromną ilość kombinacji i trochę mysql poci przy odpytywaniu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 5/19/2019 at 12:16 PM, hakeryk2 said:

Pewnie mowa o 1.7 więc tam jest to liczone dynamicznie - po zmianie kombinacji wysyła się zapytanie ajax do bazy i tyle czasu ile zajmuje wygenerowanie i odpowiedź to w takim czasie się to wykona. Możesz cacheować zapytania ale nie taki był zamysł. Jeśli działa wolno tzn że hosting nie domaga lub masz ogromną ilość kombinacji i trochę mysql poci przy odpytywaniu.

Witam, dzięki zmiana hostingu pomogła sporo. Ale przy okazji napotkałem kolejny problem. Może to jakaś prosta rzecz ale doprowadza mnie już do szału. Dodałem nowe wartości do atrybutów. I teraz mam tak wartość ta zostaje dodana do atrybutów zapisana, natomiast jak przychodzę do produktów i chcę wygenerować nowe kombinacje, tych nowo dodanych wartości niestety nie ma. Próbowałem sprawdzać to w innym sposób, dodawać, usuwać całkeim nowe grupy atrybutów, i usuwać niektóre. Obserwacje dowodzą tego iż jak usunę grubę atrybutów, te znikaja mi  z pola wyboru przy produkcie, natomiast nowo dodana cała gruba atrybutów nie pojawia się już w zakładce produktów. No i zgłupiałem czyściłem cache, czyściłem bazę,  komplacje szablonu wznowiłem nic nie pomaga. Kompletna kropa i stoję w miejscu. Dzięki z góry za jakieś wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...