Jump to content

Faktury PDF 1.4 v15 cestina


Saimons

Recommended Posts

EDIT: 16.11.2011

Je to celkem jednoduche upravit do zakladni podoby, rozsireni dle vlastnich potreb pak v PDF.php a plati stare zname postupy.

 

1. nakoporivat soubory do /tools/fpdf/font

2. v BO Objednavky/PDF nastavit CP1250 a arialmt (pokud mate nastaveno i tak dejte ulozit)

3. classes/tools.php

3.1 nahradit metodu (ve 1.4.5.1 nedelat, lze nastavit v BO/Nastroje/Jazyky/Jazyk)

public static function displayDate($date, $id_lang, $full = false, $separator='-')
{
	 if (!$date OR !strtotime($date))
		 return $date;
	if (!Validate::isDate($date) OR !Validate::isBool($full))
		die (self::displayError('Invalid date'));
	 $tmpTab = explode($separator, substr($date, 0, 10));
	 $hour = ' '.substr($date, -8);
	$language = Language::getLanguage((int)($id_lang));
	 if ($language AND strtolower($language['iso_code']) == 'fr')
		 return ($tmpTab[2].'-'.$tmpTab[1].'-'.$tmpTab[0].($full ? $hour : ''));
			elseif($language AND strtolower($language['iso_code']) == 'cs')
		 return ($tmpTab[2].'. '.$tmpTab[1].'. '.$tmpTab[0].($full ? $hour : ''));
	 else
		 return ($tmpTab[0].'-'.$tmpTab[1].'-'.$tmpTab[2].($full ? $hour : ''));
}

3.2 nahradit (nekdy se spatne zobrazi v editoru kodovani, tak hledejte chr(128))

return str_replace('€', chr(128), $ret);

za

return str_replace('€', chr(128), iconv('UTF-8','CP1250',$ret));

3.3 nahradit metodu (v 1.4.5.1 je jiz takhle nahrazena)

public static function htmlentitiesUTF8($string, $type = ENT_QUOTES)
{
	if (is_array($string))
		return array_map(array('Tools', 'htmlentitiesUTF8'), $string);
	return htmlspecialchars($string, $type, 'utf-8');
}

font.zip

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dobrý den, nabízím přivýdělek v podobě, nastavení českých faktur, doacích listů, i vratek. Spojené s předěláním dle požadavků (spočívá jen v rozmístění objektů, orámování, velikosti textu). A dáel bych potřeboval k číslování faktur přidat vždy rok, kdy byla vystavena (příklad FA2011/0001). Nabídky i s případnými referencemi prosím posílejte jako soukormý vzkaz. Děkuji.

Link to comment
Share on other sites

Po nastavení formátu adres v BO se zobrazuje IČO i DIČ. Jen je problém že je tam jen to samotné číslo takže např. DIČ se zobrazuje jako "99999999" místo "DIČ: 99999999". Totéž platí pro telefoní číslo. Nevěděl by někdo jak tam dostat ten text? Ve verzi 1.3 byly změny PDF podstatně snažší.

post-22299-0-56456300-1312733138_thumb.jpg

post-22299-0-62026400-1312733154_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Cao lidicci.

 

Mam prosbu. Cestinu jsem integroval do faktury bez problemu, ale potrebuju jeste nekde dodat do faktury mou adresu a udaje jakozto Dodavatele a netusim kde. Jediny co vim, tak ze v PDF.php . Mam prestu 1.4.0.17.

 

Jen doplnim, ze bych rad bych upgradoval na vyssi verzi presty, ale se soucasnou rychlosti upgradu to nedavam. Uz mam upravenych pomerne dost modulu a upravovat vse znova by me asi zabilo. To asi az to jinak nepujde.

 

Diky moc za vase rady. Sam s tim asi nehnu.

 

Tony

 

EDIT: Hotovo zpusobem "porad si sam".

Link to comment
Share on other sites

Nazdarec, potřeboval bych poradit, upgradoval jsem prestashop z nižší verze na vyšší, fakturu jsem použil předešlou, vše jede jak má jen se mi dole v rozpisu DPH zobrazí správně rozpis DPH u zboží ale nenapíše mi to rozpis DPH u Dopravce, může mi prosím někdo poradit proč? když dam origo fakturu z 1.4.4 tak to rozepisuje správně, moje upravená z nižsí verze nerozepisuje,

 

 

Děkuji moc za VAše rady

Link to comment
Share on other sites

Nazdarec, potřeboval bych poradit, upgradoval jsem prestashop z nižší verze na vyšší, fakturu jsem použil předešlou, vše jede jak má jen se mi dole v rozpisu DPH zobrazí správně rozpis DPH u zboží ale nenapíše mi to rozpis DPH u Dopravce, může mi prosím někdo poradit proč? když dam origo fakturu z 1.4.4 tak to rozepisuje správně, moje upravená z nižsí verze nerozepisuje,

 

 

Děkuji moc za VAše rady

 

Bohuzel ti nedokazu poradit. Bylo by mozne poslat mi tvou verzi faktury (php), treba mi pojede vcetne adresy dodavatele. Pochopim kdyz ne. Kdyztak na maildemon(at)centrum.cz Diky.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stále se mi nedaří nastavit aby to vypisovalo rozpis DPH u dopravce, nejdříve se vubec nezobrazovalo, tedka se to zobrazuje, ale nepočíta to správně, už nevím kde to přepsat, už jsem bezradnej, budu moc rád za Vaše rady dělá mi to viz obrázek.

faktura.JPG

problém by mohl být u daně : proč dopravce má i % znak když zboží to nemá?

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, resim podobny problem jako Invisible, potrebuju mit na fakture rozpis dane u postovneho (cenu bez dph, celkem dph a celkem vcetne dph). Nevite nekdo jak na to? Podarilo se mi vytisknout cenu s DPH, ale cenu bez ne, diky za vsechny rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Zdravím,

mohu poprosit o pomoc? Celou fakturu mám v češtině a znaky se zobrazují jak mají (děkuji moc za návod), ale když jsem vepsal do PHP údaje o prodejci (dodavatel:), tak tam když napíšu háček tak od toho písmena se nezobrazuje nic.

:-(

Link to comment
Share on other sites

Mas tam chybu v kadovani toho souboru. Taky me to delalo, musis si s tim pohrat, ale co si tak pamatuju tak mi uprava fungovala snad jen v jednom editoru a neprisel jsem na to proc. PSPad nebo Notepad++, v jednom z nich se mi to podarilo upravit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zdravím,

mohu poprosit o pomoc? Celou fakturu mám v češtině a znaky se zobrazují jak mají (děkuji moc za návod), ale když jsem vepsal do PHP údaje o prodejci (dodavatel:), tak tam když napíšu háček tak od toho písmena se nezobrazuje nic.

:-(

Taky jsem měl tento problém a zkoušel různě měnit kódování a nakonec našel řešení.

 

Stačí v editoru přepnout kódování souboru PDF:php na UTF-8 (BEZ BOM) /napři v Notepad++, PSPad/ pak už se vepsané české znaky zobrazují normálně.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 4 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...