Jump to content
  • 0

1.7.5.0 Atrybuty (warianty) produktu bez kombinacji (nowych linków)


lgdecor

Question

Cześć,

Od jakiegoś czasu próbuję znaleźć rozwiązanie problemu atrybutów produktu. Zdaję sobie sprawę z istnienia modułu Attribute Wizard Pro, aczkolwiek mam wątpliwości co do wydawania $300 na coś, co wydaje mi się bardzo podstawową funkcją w sklepie. A przynajmniej wydaje mi się podstawową funkcją, skoro jest nawet w beznadziejnym Shoperze. Potrzebuję zatem pomocy w ustaleniu, czy nie ma innej możliwości.

Mam sklep z roletami na Shoperze i próbuję przenieść go (tzn. postawić od nowa) na Prestę. Presta w wersji 1.7.5.0 z zainstalowanym szablonem Eveprest. Nurtujące mnie pytania:

1. Czy istnieje jakikolwiek sposób na stworzenie atrybutu/wariantu produktu bez tworzenia jego kombinacji? Chodzi oczywiście o atrybuty NIE wpływające na cenę produktu. Klient może wybrać np. z której strony ma być łańcuszek do rolety albo sposób jej montażu. Nie są to rzeczy zmieniające w jakikolwiek sposób sam produkt (klient może dokonać zmian samodzielnie za pomocą śrubokręta) więc tym bardziej nie powinny widnieć jako osobne produkty (czy kombinacje). Screen 1 pokazuje jak to obecnie wygląda na Shoperze. Warianty "Typ montażu" oraz "Strona sterowania" w tym przykładzie są po prostu rozwijaną listą, po wyborze której nic się nie zmienia w linku do produktu. Czy da się osiągnąć taki wygląd konfiguracji produktu jak na Screenie 1 bez kupowania dodatkowych modułów? Mam tutaj na myśli również pola do wpisywania własnych treści. Z racji tego, że w niektórych roletach jest dużo możliwości konfiguracji, zależy mi na jak najbardziej kompaktowym konfiguratorze (jak na Screenie 1). Obecny wygląd (Screen 2) zabiera dużo więcej miejsca i wymaga dodatkowego kliknięcia na "Dostosowywanie Produktu".

Screen 1

Screenshot_1.jpg.dad4cb6ff73083a6cc2f60ce76743dae.jpg

Screen 2

Screenshot_2.thumb.jpg.b3e67735873f84ede3ea673512b34d17.jpg

2. W zasadzie jedyną 'prawdziwą' kombinacją byłby w moim przypadku wybór koloru tkaniny w rolecie. Czy da się zrobić tak, żeby wszystkie kombinacje (kolory) były widoczne na liście produktów jako osobne produkty? Obecnie jeżeli wrzucę np. 30 kombinacji kolorów, to i tak na stronie widnieje tylko jeden produkt, a chciałbym, żeby wyglądało to jak na Screenie 3 (unikając oczywiście duplikowania treści, co jest ogromną bolączką na Shoperze).

Screen 3

Screenshot_3.jpg.5ddb12e64d790dbbb88460fde88998df.jpg

Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób najlepiej ugryźć ten problem. Nie mam na celu maksymalnego oszczędzania na sklepie, jeżeli Attribute Wizard Pro byłby tutaj rozwiązaniem, to oczywiście go kupię. Może inny moduł bardziej by się nadawał? Po prostu z racji bycia totalnie zielonym w temacie Presty nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto, jeżeli okaże się, że potrzebuję czegoś innego. A może najlepiej byłoby zainwestować w jakiś konkretny konfigurator? W takim wypadku jakieś orientacyjne widełki cenowe również byłyby mile widziane.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą pomoc

edit: Chciałem Screeny wrzucić tylko jako załączniki, żeby nie rozciągały tak posta, ale najwyraźniej coś źle robię 😞

Link to comment
Share on other sites

1 answer to this question

Recommended Posts

  • 0

Może jesteś w stanie wykonać to tym modułem :

https://addons.prestashop.com/demo/FO15394.html

jest o wiele tańszy:

w przypadku wyboru rolety np. szerokość ustaw listę rozsuwaną i opcje wyboru - od 40 do 140 cm

to co jest na screen dwa dodałbym w opisie informacyjnym przed atrybutami jako podsumowanie produktu. Dostosowanie produktu do czego służy ??

Masz pewność że klienci podają prawdziwe dane ??

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...