Jump to content
  • 0

Twórca motywu prosi o dane do panelu i FTP


WebPasti

Question

Dzień dobry

Jestem kompletnie zielonym użytkownikiem presty i potrzebowałem prostego gotowego rozwiązania. Zakupiłem motyw na marketplace, niestety niektóre elementy źle działają. Napisałem do twórcy motywu. Odpisał, że aby mi pomóc muszę mu podać hasło do panelu administracyjnego oraz dane do FTP.  Czy to jest bezpieczne i śmiało mogę podać takie dane? Jestem w jakiś sposób chroniony?

Link to comment
Share on other sites

5 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
1 minute ago, endriu107 said:

Najlepiej utworzyć nowe konto do ftp  i panelu i po wszystkim je wyłączyć. Konto do panelu możesz ograniczyć do wybranych zakładek, tak samo dostęp ftp możesz ograniczyć do wybranych katalogów.

Też o tym myślałem, ale co jeśli zostałby wgrany jakiś złośliwy plik na serwer, a ja nawet bym o tym nie wiedział? 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Warto by wspomnieć też o jeszcze innym problemie odnośnie udostępnienia FTPa. Otóż mając dostęp do FTP taki ktoś uzyskuje dostęp do bazy danych, a co za tym idzie bardziej ogarnięty gość jest w stanie sobie podnieść uprawnienia do konta.

Dlatego też przed przekazaniem jakiegokolwiek dostępu wymagaj podpisania lojalki, że żadne dane nie wypłyną na zewnątrz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...