Jump to content

Presta Subiekt


mortican

Recommended Posts

Cześć,

Mam pytanie czy presta ma dwustronną integracje z subiekt gt ? ponieważ mam sklep stacjonarny w którym mam subiektaGT oraz posiadam sklep na allegro i chciałbym otworzyć sklep internetowy na presta i powiązać magazyny , czy presta ma dwustronną integracje z allegro i subiektem ? jeśli jest to jakiś płatny moduł to proszę o nazwę .Chodzi o zczytywanie stanów magazynowych oraz cen 

Link to comment
Share on other sites

Mam taką samą konfiguracje w moim przypadku działa SubSync2 + baselinker sporo tych integratorów subiekt -> presta jest na rynku
Integracja jest zawsze nie do końca dwustronna, pierwszym magazynem powinien być subiekt i tam powinno się wystawiać produkty i wstawiać stany magazynowe później automatycznie produkty importują się na prestę w odwrotnym przypadku jeśli wystawimy produkt na prestę i zaimportujemy na subiekt trzeba ręcznie wstawiać stan magazynowy

Link to comment
Share on other sites

Ja powoli kończę konfigurację swojego sklepu i też miałem podobne dylematy - po przetestowaniu różnych rozwiązań zdecydowałem się również na SubSync2 - wydał mi się najbardziej przejrzysty w użytkowaniu - dodatkowo  znalazłem w internecie dużo opinii na temat rewelacyjnego wsparcia technicznego i z własnego doświadczenia potwierdzam. Przykładowo okazało się, że integrator nie przenosi nazwy producenta z Subiekta Nexo do sklepu - napisałem do autora - który po około godzinie wypuścił aktualizację która to naprawiała !!

Jak przedmówca zauważyłem, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest wystawianie i kontrolowanie stanów w subiekcie. Ponieważ do tej pory do obsługi Allegro używam Baselinkera ostatecznie będę starał się wystawiać towar z Subiekta - a zamówienia przyjmować i obsługiwać z Baselinkera (po imporcie z Presty).

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Arczi said:

Ja powoli kończę konfigurację swojego sklepu i też miałem podobne dylematy - po przetestowaniu różnych rozwiązań zdecydowałem się również na SubSync2 - wydał mi się najbardziej przejrzysty w użytkowaniu - dodatkowo  znalazłem w internecie dużo opinii na temat rewelacyjnego wsparcia technicznego i z własnego doświadczenia potwierdzam. Przykładowo okazało się, że integrator nie przenosi nazwy producenta z Subiekta Nexo do sklepu - napisałem do autora - który po około godzinie wypuścił aktualizację która to naprawiała !!

Jak przedmówca zauważyłem, że chyba najlepszym rozwiązaniem jest wystawianie i kontrolowanie stanów w subiekcie. Ponieważ do tej pory do obsługi Allegro używam Baselinkera ostatecznie będę starał się wystawiać towar z Subiekta - a zamówienia przyjmować i obsługiwać z Baselinkera (po imporcie z Presty).

 

W moim przypadku szykowałem sklep dla innych pracowników i byli przyzwyczajeni do wystawiania na preście a subiekt i wystawianie wydawało się problematyczne więc jest wystawianie na preście zrobienie sobie notatki z kodem produktu wystawianie na allegro przez baselinkera i później na końcu ręczny import wybranych produktów szybka inwentaryzacja wyszukanie kodu przypisanie stanu i tyle synchronizacje subiekt presta mam co 15 min a presta baselinker mam co godzine
zamówienia internetowe są u nas obsługiwane z baselinkera a stacjonarne z subiekta i zamykają się aukcje na allegro same

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak to wygląda w praktyce, bo ja w zasadzie startuje od zera mam sklep allegro + stacjonarny gdzie będę wdrażał nowy system magazynowy + teraz ma dojść presta.


Reasumując 

Najlepsze rozwiązanie to zrobić Subiekta Nexo Pro w sklepie jako główny system magazynowy bo do sklepu wchodzi towar i z niego wychodzi później dokupić SubSync2 jako integrator presty z Subiektem oraz Baselinkera żeby połączyć preste z Allegro ? Dobrze rozumiem ? I managment aukcjami stanami wszystko na subiekcie który to puszcza dalej ? 

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, mortican napisał:

Czyli jak to wygląda w praktyce, bo ja w zasadzie startuje od zera mam sklep allegro + stacjonarny gdzie będę wdrażał nowy system magazynowy + teraz ma dojść presta.


Reasumując 

Najlepsze rozwiązanie to zrobić Subiekta Nexo Pro w sklepie jako główny system magazynowy bo do sklepu wchodzi towar i z niego wychodzi później dokupić SubSync2 jako integrator presty z Subiektem oraz Baselinkera żeby połączyć preste z Allegro ? Dobrze rozumiem ? I managment aukcjami stanami wszystko na subiekcie który to puszcza dalej ?  

z Subiekta to ty raczej nie pozarządzasz aukcjami chyba ze masz na mysli pobieranie stanów do jakieś aplikacji np sello lub baselinkera lub presty za pomoca ktorej mozesz wystawiac aukcje z jakiejś wtyczki, ale kierune myślenia ok - Subiekta jako baza towarowa i stanów magazynowych i z neigo czerpia dane inne programy

Link to comment
Share on other sites

A jeszcze takie pytanie czy np. zadziałało by to w ten sposób : Baselinker w sklepie podpięty pod skaner EAN i główna baza stanów magazynowych i cen, na sklepie u mnie jest od wielu lat small business to bym to zostawił ( odejdzie mi wtedy migracja na subiekta i nauka pracowników ) do baselinkera podpiąć preste oraz allegro i on by tym zarządzał ? a w sklepie wyglądało by to na zasadzie jak ktoś coś kupi to po prostu skanuje sobie EAN do baselinkera i nim ściągam z magazynów na prście i allegro a wystawiając paragon na small business skanuje drugi raz . Wiem trochę kombinacji ale teraz mam sezon i nie chciałbym jeszcze zmieniać całego systemu magazynowego ( szukam rozwiązania )

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, mortican said:

A jeszcze takie pytanie czy np. zadziałało by to w ten sposób : Baselinker w sklepie podpięty pod skaner EAN i główna baza stanów magazynowych i cen, na sklepie u mnie jest od wielu lat small business to bym to zostawił ( odejdzie mi wtedy migracja na subiekta i nauka pracowników ) do baselinkera podpiąć preste oraz allegro i on by tym zarządzał ? a w sklepie wyglądało by to na zasadzie jak ktoś coś kupi to po prostu skanuje sobie EAN do baselinkera i nim ściągam z magazynów na prście i allegro a wystawiając paragon na small business skanuje drugi raz . Wiem trochę kombinacji ale teraz mam sezon i nie chciałbym jeszcze zmieniać całego systemu magazynowego ( szukam rozwiązania )

Baselinker ma swoją bazę produktów i presta ma swoją bazę przy integracji z subiektem jest taka kolejność subiekt -> presta -> baselinker -> allegro/ebay jeśli wbijasz się w baselinkera to masz tylko zamykanie aukcji na allegro/ebay na preście ci się nie będę zamykać ale jeśli wbijesz się jakoś bezpośrednio na presta to presta będzie puszczać dalej na baselinkera (w baslinkerze są dwa magazyny magazyn sklepu i magazyn baselinker nie da się podpiąć niczego pod magazyn sklepu jedynie magazyn baselinker a właśnie jeśli chcesz integracje presta -> allegro to ogłoszenia wystawiasz z magazynu sklepu)

Edited by Snake899 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...