Jump to content

Nejde odesílat emaily, Chyba: zkontrolujte svoji konfiguraci


jurasek07

Recommended Posts

Dobrý den,

zkoušel jsem nainstalovat verzi Prestashop 1.7.2.3, 1.7.2.4 a teď aktuálně 1.7.3 a u všech se mi objevuje stejný problém. Nejdou odesílat emaily.

V administraci jsem dal odeslat zkušební email, a zobrazí se mi Chyba: zkontrolujte svoji konfiguraci 
Kontaktoval jsem správce webhostingu a ti mi řekli, že php Použití PHP funkce mail() – doporučeno (funguje ve většině případů) je povolen.
U stejného poskytovatele mám i jiný Prestashop 1.6.2 tuším a ten plně funguje.

Tím, že nefunguje odesílání emailů, tak nelze ani odeslat objednávka. Po odeslání se objeví bílá stránka. Když vypnu odesílání emailů, objednávky fungují (ale neodesílají emaily).

Napadá vás prosím co s tím? Případně doporučit nějakou jinou verzi ve které odesílání emailů funguje?

Děkuji moc

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dobry den, obracim se na vas s prosbou o pomoc s vyresenim problemu neodesilani emailu. Pred dvema dny jsem vytvoril eshop na cesky-hosting. Predpokladam ze se jedna o aktualni verzi prestashopu. Problem je ze cesky hosting mi nepovoli odesilani mailu pres smtp a zakladni nastaveni emailu v prestashopu sendmail mi vraci stale stejnou chybu pres odeslani testovaciho emailu.

chyba:

Zkontrolujte vasi konfiguraci 

Expected response code 220 but got an empty response

Predem moc dekuji za pomoc s resenim.

Link to comment
Share on other sites

Děkuji za pomoc již je vyřešeno.

Tady je odkaz pro ty, kteří nejsou programátory php tak jako já. Pro mě je toto řešení naprosto dostačující.

https://github.com/PrestaShop/PrestaShop/issues/22262

Jedná se samozřejmě o problém verze 1.7.7.0 kdy nelze využít mai() a hostingový server nepovolí webové aplikaci přístup na SMTP ani neumožňuje sendmail.

Poskytovatel hostingu je český-hosting.cz - rádi vám vytvoří vlastní virtuální SMTP server ale něco to stojí....a není to úplně málo....bohužel tím chtějí vytáhnout z lidí více peněz v podstatě za nic.......

Poštovního klienta ano ale ne na webu....jestli to dobře chápu....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...