Jump to content
  • 0

Problem podczas przenoszenia sklepu Domena.pl


WebPasti

Question

Dzień dobry. 

Sprawa wygląda następująco. Postawiłem sklep na serwerze Domena.pl (nigdy nie korzystałem z tego dostawcy, a w tej sytuacji to założenie odgórne). Domyślnie na ich serwerze w głównym katalogu nie można tworzyć folderów, natomiast znajduje się tam katalog "nazwaklienta.beep.pl". Stworzyłem w nim podkatalog "nazwasklepu.pl" i tam wrzuciłem całą prestę. Wszystko dobrze działało pod roboczym adresem "www.nazwaklienta.beep.pl/nazwasklepu.pl". Problem pojawił się kiedy do postawionego sklepu chciałem podpiąć zakupioną domenę "nazwasklepu.pl" już na gotowo. Podpinając domenę do konta hostingowego na Domena.pl obok katalogu "nazwaklienta.beep.pl" automatycznie tworzy się katalog z nazwą podpiętej domeny. Przekopiowałem zatem wszystkie pliki z "nazwaklienta.beep.pl/nazwasklepu.pl" do "nazwasklepu.pl". Nie zmieniałem nic w app/config/parameters bo baza danych jest ta sama. Niestety wywala błąd serwera. 

Doradźcie proszę co mogłem zrobić źle. Wcześniej korzystałem z linuxpl i OVH i normalnie można było podpiąć domenę pod roboczy katalog. Być może tłumaczenie trochę zawiłe dlatego dołączam jpg jak wygląda struktura. Miejcie wyrozumiałość proszę 🙏

help.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

W bazie danych masz podaną lokalizację do starego folderu skoro do niego instalowałeś prestę. Stąd masz błąd 500 prawdopodobnie.

Na Twoim miejscu wrzuciłbym wszystko w stary folder. Odpalił konfig prestu i zmienił w zakładce z SEO lokalizację folderu i dopiero potem przenosił pliki.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 5/19/2019 at 11:19 PM, () Maciej () said:

W bazie danych masz podaną lokalizację do starego folderu skoro do niego instalowałeś prestę. Stąd masz błąd 500 prawdopodobnie.

Na Twoim miejscu wrzuciłbym wszystko w stary folder. Odpalił konfig prestu i zmienił w zakładce z SEO lokalizację folderu i dopiero potem przenosił pliki.

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Zawsze to jakieś pocieszenie bo dalej z tym się męczę... Oprócz zmiany lokalizacji powinienem zmieniać coś jeszcze w bazie danych albo jakiś plikach? 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...