Jump to content
Snake899

Proszę o pomoc przy konfiguracji walut presta 1.7.5

Recommended Posts

Witam
Posiadamy sklep presta 1.7.5 na którym główną walutą jest PLN produktów mamy ok. 1000. Posiadamy importer z csv, xls.

Mamy katalog produktów w którym jest ok. 1500 produktów z cenami w euro chcemy je zaimportować do presty i przeliczyć cenę z euro na pln po kursie walut razem z atrybutami które też mają wpływ na cenę.

Jak to wykonać najlepiej? możemy ustawić główną walutę w euro przepisać cenę aktualnych produktów które są na sklepie do euro i przeliczać po kursie euro wszystko ale zależy nam by klient na stronie widział cenę w PLN

Wykonałem to w ten sposób nie wiem czy dobrze i przejdzie to ale ustawiłem główną walutę euro na sklepie a do języka jest PLN w szablonie wyłączona zmiana waluty i w panelu admina ceny mam  w euro na sklepie w PLN i przy zaciągnięciu produktów w euro cena jest przeliczana do PLN według kursu a z chwilą gdy dodaje się produkt mając cenę w pln to cenę wpisuje się w specyficzne ceny dla prostego produktu i do atrybutów

Gdyby w przyszłości miał ktoś podobny problem

Tak jak pisałem powyżej domyślną walutę na sklepie ustawiłem euro , druga waluta PLN jest przeliczana do kursu w moim przypadku kursu który udostępnia presta bo jest ok można kombinować z modułami i brać z NBP

na sklepie nie ma selektora od walut i wymusiłem w pliku classes/Tools.php wyświetlanie waluty na sklepie

576            $currency = Currency::getCurrencyInstance(3);

580           $currency = Currency::getCurrencyInstance((int)('3'));

3 to w moim przypadku id waluty PLN, do systemu płatności sklep wysyła odpowiednią cenę

Ceny w euro można w panelu admina dodawać zwyczajnie, ceny w PLN w zakładce wycena -> dodaj specjalną cenę

jedyny minus to koszty wysyłki trzeba podać w euro i są zmienne według kursu a nie stałe