Jump to content

h1 heading


Xristos2

Recommended Posts

Καλησπέρα.Σε κάθε seo check μου βγάζει ότι δεν έχω h1 heading.έχω καταλάβει πόσο σημαντικό είναι απλά δεν μπορώ να καταλάβω πρακτικά πως να το βάλω σε κάθε σελίδα μου.Αν μπορεί κάποιος αν βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, aramonkg said:

To theme που χρησιμοποιείς κάνει αυτή τη δουλειά. Αν τo theme είναι custom πρέπει να μιλήσεις με τον developer του.

Άρα απλά αλλάζω theme? 

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Xristos2 said:

Άρα απλά αλλάζω theme? 

 

Όχι, κάτι τέτοιο θα ήταν η τελευταία λύση. Πρώτα αν μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες όπως, ποιό τεστ SEO χρησιμοποιείς, σε ποιές σελίδες, ποιό είναι το τρέχον theme σου, ώστε να υπάρχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Xristos2 said:

Άρα απλά αλλάζω theme? 

 

 

13 minutes ago, aramonkg said:

Όχι, κάτι τέτοιο θα ήταν η τελευταία λύση. Πρώτα αν μπορείς να δώσεις κάποιες πληροφορίες όπως, ποιό τεστ SEO χρησιμοποιείς, σε ποιές σελίδες, ποιό είναι το τρέχον theme σου, ώστε να υπάρχει πιο ολοκληρωμένη εικόνα για το πρόβλημα.

https://tsilishop.gr αυτό είναι το Site και έκανα έλεγχο με site checker 

 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα μόνο η αρχική σελίδα δεν έχει Η1, οι κατήγορίες και τα προϊόντα έχουν. Αυτό διορθώνεται. Για αυτό ανάφερα στην πρώτη μου απάντηση ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με τον developer του theme, ώστε να κάνει την τροποποίηση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, aramonkg said:

Από ότι είδα μόνο η αρχική σελίδα δεν έχει Η1, οι κατήγορίες και τα προϊόντα έχουν. Αυτό διορθώνεται. Για αυτό ανάφερα στην πρώτη μου απάντηση ότι πρέπει να επικοινωνήσεις με τον developer του theme, ώστε να κάνει την τροποποίηση.

Οκ θα επικοινωνήσω μαζί του. Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια. 

 

Link to comment
Share on other sites

Απλός πρέπει να βάλεις το tag <h1> </h1> μέσα στο home page.

Αν δεν έχεις κάπου να το βάλεις που να έχει και ουσία μπορείς να γράψεις κάτι και να το κάνεις hidden.

Από εκεί και πέρα η αλλαγή που πρέπει να κάνει είναι ανάλογα με το theme.

Υ.Γ. Πολλά site δεν έχουν h1 tag στο home page.

Edited by sanctusmob (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

<div class="blockPosition1"><div class="container"><p class="title_block"></p><h1>this my heading </h1><p></p> ...κλπ κλπ

Βρες το σημείο της αρχικής ή του module που χρησιμοποίησες για το κείμενο και πρόσθεσε στον κώδικα από <h1>...εως...</h1>,ανάμεσα στο div που υπάρχει, τα επιπλέον paragraph είναι πλεονασμός, δοκίμασε όμως πρώτα με αυτά. Τοποθέτησε το heading ακριβώς πάνω από <div class="top-banner">, τα css του είναι custom.css, theme.css

Edited by helpdeskED (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...