Jump to content

404-es hiba

timeatop
 Share

Recommended Posts

Egy olyan problémáról írnék, ami már fennáll a webáruházam januári beüzemelése óta. Azért nem jeleztem mostanig, mert azt hittem a Google idővel "megoldja magától". De nem így történt.
A Webmaster Tools-ban folyamatosan több ezer nem található tétel van. Ezek száma változó, először 4500 körül volt, lement 800-ra és most lassan újból emelkedik, már 3500-nál tartok. A robots.txt egyre több tételt tilt le, 4500 körül van most, pedig nem jártam vele.
Emiatt sok a 404-es hiba és ez nem hat kedvezően a webáruház megitélésére. A kikapcsolt termékek is indexelődnek, ezért az ily módon landoló látogató ezzel a szöveggel találkozik:

"A választás során 1 problémát észleltünk :
A termék a kiválasztott mennyiségben már nem áll rendelkezésre, próbálkozz újra kevesebb mennyiség beírásával!"

Arról nem is beszélve, hogy az Olcso.hu minden hasonló hibáért 8 forinttal "büntet".

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sajnos, nem:

Feltérképezési hibák
A robots.txt által letiltva 18 514
A webhelytérképekben 2
Nem található 37 479
Nem érhető el 1
Frissítve: 2011.05.10.

Közben azt tapasztaltam, hogy - legalábbis egy része - nem valós 404-es hiba, ugyanis ha némelyikre rákattintok, rendesen működik, bejön a megfelelő oldal.

• 1 month later...

Nálam sok ilyen akad:
Jellemzően az admin-stats-oldalak nem találhatóak- menüben látok olyan 404 hibákat, amit nem értek miért keletkeznek.
pl a helyes link:httx://blabla.hu/kekszek/372-nyomkoveto_raketa.html
a stats oldalon pedig a 404 hibáknál így néz ki a hiba: /www.blabla.hu/kekszek/372-nyomkoveto_raketa.html
a link pedig ide mutat:httx://www.blabla.hu/www.blabla.hu/kekszek/372-nyomkoveto_raketa.html

A weboldal teljes címe kétszer szerepel.

Van valakinek ötlete mi okozza?