Jump to content

Upgrade na 1.4.0.17 - Bad SubDomain SQL query


Ladis-s

Recommended Posts

Připravuji e-shop na 1.4.0.17, vytvořil jsem si tedy druhou databázi, kterou jsem zduplikoval z mé hlavní a připravil jsem si složku test.domena.cz. Do této složky jsem nahrál novou verzi presty + settings.inc.php +img+mails.
Spustil jsem instalaci - upgade a vše proběhlo v pořádku.
Nyní pokud chci vstoupit na adresu test.domena.cz, nebo do BO, tak to hodí hlášku "Bad SubDomain SQL query"

Nemáte někdo nápad co s tím?

Link to comment
Share on other sites

No tak v tom pripade bych to videl ze nekde (pravdepodobne v cache pameti - i kdyz tedy divny ale ...) je natvrdo stale ulozeny dotaz na SQL primo u rootu domeny. No pokusil bych se vymazat vsechny ulozene cache stranky a prubnul to znova.
Pokud to ani tak nepujde sel bych asi na spravce vaseho hostingu (mimochodem kdo toje?) zdali neni nejake omezeni na serveru

Jeste me napada .... co nastavene cesty v htaccess souboru (revrite), pripadne nedelal jste nejake zmeny v instalacnich souborech?

Link to comment
Share on other sites

Postupoval jsem takto:
nahrál jsem soubory nové instalace na subdoménu test.domena.cz a vytvořil novou databázi jako kopii z té, kterou používá e-shop. Tu jsem nastavil v configu.
Poté jsem nahrál do té subdomény také IMG a MAILS
Takže se tam záznamy z cache původní verze ani nemohly dostat. Mj. kdyz kouknu do slozek Smarty, tak tam nic neni.
Hosting mám Isol, myslím, že tam problém nebude, protože na stejném hostingu mi běží e-shop na hlavní doméně a navíc jsem zkusil na doméně test1.domena.cz nainstalovat prestu 1.4 načisto a ta chodí bez problémů.
htaccess v té subdoméně zatím ani žádný není, výchzí instalace ho nemá, musí se aktivovat v BO.
Je mi to záhadou, kde může být problém.

Link to comment
Share on other sites

A co ta chyba v urceni domeny v settings.inc.php (viz obrazek)

jeste me napada to ze bych postupoval nasledovne

1) nahral kopii databaze
2) nahral nove soubory vcetne mails atd
3) spustil instalaci kde byh urcil ze se ma provest upgrade

ale neni otestovano neskousel jsem ;-) jen tak volne uvazuju selskym rozumem
treba je to uplna hovadina

40768_e1j9gPbbeKonlFAGE4ul_t

Link to comment
Share on other sites

v settings.inc.php mám toto: define('__PS_BASE_URI__', '/');
Jedná se o subdoménu, na které je presta v rootu, takže by to mělo být správně.

Postup který uvádíte jsem použil, pokud to tedy správně chápu.

Link to comment
Share on other sites

Postup který uvádíte jsem použil, pokud to tedy správně chápu.

obavam se ze nepouzil ... vy jste jen prepsal nazev DB a conekt ve starem settings, ja navrhuji nechat vygenerovat systemem novy settings
v settings.inc.php mám toto: define('__PS_BASE_URI__', '/');
Jedná se o subdoménu, na které je presta v rootu, takže by to mělo být správně.
myslim ze tady bude chyba
zapis define('__PS_BASE_URI__', '/'); je pro domenu druhe urovne tudis adresa www.vas_shop.cz
vy potrebumjete zapis v nejakem takovemhle zneni define('__PS_BASE_URI__', '/test/'); protoze pracujete na subdomene dle vaseho zdeleni http://test.domena.cz
prilozeny obrazek je prave z nastaveni kde Presta bezi na locale tudis http://localhost/prestashop15/
Link to comment
Share on other sites

Pokud nahraju na FTP novou verzi presty a nepridam tam soubor settings.inc.php, tak mi ani nenabídne možnost upgradu, ale pouze novou instalaci. Vycházím z tohoto návodu: http://www.prestashop.com/wiki/Installing_And_Updating_PrestaShop_Software/#Update_PrestaShop bod 14

Zkusím tedy upravit PS_BASE_URI, jak píšete.

Každopádně díky za rady, už si nějak nevím rady.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...