Jump to content
  • 0

Dodawanie nowego produktu i brak możliwości zapisu


tomson2612

Question

Witam kolegów.

Otóż problem być może wałkowany wielokrotnie ale nie mogę poradzić sobie ani znaleźć konkretnego punktu zaczepienia.

A mianowicie, problem wystąpił gdy usługodawca hostingu zawiesił usługę - mój błąd ponieważ nie zauważyłem końca okresu rozliczeniowego i opłaciłem usługi po terminie. Co prawda usługodawca przywrócił działanie hostingu, jednakże napotkałem problem z działaniem sklepu. Przy próbie dodawania produktu, przyciski zapisz i zostań oraz zapisz kręcą się w kółko i tak bez końca. Po otwarciu konsoli w przeglądarce firefox otrzymałem dwa konkretne wyniki:

TypeError: $(...).filter(...).attr(...) is undefined[Więcej informacji] products.js:177:68

    displayBulk https://sklep.inforcam.pl/js/admin/products.js:177 j4jQuery

    j
    fireWith
    x
    b 

Błąd mapy źródła: request failed with status 404
URL zasobu: https://sklep.inforcam.pl/admin2612/themes/default/css/admin-theme.css
URL mapy źródła: admin-theme.css.map[Więcej informacji]

Zdjęcie z podglądu w załączniku.

Chciałbym tutaj zaznaczyć, iż przed wyłączeniem usługi hostingu - sklep działał prawidłowo i można było dodawać produkty bez żadnego problemu. Cyrki się zaczęły dopiero po wyłączeniu i włączeniu ponownie usługi. Hosting dostarczany przez firmę: premium.pl

Jakieś pomysły jak to rozwiązać ??

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

presta.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tak, to ta lokalizacja. 

To ja bym jeszcze spróbował pobrać prestę 1.6.1.23 na dysk, a potem wgrać folder /admin na serwer (obok istniejącego), potem zalogować się przez folder /admin i jeżeli wszystko będzie OK to skasować stary i zmienić nazwę nowego.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Witam kolegę ponownie, otóż dwie sprawy. Odnośnie zmiany w pliku settings.inc.phpto kolega miał rację, mój błąd kopiowałem plik do kopii na serwerze a nie do katalogu docelowego. Presta wykryła wersję 1.6.1.22 i uruchomiłem aktualizację. Mimo to efekt ten sam. Spróbowałem drugiego sposobu z dograniem katalogu - jednakże efekt również pozostał ten sam. Za cholerę nie wiem co jest nie tak, czy to wina usługodawcy hostingu czy coś. Po kontakcie z firmą do której należy usługa otrzymałem informację jedynie, że oni tylko przywrócili hosting i nic więcej nie robili. Także zagadka ..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...