Jump to content

Niechciana masowa wysyłka emaili - naprawa


Recommended Posts

Dzień dobry

Mam sklep internetowy w presta shop 1.7.2.5. Od jakiegoś czasu zmagamy się z problemem wysyłania przez nasz sklep bardzo dużej ilości emaili. Nadawcą tych emaili wpisany jeden z naszych adresów powiązanych ze sklepem. Odbiorcą jest adres, którego nie mamy ani w bazie klientów sklepu, ani w książce adresowej naszej poczty. Treść emailia też jest dziwna, ponieważ głosi ona o zniżkach z okazji black friday - nigdy nie wysyłaliśmy takiego emaila. W pewnym momencie zostało wysłanych tyle emaili, że padła nam strona. Adres, na który były wysyłane te emaile najwidoczniej nie istnieje, ponieważ nasza skrzynka pocztowa została zalana wiadomościami zwrotnymi. Adres odbiorcy, oraz adres nadawcy emaili zwrotnych umieściliśmy na czarnej liście. W back office presta shop wyłączyłem możliwość wysyłania emaili przez sklep. Znajomy informatyk przywrócił stronę. Poradzono mi, abym zainstalował nowy moduł recaptcha, ponieważ poprzedni z jakiegoś powodu przestał działać. Po zamontowaniu nowego modułu oraz włączeniu opcji umożliwiające wysyłanie emaili przez sklep, po jakimś czasie, dostałem wiadomość od administratorów serwera, że próbujemy wysłać ponad 4000 emaili - ponownie zablokowałem wysyłkę emaili ze sklepu.

Czy ktoś podjął by się naprawy? Potrzebna będzie faktura.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...