Jump to content
  • 0

Błąd 500 w panelu administratora


acase

Question

Witam, 

Od wczoraj siedzę i zachodzę w głowę jak mogłem popsuć sobie prestę :/ 

Postanowiłem połączyć prestę z AKTUALIZACJE I PORADY i tutaj się zaczęło. Zrobiłem wcześniej kopię bazy oraz plików. Teraz jak się loguję to wchodzi mi pulpit + kilka podstron niezwiązanych z konfiguracją, a na każdej innej mam błąd 500 - moduły, wydajność, etc. 

Przeszedłem w dryb debugowania i wszystko się ładuje. Próbowałem już wszystkiego, odzyskiwałem backup bazy jak i plików, zmieniałem wersję PHP, tworzyłem nową bazę i wgrywałem nową. Symfony nie pokazuje mi krytycznych błędów i nawet nie bardzo wiem gdzie szukać. 

 

Podstawowe info: 

Wersja PrestaShop: 1.7.4.4

URL sklepu: http://nowa2.czubatka.com/

Informacja o serwerze Linux #1 SMP Mon Aug 27 21:08:49 CEST 2018 x86_64

Wersja oprogramowania serwera: LiteSpeed

Wersja PHP: 7.2.11

Limit pamięci: 512M

Maksymalny czas wykonywania: 300

Maksymalny rozmiar pliku do przesłania: 128M

 

W logach poza brakującymi tłumaczeniami mam taki komunikat:

[▼
  "route" => "admin_module_manage"
  "route_parameters" => [▼
    "category" => null
    "keyword" => null
    "_controller" => "PrestaShopBundle\Controller\Admin\ModuleController::manageAction"
    "_legacy_controller" => "AdminModulesManage"
    "_route" => "admin_module_manage"
  ]
  "request_uri" => "http://nowa2.czubatka.com/pa/index.php/module/manage?_token=o_tNKOvDJsgAZ90joE0NZ9U369hTGbJLdkbFDcqg34Y"
  "method" => "GET"
]

 

Ktoś miał podobny problem i zna rozwiązania? Przekopałem internet i nic mi nie pomogło :/

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 1

Cześć, a próbowałeś na wersji PHP 7.1 lub 7.0? Teraz pod adresem który podałeś, pokazuje błąd związany z funkcją count() której działanie zmieniło się w wersji PHP 7.2 http://php.net/manual/en/migration72.incompatible.php#migration72.incompatible.warn-on-non-countable-types

PS. Mam uruchomionych kilka instalacji PrestaShop na PHP 7.2.14, ale są to sklepy w najnowszej wersji 1.7.5. Działają doskonale, ale nie działały chyba na 7.3

Edited by Piotr Kaczor (see edit history)
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Konkretna przyczyna błędu 500 powinna być zapisana w error logach na serwerze.

Jeśli nic tam nie ma to polecam do pliku index.php w katalogu gdzie mamy panel admina, dodać

ini_set("log_errors", 1);
ini_set("error_log", dirname(__FILE__)."/error_log");

Przed linią

$timer_start = microtime(true);

Spowoduje to zapisanie się błędów w pliku error_log w katalogu admina na serwerze. 

Powinno pomóc ;)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 3/7/2019 o 12:51 AM, Sensbit Polska napisał:

Konkretna przyczyna błędu 500 powinna być zapisana w error logach na serwerze.

Jeśli nic tam nie ma to polecam do pliku index.php w katalogu gdzie mamy panel admina, dodać


ini_set("log_errors", 1);
ini_set("error_log", dirname(__FILE__)."/error_log");

Przed linią


$timer_start = microtime(true);

Spowoduje to zapisanie się błędów w pliku error_log w katalogu admina na serwerze. 

Powinno pomóc ;)

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Logi serwera mam dla samej domeny bez rodzielenia na to co dzieje się na subdomenach, ale wkleiłem kod i pojawiły mi się logi gdzie mogłem wyczytać, że to jeden z modułów powodował problem, który naprawiłem. Następnie zmieniłem wersję PHP na 7.1.21 i wszystko zaczęło działać.

Dziękuję za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 minuty temu, acase napisał:

Dziękuje Wam za odpowiedzi.

Logi serwera mam dla samej domeny bez rodzielenia na to co dzieje się na subdomenach, ale wkleiłem kod i pojawiły mi się logi gdzie mogłem wyczytać, że to jeden z modułów powodował problem, który naprawiłem. Następnie zmieniłem wersję PHP na 7.1.21 i wszystko zaczęło działać.

Dziękuję za pomoc ;)

Nie ma za co! Pozdrawiam : )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...