Jump to content
  • 0

Zmiana koloru czcionki prestashop 1.6


bleur

Question

Witam.

Przeniosłem testowo sklep z wersji 1.5 na 1.6 i mam jeden problem z modyfikacją szablonu. Chodzi o zmianę koloru czcionki w opisie produktu oraz w krótkim opisie na stronie produktu. 

Problem polega na tym, że skopiowałem produkty z poprzedniej wersji sklepu łącznie z ich atryburami w tym czcionką oraz jej kolorem. Teoretycznie powinna zadziałać edycja pliku product.css w dwóch miejscach ale niestety w tym wypadku nic się nie zmienia ponieważ wyświetlane są ustawienia "inline" które przeszły razem ze skopiowanymi produktami. Jeśli zrobię ręczną edycję produktu i usunę format z opisów to wtedy kolor zmienia się automatycznie na taki który ustawiłem w product.css.

Można zrobić to ręcznie ale mam prawie 4000 pozycji na stronie i zajmie mi to wieki.

Może ma ktoś pomysł jakie ustawienia zastosować aby strona korzystała z moich ustawień zapisanych w global.css a nie z tych które zostały przeniesione wraz ze skopiowaniem produktów. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
9 hours ago, design4VIP said:

Do product.css tam gdzie kolor dodaj !important. 

{ color:red !important;}

Niestety ten sposób nie działa. Będę walczył dalej. Mam nadzieję, że obejdzie się bez ręcznej edycji każdego produktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kolega design4VIP naprowadził mnie na właściwą drogę. dodałem nowe pozycje w product css:

.pb-center-column #short_description_block #short_description_content p  span {
        color: #595959 !important;  }

oraz

#page .rte p span {
    color: #595959 !important;  }

 

Dziękuję za pomoc...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pozstawiłem zmianę w obu miejscach gdyż nie we wszystkich opisach kolor się zmieniał na taki jaki chciałem. Czasem pół tekstu miało kolor ze starej strony a druga część kolor jaki ustawiłem w css. Strona już działa, udało się przed świętami, pozostają tylko poprawki. Dzięki za podpowiedź.

Pozdrawiam, 

Paweł 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...