Jump to content

Πρόβλημα με την σύνδεση Πελάτη στο κατάστημα.


Recommended Posts

Καλησπέρα,
Έχω εγκατεστημένη την έκδοση 1.3.6, σε κάποια δοκιμαστικά που έκανα δημιούργησα κάποιους λογαριασμούς "πελατών". Και εκτός από τον δικό μου λογαριασμό (ίσως επειδή είναι ακριβώς τα ίδια στοιχεία με του admin) με κανέναν άλλο λογαριασμό δεν μπορώ να ξανά κάνω εισαγωγή στο ηλεκτρονικό κατάστημα. Ενώ στο BackOffice έχουν δημιουργηθεί οι "πελάτες".
Δοκίμασα από 2 διαφορετικούς υπολογιστές και σχεδόν με όλους τους browser και έχω το ίδιο πρόβλημα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση;
Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Έχω εγκατεστημένη την έκδοση 1.3.6, σε κάποια δοκιμαστικά που έκανα δημιούργησα κάποιους λογαριασμούς "πελατών". Και εκτός από τον δικό μου λογαριασμό (ίσως επειδή είναι ακριβώς τα ίδια στοιχεία με του admin) με κανέναν άλλο λογαριασμό δεν μπορώ να ξανά κάνω εισαγωγή στο ηλεκτρονικό κατάστημα. Ενώ στο BackOffice έχουν δημιουργηθεί οι "πελάτες".
Δοκίμασα από 2 διαφορετικούς υπολογιστές και σχεδόν με όλους τους browser και έχω το ίδιο πρόβλημα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποια λύση;
Ευχαριστώ



ο Τ.Κ είναι κανονικός?ή είναι τυχαίος πάνω από 5 ψηφία.
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησες λογαριασμούς πελατών με διαφορετικά email ;
Αν έχεις πρόσβαση στα email ζήτα να σου δώσει καινούργιο κωδικό για κάθε λογαριασμό.

Αν θέλεις δώσε την διεύθυνση να κάνουμε εγγραφή .....

Link to comment
Share on other sites

Όπως είδα ακόμη "σκαλίζεις" το site σου.

Anyway, όταν τελειώσεις και εξακολουθήσεις να έχεις το ίδιο πρόβλημα, κάνε το εξής:

Στο directory config υπάρχει ένα αρχείο που λέγεται: config.inc.php

Στην αρχή του (πρώτες γραμμές) θα δεις αυτά:

@ini_set('display_errors', 'off');
define('_PS_DEBUG_SQL_', false);

κάντο

@ini_set('display_errors', 'on');
define('_PS_DEBUG_SQL_', true);

Δηλαδή άλλαξε απλά το off σε on για την πρώτη από τις 2 γραμμές και στην δεύτερη το false κάντο true. Μην αντιγράψεις τις γραμμές γιατί τα ' είναι διαφορετικά όταν τα κάνουμε copy / paste εδω

Αυτό θα σου βγάλει (πιθανά) ακριβώς ποιό είναι το πρόβλημα.

Μόλις λοιπόν συμβεί αυτό, κάντο copy και paste εδώ, για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...