Jump to content

Zmiana lokalizacji i z ceny brutto robi się netto


rkonik

Recommended Posts

Mam dosyć zaskakujący problem z wyświetlaniem cen. Zacznę od tego że to dzieje się na wersji 1.6

Sklep w teorii działa poprawnie i z Polski wszystko się wyświetla poprawnie, mam tu głównie na myśli ceny. Jednak jeżeli np klient wejdzie z lokalizacji, która znajduje się w USA widzi ceny netto. 

Nawet jeżeli zaczyna tworzyć koszyk to dalej są ceny netto wyświetlane. Jednak ja widzę to od zaplecza jako ceny brutto. Nie przeszedłem pełnego procesu zamówienia bo nie mam nikogo w USA ale skorzystałem z ciekawego rozwiązania które daje browserling.

Dla mnie to jest dosyć poważny problem bo jeżeli ktoś będzie wchodził przez proxy z tamtej lokalizacji to w teorii też zobaczy ceny netto.

Czy popełniłem jakiś błąd w konfiguracji Presty? Czy to jest znany błąd? Nie mogę znaleźć informacji lub pod złym hasłem szukam.

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć jak takie coś naprawić aby bez względu z jakiego kraju jest zamawiane klient zawsze widział ceny brutto.

Edit.

Odkryłem dziwne zjawisko. Jak wyłączę geolokalizację to nie ma problemu z VAT jak włączę geolokalizację automatycznie pojawia się problem o którym piszę wyżej.
Czy jest kroś w stanie mi wyjaśnić czemu geolokalizacja ma wpływ na wyświetlaną cenę?

Edited by rkonik (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Chcę wyciąć ruch np z Chin. Dlatego że nie prowadzę z tym krajem żadnych interesów a ruch który pochodzi z tamtego regionu powoduje czasowy ale znaczy wzrost ruchu co zjada zasoby i nie przynosi żadnych korzyści. Wolę skupić się na rynku lokalnym Polskim ewentualnie europejskim i z tego rynku pozyskiwać ruch niż z krajów które udział w sprzedaży mają na poziomie 0zł a wyłącznie generują koszty. Dlatego skorzystałem z geolokalizacji którą oferuje Prestashop.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...