Jump to content
  • 0

Zmiana treści maila- 403 Forbidden


Belus99

Question

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podłączam sie pod temat, mam hosting na MyDevil i również ten sam problem. 
Uprawnienia do folderów/plików są ustawione na 755/644.
Mam problem z edycją treści maili oraz tłumaczeniem zainstalowanych modułów - otrzymuje 

 

403 Forbidden


nginx

 

Nie jest opisany błąd, nie ma też info w logach do którego pliku/katalogu jest zabroniony dostęp.
Co mogę jeszcze sprawdzić ? Na które pliki szczególnie zwrócić uwagę aby znaleźć problem ?
 

na innych forach wszyscy podaja że przyczyna zwykle jest za mała wartość max_input_vars 
zmieniłem max_input_vars na 9900 w php.ini, ale nic to nie pomogło.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

pytanie czy zmieniles w porpawnym pliku i czy nie masz gdzies ini nadpisywyanego.... lepiej, dla pewnosci, wrzuc max_input w htaccess presta.

dwa, sprawdz logi serwera, tam powinno byc wiecej szczegolow na temat bledu, oczywiscie, jezeli wczesniej wlaczony tryb DEV nic nie pokazuje ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

MyDevil udostępnia możliwość edycji php.ini.
Ja to testuje na świeżo zainstalowanym sklepie więc nie ma nic nadpisanego, ani zainstalowanych dodatkowych funkcjonalności.
Logi serwera (dostępne z panelu mydevil) niestety nie pokazują żadnych błędów.
Jedynie taka linia: 
 

89.64.12.95 - - [04/May/2019:17:02:33 +0200] "POST /admin323gtsw8e/index.php?controller=AdminTranslations&submitTranslationsModules=1&token=339cac24467c5e03694b78c921d191a2 HTTP/1.1" 403 564 "http://mojadomena.pl/admin323gtsw8e/index.php?controller=AdminTranslations&lang=pl&type=modules&theme=&token=339cac24467c5e03694b78c921d191a2" "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/73.0.3683.103 Safari/537.36"

 


poprzez DEV rozumiem display_errors - to jest włączone, wszystko co sprawdzam w phpinfo jest dobrze skonfigurowane

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podepnę się może to pomoże, po zainstalowaniu świeżej wersji 1.7.5.2 w katalogu /mails znajduje się .htacces z zawartością

# Apache 2.2
<IfModule !mod_authz_core.c>
    Order deny,allow
    Deny from all
</IfModule>

# Apache 2.4
<IfModule mod_authz_core.c>
    Require all denied
</IfModule>

wywalenie go (lub zmiana nazwy) powoduje odblokowanie możliwości podglądania szablonu, niestety nie wiem czy samo usunięcie go nie spowoduje dziur bezpieczeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...