Jump to content
  • 0

Resetowanie ID produktów


world4players

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0
4 minuty temu, endriu107 napisał:

Zmiana wartości auto_increment w bazie danych dla tabeli produktów, z tym że jak już były zamówienia to może sie spore zamieszanie zrobić.

Byly zamowienia, ale produktu ktorego nie usuwam i chce by zostal na takim ID jakim jest. Ogolnie mam kilka pierwszych produktow ktore maja poczatkowe ID i ich nie usuwam

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 30.03.2019 o 11:29 PM, endriu107 napisał:

Zmiana wartości auto_increment w bazie danych dla tabeli produktów, z tym że jak już były zamówienia to może sie spore zamieszanie zrobić.

Czyli jak miałem zamówienia ale produktu który istnieje to może mi coś namieszać? Czy jego nie ruszy i będzie dobrze?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Historia zamówieni opiera sie na ID produktów, jak zostaną zresetowane wszystkie ID to klientom pojawią się  w historii inne produkty. Jeśli np. masz w ofercie produkty wirtualne to klient będzie mógł mieć prawo żądać taki produkt, nie udowodnisz mu że kupił inny.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minutę temu, endriu107 napisał:

Historia zamówieni opiera sie na ID produktów, jak zostaną zresetowane wszystkie ID to klientom pojawią się  w historii inne produkty. Jeśli np. masz w ofercie produkty wirtualne to klient będzie mógł mieć prawo żądać taki produkt, nie udowodnisz mu że kupił inny.

To jeszcze dla pewności, czyli aktualnym produktom które istnieją również mieni się ID tak? ewentualnie można zamienić ID jednego produktu z innym po tej operacji? Aktualnie tylko jeden produkt się sprzedaje więc większego problemu by nie było

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 minutę temu, endriu107 napisał:

Nie zmieni się ID istniejących produktów chyba że program którym je aktualizujesz wrzuca je na nowo.

po prostu mogę je wywalić i wrzucić na nowo. Produkt który się sprzedał był aklurat ręcznie wystawiany i jego nie ruszam nie kasuje i nie zmieniam. Czyli nic mi się z nim nie popsuje. Dobra to zaraz zobaczę bazę danych

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 30.03.2019 o 11:29 PM, endriu107 napisał:

Zmiana wartości auto_increment w bazie danych dla tabeli produktów, z tym że jak już były zamówienia to może sie spore zamieszanie zrobić.

dobra jestem w produktach ale jak i gdzie mam to edytować? Widzę te produkty i ich ID ale co dalej?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...