Jump to content

Μαζική μετατροπή friendly URL από Ελληνικά σε Greeklish


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

Ήθελα να ρωτήσω αναπτύσσω ένα eshop όπου έγιναν import χιλιάδες προϊόντα ( ~ 3500) πολύ καλά και σωστά σε Presta 1.7.5.1 με ελληνικά ονόματα προϊόντων και κατηγοριών αλλά ο πελάτης μου ζήτησε τα friendly urls να είναι όλα σε greeklish τόσο σε κατηγορίες όσο και σε προϊόντα. Είναι σαφές ότι ένα ένα δε γίνονται. Υπάρχει κάποιο πρόσθετο που να κάνει μαζική μετατροπή από ελληνικά urls σε Greeklish;

Ή έστω κάποιες SQL εντολές να εκτελεστούν μέσω phpmyadmin;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το θέμα που ψάχνετε. Απλά πριν να θέσετε ένα ερώτημα ψάξτε λίγο, φιλικά το λέω. Αν είστε στο Ελληνικό forum και πάνω στην μπάρα αναζήτησης πατήσετε Greeklish θα σας το βγάλει άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tapanda.gr said:

Αυτό είναι το θέμα που ψάχνετε. Απλά πριν να θέσετε ένα ερώτημα ψάξτε λίγο, φιλικά το λέω. Αν είστε στο Ελληνικό forum και πάνω στην μπάρα αναζήτησης πατήσετε Greeklish θα σας το βγάλει άμεσα.

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, αυτό το free module το έχω δει αλλά δεν αναφέρει ο δημιουργός του αν κάνει μαζική μετατροπή παρά μετατροπή κατά την εισαγωγή του προϊόντος. Όπως και να έχει θα το δοκιμάσω. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν εκτελεί την λειτουργία που επιθυμείτε μπορώ να το προσαρμόσω στα μέτρα σας επ αμοιβή (καθόλα νόμιμη, με τα απαραίτητα παραστατικά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

έχω βγάλει pro εκδοσή.

https://www.facebook.com/commerce/products/1706088986160171/

για οτιδήποτε Επικοινωνήστε μαζί μου μεσώ εμαιλ [email protected]

Η προ εκδοσή υποστηρίζει μαζικές αλλαγές όπως

  • κατηγορίες, 
  • cms
  • προϊόντα 

ευχαριστώ πολύ! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...