Jump to content

adaugare script trafic.ro, shopmania pe 1.4


pongo

Recommended Posts

Salutare,
stie cineva cum se pun in versiunea 1.4 scripturile pentru trafic.ro, shopmania etc . ?
Acum nu mai exista blockvariouslinks si am incercat sa adaug in blockcms.tpl dar fara succes.
Nu afiseaza nimic.
Multumesc de ajutor.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
Poate va rog sa fie cineva mai explicit in acasta problema,eu chiar nu reusesc sa pun un link de la wta.
si mai am o problema nu stiu sa scot din footer "power by prestashop"


MODULES/ blockpermanentlinks / blockpermanentlinks.tpl

Inainte de ultima linie care este
<!-- /Block permanent links module -->

, adauga un < p > (elimina spatiile adaugate de mine, pus asa ca sa vezi!), si dupa el pune codul de la WTA, va aparea ca la mine pe site (uita-te sa vezi cum), sub link-urile permanente, iar daca vrei sa apara pe mijloc dupa

pune

CODUL WTA
>.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Am incercat toate variantele de mai sus si nu merge, nu mi se schimba nimic in footer, nici macar partea cu Power by PrestaShop, trafic'u nici atat..

 

Equ si irinellaurentiu

 

Partea cu Power by PrestaShop, daca vrei sa elimini, intri in modules/blockcms/blockcms.tpl si elimini partea asta de cod (daca vrei sa dispara)

 

{if $display_poweredby}<li class="last_item">{l s='Powered by' mod='blockcms'} <a href="http://www.prestashop.com">PrestaShop</a>™</li>{/if}

 

Daca vrei doar sa scrie altceva, inlocuieste scrisul " Powered by " si " linkul ", si cuvantul " PrestaShop "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Am incercat toate variantele de mai sus si nu merge, nu mi se schimba nimic in footer, nici macar partea cu Power by PrestaShop, trafic'u nici atat..

 

Equ si irinellaurentiu

 

Partea cu Power by PrestaShop, daca vrei sa elimini, intri in modules/blockcms/blockcms.tpl si elimini partea asta de cod (daca vrei sa dispara)

 

{if $display_poweredby}<li class="last_item">{l s='Powered by' mod='blockcms'} <a href="http://www.prestashop.com">PrestaShop</a>™</li>{/if}

 

Daca vrei doar sa scrie altceva, inlocuieste scrisul " Powered by " si " linkul ", si cuvantul " PrestaShop "

 

 

Le-am inlocuit de 100 de ori, nu se modifica..ma innebuneste:((, iar trafic'u l-am bagat si in footer si in blockcms si in blockpermanentlinks si nimic. Am golit si cache-urile.. Alte idei?:))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

daca ai umblat la /blockcms/blockcms.tpl da dupa acea la /tools/smarty/compile tot ce ai acolo stergele si in cache ca ai sterge si de acolo

altfel orice modificare faci nu ti se ia in considerare

 

 

Daaa:X In sfarsit merge, multumesc mult! Raman dator!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eu am creat un fisier trafic.php in care am intropdus toate codurile care ma intereseaza google analytics, trafic.ro, shopmania si l-am inserat cu include in fisierul footer al templatelui, poate nu este cea mai buna solutie, dar a mers la mine.

De la comparatoarele de trafic mai bine setezi sa fie afisat doar in prima pagina codul, petnru ca nu te ajuta prea mult si nu iti incarca cu cod inutil si paginile produselor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce dar cei de la trafic.ro nu mi se par foarte seriosi... mi au spus ca nu ma costa decat 10 euro pe an taxa pentru magazinul meu de cadouri ca dupa cateva zile sa vad ca pretul este de fapt 19 euro..daca stiti un alt site de verificare a traficului va rog sa imi spuneti .

 

 

Uite aici doua site-uri:

 

http://www.wta.ro/ si http://www.gtop.ro/

 

Desi e ciudat ce ti sa intamplat, si eu am platit si doar 10 euro m-au taxat. Ai incercat sa discuti cu ei despre asta? Poate au vre-o problema si nu stiu de ea.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Salutare oameni buni.

 

De 2 zile ma lupt si eu introducerea de scripturi pe footer.tpl fara sa reusesc.

Pe www.contakt-mobile.ro am reusit, adevarat este ca am instalat o versiune mai veche, dar merge.

Pe www.depozitcartuse.ro nu resusesc cu nici o varianata mentionata mai sus. Am sters cache, compile, am scris in blockcms.tpl, in footer.tpl ....... Am pus si intre {literal} {/literal} ......

Versiunea instalata este 1.4.8.2

 

Daca mai aveti vre-o idee va rog sa-mi ziceti si mie.

 

 

Multumesc nespus de mult

Link to comment
Share on other sites

ce ai facut????!!!!! ca nu mere nimicasterge ce ai facut sau reopune fisierele originale inapoi

 

La 19 cand am intrat ultima data, mergea ok. Acuma dimineata cand am vazut, am dezactivat url prietenos si functioneaza ok, mai putin partea cu scripturile.

 

Revolvat

 

 

blockcms.tpl si pus in /themes/nume_tema_/modules/blockcms/

 

Din pacate merge doar un script din 4 puse pana acuma. Aveti sugestii?

Edited by mariusicuta (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu unu inca nu am reusit sa implemetez nici-un cod de trafic in footer.tpl

Am reusit sa introduc dupa ce am adaugat un modul gratuit PrestaLove Easy Footer v1.0 de PrestaLove dar cand dau verificare la script de pe site-ul trafic.ro spune ca nu se poate conecta la el ... cu toate ca se afiseaza acolo sigle trafic.ro.

Una peste alta am incercat si cu {literal}cod{/literal} si fara literal si NIMIC, iar al meu footer.tpl arata cam asa.

}

 

{if !$content_only}

</div>

 

<!-- Right -->

<div id="right_column" class="column">

{$HOOK_RIGHT_COLUMN}

 

</div>

</div>

 

<!-- Footer -->

<div id="footer">{$HOOK_FOOTER}</div>

 

</div>

{/if}

 

</body>

</html>

 

 

...................................... PS 1.4.7.0

Edited by subulica (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...