Jump to content

Zbliża się wsparcie WebP w PrestaShop


Recommended Posts

  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
6 hours ago, programista_presta said:

Tyle lat, a dalej brak obsługi WEBP raczej jest to rozwiązanie wspierane przez moduły $$,

Podałem powyżej prosty sposób. Sprawdziłem i działa bez zarzutu. Płatne moduły wykonują dokładnie to samo.

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 7:33 PM, Thommen said:

Podałem powyżej prosty sposób. Sprawdziłem i działa bez zarzutu. Płatne moduły wykonują dokładnie to samo.

Cześć,

byłbyś w stanie rozwinąć co dokładnie to oznacza i jak wykorzystać Twoją wskazówkę? ;)

Link to comment
Share on other sites

To jest komenda Linux, która wyszykuje pliki PNG, a następnie zamienia (MIME typ) znalezionych plików PNG na WEBP,  przy czym rozszerzenie (suffix) pozostaje bez zmian tj. .png. Analogicznie można wykonać tą samą czynność dla plików JPG.

Również można podpiąć ową komendę pod CRON i w godzinach nocnych uruchamiać polecenia, dla konwersji plików.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Thommen said:

To jest komenda Linux, która wyszykuje pliki PNG, a następnie zamienia (MIME typ) znalezionych plików PNG na WEBP,  przy czym rozszerzenie (suffix) pozostaje bez zmian tj. .png. Analogicznie można wykonać tą samą czynność dla plików JPG.

Również można podpiąć ową komendę pod CRON i w godzinach nocnych uruchamiać polecenia, dla konwersji plików.

Dziękuję za odpowiedź, ale czy to rozwiązuje problem np. Google PageSpeed Insights?

I druga sprawa, czy da się jednak coś zrobić, żebym mógł dodać plik w formacie webp jako zdjęcie produktu?

Link to comment
Share on other sites

Just now, thehurricane said:

Dziękuję za odpowiedź, ale czy to rozwiązuje problem np. Google PageSpeed Insights?

To rozwiązanie wykonałem na potrzeby poprawy wyników Google PageSpeed Insights

Just now, thehurricane said:

I druga sprawa, czy da się jednak coś zrobić, żebym mógł dodać plik w formacie webp jako zdjęcie produktu?

Nie, dlatego jest na to sposób.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Thommen said:

To rozwiązanie wykonałem na potrzeby poprawy wyników Google PageSpeed Insights

Nie, dlatego jest na to sposób.

Chyba jednak coś poszło nie tak, przynajmniej u mnie, bo po wykonaniu takiego crona w Google PageSpeed Insights dostałem komunikat:

Quote

Ostrzeżenia Unable to decode …images/

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, thehurricane said:

Chyba jednak coś poszło nie tak, przynajmniej u mnie, bo po wykonaniu takiego crona w Google PageSpeed Insights dostałem komunikat:

 

Napisałem do Ciebie na prywatną skrzynkę

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
15 hours ago, marcin_jaworski said:

Nie każdy na hostingu ma dostęp do poleceń. 

Możliwości jest wachlarz, ja działam na linux, niemniej jeśli go nie posiadasz możesz mieć na windows linux i rsync dokonać synchronizacji plików. Możesz też mieć komercyjny moduł, który w większości przypadków na hostingu nie działa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/9/2021 at 11:48 AM, Thommen said:

W jaki sposób konwertujesz pliki oraz podaj też adres sklepu

 

Pliki przekonwertowałem podanym powyżej poleceniem t.j.
 

find ./ -type f -name '*.jpg' -o -name '*.png' | xargs -P 9 -I {} sh -c 'cwebp $1 -o $1 || true' _ {} \;

pliki zmniejszyły swój rozmiar ale nie zmieniło się ich rozszerzenie czyli zostało.jpg - tak miało być?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, lukash4 said:

 

Pliki przekonwertowałem podanym powyżej poleceniem t.j.
 


find ./ -type f -name '*.jpg' -o -name '*.png' | xargs -P 9 -I {} sh -c 'cwebp $1 -o $1 || true' _ {} \;

pliki zmniejszyły swój rozmiar ale nie zmieniło się ich rozszerzenie czyli zostało.jpg - tak miało być?

Dokładnie tak. W ten sposób zmieniasz MIME type dla pliku, a rozszerzenie zostaje bez zmian. Wejdź do katalogu "cd img/p", na następnie wykonaj "file *". Po wykonaniu powyższej ↑ komendy powinien mieć zbiór podobny do:

vn-default-small_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 98x98, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
vn.jpg:                        RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 250x250, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-cart_default.jpg:   RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 125x125, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-home_default.jpg:   RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 250x250, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-large_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 800x800, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-medium_default.jpg: RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 452x452, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-small_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 98x98, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp

 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Thommen said:

Dokładnie tak. W ten sposób zmieniasz MIME type dla pliku, a rozszerzenie zostaje bez zmian. Wejdź do katalogu "cd img/p", na następnie wykonaj "file *". Po wykonaniu powyższej ↑ komendy powinien mieć zbiór podobny do:


vn-default-small_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 98x98, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
vn.jpg:                        RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 250x250, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-cart_default.jpg:   RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 125x125, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-home_default.jpg:   RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 250x250, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-large_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 800x800, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-medium_default.jpg: RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 452x452, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp
zh-default-small_default.jpg:  RIFF (little-endian) data, Web/P image, VP8 encoding, 98x98, Scaling: [none]x[none], YUV color, decoders should clamp

 

 

Mam tylko to:

img.jpg:  RIFF (little-endian) data

 

Link to comment
Share on other sites

A na lokalnym hoście masz Linux, jeśli nie to czy masz dostęp do SSH (dla rookt) VPS, jak nie czy możesz postawić wirtualizację na swoim OS, za pomocą np: VirtualBox?

Ja działam u siebie na Arch Linux u mnie ta metoda dla moich Klientów sprawnie działa, trzeba ustalić komplikację.

Edited by Thommen (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 11 months later...
On 7/3/2021 at 10:22 AM, otopo said:

Po wykonaniu komendy zdjęcia produktów wyglądają jak z chińskiego bazaru - pikseloza okropna. Niestety trzeba czekać na prawdziwą obsługę .webp.

Albo wykupić moduł / zlecić wdrożenie za monety. Pytanie czy warto czekać nie wiadomo jeszcze jak długo, czy wdrożyć i być o krok przed tymi co jeszcze czekają 🤔

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...