Jump to content
  • 0

Multistore - scalanie dwóch odrębnych instalacji


Speszi

Question

Witam.

Posiadam dwie odrębne instalacje Prestashop 1.7.

Obie są na jednym serwerze. W odrębnych katalogach i na odrębnych bazach i w oddzielnych domenach.

Chciałbym scalić te dwie instalację w jedną tak aby dalej działały na odrębnych domenach a były tylko zarządzane w jednym zapleczu.

Wiem że multistore korzysta z jednej bazy danych więc domyślam się że trzeba będzie przenieść bazę jednego sklepu do sklepu w którym będzie obsługa multistore.

O ile dodanie nowego sklepu w opcji multistore jest zrozumiałe o tyle nie wiem jak z sklepem który już funkcjonuje. Czy jest to możliwe aby go przenieść z innej lokalizacji zachowując jego wszystkie ustawienia.

1. Proszę o jakieś sugestie czy taki zabieg jest możliwy i jak go prawidłowo wykonać?

2. Czy nie wpłynie to na indeksowanie przenoszonego sklepu w Google Search Console i Moja Firma Google?

3. Jeżeli jest taka możliwość proszę również o polecenie jakiegoś dobrego darmowego backupu który pozwoliłby mi w całości przywrócić stronę (wraz z zainstalowanymi modułami, bazą danych i ustawieniami) w razie niepowodzeń w scalaniu sklepów.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

 

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Zaczne od 3. Robisz bakup plikow oraz bazy danych i tyle. Jak cos pojfzie nie yak zastepujesz pliki i baze i masz po statemu. 

Co do polaczenia... to nie da sie ot tak, wgtaj nowa baze do starej... niestety. To juz powazniejszy zabieg. O ile w ogole mozliwy to tylko i wylacznie przez CSV czy jakiehos osobnego importera/exportera. Nie wszystko ale spora czesc dzieki temu przeniesiesz do drugiego sklepu. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...