Jump to content

Am si eu nevoie de ajutor URGENT!!


www.autoyor.ro

Recommended Posts

Buna ziua,

Sunt nou pe acest forum si in acest domeniu.Am siteul facut de 2 zile si tin sa mentionez ca nu l-am facut eu ci mi l-a facut cineva care se ocupa de asa ceva contra cost bineinteles.
Ideea este ca nu pot face sa imi para categoriile desi am creat 3 categorii si toate produsele din aceste categorii imi apr in home pe pagina principala a siteului chiar daca am 3 categorii create in Catalog.Poate cineva va rog sa imi spuna si mie cum sa fac sa imi apara categoriile detaliate undeva in stanga in coloana daca se poate sau chiar in bara unde am Home,Contact,Etc...?? (www.autoyor.ro)
A doua problema ar fi ca as dori sa adaug scriptul de la trafic dar nu stiu unde...poate cineva sa imi spuna si asta?

Astept un raspuns rapid daca se poate.

www.autoyor.ro

Link to comment
Share on other sites

Vezi daca ai in BO/Modules categories block activat; meniuri orizontale gasesti pe forum destule, du-te la sectiunea third party modules si da cautare dupa horizontal menu; script-ul traffic pune-l in footer.tpl din tema pe care o folosest in prezent pe site.

Link to comment
Share on other sites

Pentru categorii, cauta in global.css linia asta si schimba intre acolade asa:

div#categories_block_left ul.tree a {
color: #fff; 
padding-left:0;
}



N-am idee ce modul folosesti pentru linkurile din bara ca sa-ti zic cum sa apara si acolo categoriile. Daca vrei neaparat, da-mi un pm si rezolvam cand am putin timp.

p.s. Daca ai platit pentru site, ar trebui sa vorbesti in primul rand cu programatorul care ti l-a facut (eu asa as face :) ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...