Jump to content

PDF česky verze 1.4


Recommended Posts

Ve verzi 1.4 Final z dnešního večera to funguje nahrátím fontů do tools/fpdf/font/ jak je zmiňováno už někde jinde, nastavením příslušného fontu (ArialMT) v administraci (Objednávky->PDF) a pak v classes/PDF.php upravit funkci convertSign z

static protected function convertSign($s)
   {
       $arr['before'] = array('€', '£', '¥');
       $arr['after'] = array(chr(128), chr(163), chr(165));
       return str_replace($arr['before'], $arr['after'], $s);
   }


na

static protected function convertSign($s)
   {
       $arr['before'] = array('€', '£', '¥');
       $arr['after'] = array(chr(128), chr(163), chr(165));
       $s = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $s);
       return str_replace($arr['before'], $arr['after'], $s);
   }


Funguje všechno včetně správného zobrazení měny...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
udělal jsem vše co bylo řečeno a nic ... proč

po žádosti o tisk faktury dostanu hlášku : FPDF error: Font file not found

přitom jsou tam

verze: 1.4.0.17


neudělal ...
FPDF error: Font file not found

znamená že si neuploadnul font na server

Link to comment
Share on other sites

udělal jsem vše co bylo řečeno a nic ... proč

po žádosti o tisk faktury dostanu hlášku : FPDF error: Font file not found

přitom jsou tam

verze: 1.4.0.17


neudělal ...
FPDF error: Font file not found

znamená že si neuploadnul font na server



no nakonec jsem znova vložil to samé na to samé místo a rozeběhlo se to ...( asi ne něco málo někam zatoulalo)
teď jdu hledat zobrazování namísto 10K aby bylo 10 Kč
Link to comment
Share on other sites

udělal jsem vše co bylo řečeno a nic ... proč

po žádosti o tisk faktury dostanu hlášku : FPDF error: Font file not found

přitom jsou tam

verze: 1.4.0.17


neudělal ...
FPDF error: Font file not found

znamená že si neuploadnul font na server



no nakonec jsem znova vložil to samé na to samé místo a rozeběhlo se to ...( asi ne něco málo někam zatoulalo)
teď jdu hledat zobrazování namísto 10K aby bylo 10 Kč


no coment proč asi se nezobrazuje to č
Link to comment
Share on other sites

udělal jsem vše co bylo řečeno a nic ... proč

po žádosti o tisk faktury dostanu hlášku : FPDF error: Font file not found

přitom jsou tam

verze: 1.4.0.17


neudělal ...
FPDF error: Font file not found

znamená že si neuploadnul font na server



no nakonec jsem znova vložil to samé na to samé místo a rozeběhlo se to ...( asi ne něco málo někam zatoulalo)
teď jdu hledat zobrazování namísto 10K aby bylo 10 Kč


proč asi se nezobrazuje to č
Link to comment
Share on other sites

již jste to někdo vyřešil? kde sehnat český font?

popřípadě je možné v order history zakázat možnost vygenerovat si fakturu? Pro mě je to zbytečné a nepotřebuji to do shopu...

Děkuji :)

EDIT:
Již jsem na to přišel, lze to vypnout v Administrace>Orders>Invoices
:)

Link to comment
Share on other sites

udělal jsem vše co bylo řečeno a nic ... proč

po žádosti o tisk faktury dostanu hlášku : FPDF error: Font file not found

přitom jsou tam

verze: 1.4.0.17


neudělal ...
FPDF error: Font file not found

znamená že si neuploadnul font na server



no nakonec jsem znova vložil to samé na to samé místo a rozeběhlo se to ...( asi ne něco málo někam zatoulalo)
teď jdu hledat zobrazování namísto 10K aby bylo 10 Kč


proč asi se nezobrazuje to č


no proč ? :-D v celé faktuře mám písmena ččč celkem dost jen v Kč se nezobrazí což znamená že měnu si bere od nekud jinde než kde prostě je jen zadano asi K bez č
Link to comment
Share on other sites

Ve verzi 1.4 Final z dnešního večera to funguje nahrátím fontů do tools/fpdf/font/ jak je zmiňováno už někde jinde, nastavením příslušného fontu (ArialMT) v administraci (Objednávky->PDF) a pak v classes/PDF.php upravit funkci convertSign.


Určite neupravovať classu z jadra. Stačí vytvoriť override/classes/PDF.php a do neho doplňiť tento kód.

class PDF extends PDFCore
{
 static protected function convertSign($s)
 {
   $arr['before'] = array('€', '£', '¥');
   $arr['after'] = array(chr(128), chr(163), chr(165));
   $s = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $s);
   return str_replace($arr['before'], $arr['after'], $s);
 } 
}

Link to comment
Share on other sites

Ve verzi 1.4 Final z dnešního večera to funguje nahrátím fontů do tools/fpdf/font/ jak je zmiňováno už někde jinde, nastavením příslušného fontu (ArialMT) v administraci (Objednávky->PDF) a pak v classes/PDF.php upravit funkci convertSign.


Určite neupravovať classu z jadra. Stačí vytvoriť override/classes/PDF.php a do neho doplňiť tento kód.

class PDF extends PDFCore
{
 static protected function convertSign($s)
 {
   $arr['before'] = array('€', '£', '¥');
   $arr['after'] = array(chr(128), chr(163), chr(165));
   $s = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $s);
   return str_replace($arr['before'], $arr['after'], $s);
 } 
}



tento navod je dobrej funkční
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Co to znamená ten příspěvek: Určite neupravovať classu z jadra. Stačí vytvoriť override/classes/PDF.php a do neho doplňiť tento kód.

Nevím proč, ale nejde mi to :-(

vytvořit nový prázdý soubor PDF.php a doplnit ho o kod, nebo vzít z Classes a přikopirovat do něj tento kod?

díky

Link to comment
Share on other sites

Co to znamená ten příspěvek: Určite neupravovať classu z jadra. Stačí vytvoriť override/classes/PDF.php a do neho doplňiť tento kód.

Nevím proč, ale nejde mi to :-(

vytvořit nový prázdý soubor PDF.php a doplnit ho o kod, nebo vzít z Classes a přikopirovat do něj tento kod?

díky


a cemu na tom nerozumiš :) ? staci si ten prispevek precist zamyslet se a bude to fungovat ....
Link to comment
Share on other sites

No nejdřív jsem neměl vůbec tušení jak funguje složka override, ale pak jsem se podíval do ostatních souborů, který už tam byly a pochopil jsem jak to vytvořit. Nicméně čeština se mi sice ve faktuře zobrazila správně, ale jediný co tam nebylo ještě správně tak slovo Kč, místo to tam psalo něco jako KÄŤ nebo tak nějak... Nechápu proč, takže zatím to mám přepsaný v souboru classes do původního PDF.php a jde to, radši bych to viděl v tom override taky :-). Nějaký nápady proč to tak je?

Link to comment
Share on other sites

No nejdřív jsem neměl vůbec tušení jak funguje složka override, ale pak jsem se podíval do ostatních souborů, který už tam byly a pochopil jsem jak to vytvořit. Nicméně čeština se mi sice ve faktuře zobrazila správně, ale jediný co tam nebylo ještě správně tak slovo Kč, místo to tam psalo něco jako KÄŤ nebo tak nějak... Nechápu proč, takže zatím to mám přepsaný v souboru classes do původního PDF.php a jde to, radši bych to viděl v tom override taky :-). Nějaký nápady proč to tak je?


hele asi tak ... je to tu napsano v tomhle vlaknu jak na to jestli chces on line podporu tak mi napis pm ale zadara to nebude ....
Link to comment
Share on other sites

vytvořit nový prázdý soubor PDF.php a doplnit ho o kod, nebo vzít z Classes a přikopirovat do něj tento kod?


Je potrebné postupovať podľa krokov, ktoré boly spomínané vo vlákne. Čeština sama o sebe funguje, jediný problém je zobrazenie meny. Ak používaš Presta 1.4, tak by si mal namiesto zásahu do jadra využiť možnosť rozšíriť základné controllery alebo classy. Ako som písal, stačí vytvoriť súbor PDF.php do zložky override/classes/ a dopísať ten úryvok, ten umožní správne zobrazenie Kč namiesto KÄŤ.
Link to comment
Share on other sites

Prosím o radu,

jak dostanu na fakturu kontaktní informace eshopu. Zobrazuje se tam pouze fakturační a doručovací adresu zákazníka. Forum jsem prohledal, zkoušel upravit soubor tools.php i pdf.php dle návodu.. ale pokud upravím tools.php, tak mi spadne celý eshop tzn. error - stránka nenalezena.

Díky moc za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

Zkusil jsem vytvořit _PDF v override/classes/ podle instrukcí, koukal jsem se i na jiné soubory ve složce např. _MySQL.php a _Module.php, ale nemá to vůbec žádný vliv. KAT místo Kč se zobrazuje stále, jak kdybych soubor nevytvořil. Zkoušel jsem vymazat složku compile i udělat novou objednávku, ale ani to nemělo vliv. Pokud kód doplním do souboru PDF.php v classes (kořenovém adresáři), tak Kč se zobrazují. Nevíte co může mít vliv na to, že se override neprojevuje?

Link to comment
Share on other sites

to Radek100:

to vím taky, že se to zobrazuje pod čarou. Rád bych aby se to zobrazovalo normálně na vlevo nahoře. Vím ,že se musí upravit kód ale když to dělám podle návodu, tak mi spadne celý shop. Zřejmě se to u verze 1.4 dělá trochu jinak.

Jinak interpunkce na fakturách se mi také moc nedaří, vše mám nastaveno dobře, ale nezobrazují se mi háčky. písmena s čárkami jsou normálně.

Link to comment
Share on other sites

to Radek100:

to vím taky, že se to zobrazuje pod čarou. Rád bych aby se to zobrazovalo normálně na vlevo nahoře. Vím ,že se musí upravit kód ale když to dělám podle návodu, tak mi spadne celý shop. Zřejmě se to u verze 1.4 dělá trochu jinak.

Jinak interpunkce na fakturách se mi také moc nedaří, vše mám nastaveno dobře, ale nezobrazují se mi háčky. písmena s čárkami jsou normálně.


je tu navod jak na to v tomhle vlaknu, kdyz to nebudes zvladat pisni na pm

EDIT 1: ted sem updatotoval na PS 1.4.1 a čeština je v pořadku
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Upravil jsem soubor classes/PDF.php tak, jak popisoval PingusPepan na začátku. Čeština ve faktuře funguje krásně, ale jen, když mám nastaven jazyk na původní Český (Czech) - kód "cz". Při přepnutí na importovyný jazyk Czech - kód "cs" se ve faktuře nezobrazují háčky nad písmeny. Všiml jsem si, že v Administrace-Objednávky-PDF mám implicitně nastaveno "Nastavení PDF pro aktuální jazyk: Český (Czech )". Myslím si, že by pomohlo toto přenastavit na Czech, ale nevím jak. Neporadí někdo? Jinak samozřejmě používám PS 1.4.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Ve verzi 1.4 Final z dnešního večera to funguje nahrátím fontů do tools/fpdf/font/ jak je zmiňováno už někde jinde, nastavením příslušného fontu (ArialMT) v administraci (Objednávky->PDF) a pak v classes/PDF.php upravit funkci convertSign.


Určite neupravovať classu z jadra. Stačí vytvoriť override/classes/PDF.php a do neho doplňiť tento kód.

class PDF extends PDFCore
{
 static protected function convertSign($s)
 {
   $arr['before'] = array('€', '£', '¥');
   $arr['after'] = array(chr(128), chr(163), chr(165));
   $s = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $s);
   return str_replace($arr['before'], $arr['after'], $s);
 } 
}


Ahoj,
můžeš sem prosimtě hodit ten pdf.php soubor na stáhnutí. Nějak mi to nefaká pořád. Díky :-)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravim, prosim o pomoc, nedari se mi spravne zobrazeni ceskych znaku rozchodit ..

Verze PS: PrestaShop 1.4.2.5

Co jsem zkousel:

- vytvorit v /override/classes/ soubor PDF.php, do nej vlozit obsah z prispevku http://www.prestashop.com/forums/viewthread/96474/P15/#417225, vysledek je ten, ze pri generovani pdf dokladu se vypise v browseru pouze tento kod, misto stazeni pdf dokumentu

- (zazalohovat originalni /classes/PDF.php a) zmenit primo core soubor, respektive doplnit do funkce convertSign($s) radek $s = Tools::iconv('utf-8', self::encoding(), $s);, vysledek nulovy (v Administrace Orders PDF nastaveno kodovani cp1250 a jakykoliv font)

- originalni /classes/PDF.php a dohrani fontu arialmt, vysledek spravne znaky v pdf, krome Kc, vypisuje se KÄT, jazyk v BO mam nastaveny spravne na Czech



Co delam spatne? Hlavne me zarazi, ze nefunguje override, proc se vypisuje php kod misto nahrazeni funkce? Prava jsem pro jistotu nastavil na /override/classes/PDF.php na 0777, soubor vytvoreny v PSPadu, kodovani UTF-8 i cp1250 ..

Predem diky za nakopnuti spravny smerem! :]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...