Jump to content

Kurulumda 4. ayara geçemiyorum diyenler çözüm var.

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar kurulumda 4. aşamaya geçemiyorsanız yapılacakları anlatayım. (kurulum tamamlanmıştır Hiç bir ayar ellemeyin.)
1. Daha önce kurmuş olduğunuz başka presta shop sitenizin php myadmin den dışarı aktar bölümünden veri tabanını masaüstünüze alın.
2. olarak dördüncü aşamaya geçemediğiniz yeni presta shop sitenizin eski veritanı php myadmin den silin eskiye dair hiç bir şey kalmasın.
3. olarak yeni bir veritabanı oluşturun
4. olarak yeni veritabanına masa üstünüze aldığınız eski veritanını phpmy admnin den içeri aktardan yükleyin ve bekleyin, sonra sorguların çalıştırıldığını göreceksiniz.

5. olarak /config klasörünün içindeki settings.inc.php dosyasının içindeki.

define(’COOKIE_KEY‘, ‘f3OcsSQw1U2CxWFjWvx8aw5KjZCnZo6cbXOMormzaaAJfn0hK37W9osd’);

satırdaki cookie yi kopyalıyorsun.

6----- http://www.md5.fr sitasine gir ve ordaki forum alanına.

f3OcsSQw1U2CxWFjWvx8aw5KjZCnZo6cbXOMormzaaAJfn0hK37W9osdyenişifreniburayayaz

yapıştır. yeni şifreni cookie nin sonuna boşluk bırakmadan yaz. ve convert md5 de.

7-----cpanel veya plesk panelden. veritabanı tablarının olduğu alandan. ps_employe tablosunu bul ve içini açtığından göreceksinki, yönetici e-mail adresi ve şifresi burda . e-mail alanını direkt görürsin fakat şifre alanı md5 ile şifrelenmiştir. md5.fr sitesinde ürettiğin md5 i şifre alanına yapıştır. yeni şifren cookie nin sonuna yazdığın şifre olacaktır.

Takılan Olursa pm atablirsiniz

Arkadaşlar ben bu site sayesinde çok şeyler öğrendim inşallah benimde sizlere faydam olur.hepinize kolay gelsin.

Selamlar,

Yeni özelliklerinden dolayı V 1.4 kurup sitemi bu versiyon ile oluşturmak için bekledim.
Malesef 1.4.0.17 kurulumunda 4. aşamayı geçemiyorum.
Yani kurulum tamamlanmamış görünüyor.Oysa site URL sine ulaşabiliyor standart kurulumun yapılmış olduğunu görüyorum.
Hatta, 4. adımda standart logo'yu değiştirdiğimde sitede de değişmiş olarak görüyorum.
Ancak Admin panele girmek istediğimde mail adresini ve şifreyi kabul etmiyor ve böyle bir kullanıcı yok diyor.

Yukarıda yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla bu sıkıntıya alternatif çözüm bulmuşsunuz elinize sağlık.

Database konusunda fazlaca bilgim olmadığı için bahsettiğiniz çözümü gözüm yemiyor.
Bu sıkıntı neden oluyor ve daha basit bir çözümü var mı?
bu belanın bir tek benim başımda olmadığını ingilizce forumlarda gördüm ama Türkçe forumlarda kimse dert yanıp ağlamamış.
dolayısı ile sizin çözümünüzden başka bir yorum yok.
Bu arada sakın yanlış anlamayın ingilizce forumlarda hiç çözüm yok :)

Özetle bu işin daha kolay, başlangıç seviyesi bir çözümü varmı.

yardım eden herkese teşekkürler

Merhaba Arkadaşım bu çözüm çok basit ama sen 4 versiyonu kurmuşsun sanırım problem olmaz.Admine giriş yapamazsın çünkü 4. ayarları yapamadın. Sorunun giderilir.İstersen yardım ederim sırası ile yapılacaklar:
1- Dosyaların hiçbirini silme ftp den.
2- veritabanını komple sil
3-şimdi yeniden veritabanı oluştur ve şifreleri not et not defterine.
4- ftp şifrelerin ve veritabanı şifrelerin ile birlikte bana mail olarak yolla.
[email protected]
Not isim ve cep no yazmayı unutma. Çok yakında bunu videolu olarak anlatacağım ama zamanım hiç yok fırsat bulunca inş. görsel olarak anlatacağım.

Selamlar,

dayanamayıp sizin önerdiğiniz yöntemi denedim.
Şu an V1.3.4 de çalışan bir sitem var onun ile aynı olacak şekilde (şifreler vs) kurulum yaparak db'i sildim ve eskisini import ettim.
SQL Query hatası verdi.
Bu arada V1.4.0.17 de 4. aşamada takıldıktan sonra DB de ps_employee tablosu altında kullanıcı bilgilerinin hiç oluşmadığını farkettim.
halbuki aynı yerde logo'yu değiştirdiğimde, değişikliği web de görebiliyorum.

ne olduğunu anlayamadım ama benim gibi birçok kişi bu dertten sıkıntılı.

Yardım öneriniz için teşekkürler ama ben denedim ve malesef bu versiyonda tutmadı.

Aklınıza başka bir şey gelirse ve paylaşırsanız sevinirim.

Mutlaka bir yerde hata yapıyorsun zaten ps_employee tablosu gözükmediği için eski bir veri tabanı ekliyorsun.

Bu olay tüm php dilinde kapsar emlak siteleride bu şekilde kurdum. Birde Mesela veritabanını bu şekilde düzelttin diyelim daha sonra bir sonraki kuracağın sitedede kullanabilirsin.

Mutlaka bir yerde hata yapıyorsun zaten ps_employee tablosu gözükmediği için eski bir veri tabanı ekliyorsun.

Bu olay tüm php dilinde kapsar emlak siteleride bu şekilde kurdum. Birde Mesela veritabanını bu şekilde düzelttin diyelim daha sonra bir sonraki kuracağın sitedede kullanabilirsin.

bu gidişle beni gececeksin kamuran:) çözmüşssün sevindim