Jump to content
zaQq

Siatka/skórka na tle

Recommended Posts

Cześć

Chciałbym stworzyć, aby za każdym razem automatycznie była siateczka nałożona na dowolną tapetę w tle.

W załączniku przykład o jaką siatkę mi chodzi. Czy da się tak zrobić, aby było to zawsze automatycznie?

siatka.png

A tapeta to jest zdjęcie produktu? Najlepiej podaj link do sklepu i napisz o który element Ci dokładnie  chodzi.

16 hours ago, endriu107 said:

A tapeta to jest zdjęcie produktu? Najlepiej podaj link do sklepu i napisz o który element Ci dokładnie  chodzi.

Tapeta to tło strony. Na tło wrzucam raz w miesiącu nową tapetę.

Mam moduł od X13 i tam jest opcja "Dodatkowy kod css:" myślę, że należało by wpisać odpowiedni kod, aby nakładała się tapeta na tapetę. Czyli na moją tapetę nakładała by się tapeta - siatka

Element  background można użyć wielokrotnie lub można  skorzystać  z background i background-image.

• Like 1

Ale jeśli zastosujesz oba to background-image nadpisze ustawienie background-color i background.

Zasadniczo to jeśli chcesz mieć widoczne zdjęcie umieszczone pod tłem to tło musi mieć odpowiednią przezroczystość.

Chyba, że chcesz wymieniać obrazki - wtedy albo podmieniasz kod css albo obraz umieszczony w tle.

Tylko najpierw wypadałoby precyzyjnie ustalić co chcesz osiągnąć i z czym masz problem ;)

• Like 1

19 minutes ago, Piotr K. said:

Ale jeśli zastosujesz oba to background-image nadpisze ustawienie background-color i background.

Zasadniczo to jeśli chcesz mieć widoczne zdjęcie umieszczone pod tłem to tło musi mieć odpowiednią przezroczystość.

Chyba, że chcesz wymieniać obrazki - wtedy albo podmieniasz kod css albo obraz umieszczony w tle.

Tylko najpierw wypadałoby precyzyjnie ustalić co chcesz osiągnąć i z czym masz problem ;)

OK już tłumaczę precyzyjnie:
W module mogę w back office ustawić jaką chcę tapetę. Spodobał mi się na innej stronce motyw, że nie zależnie od pokazywanej tapety jest na niej nałożony efekt siatki w postaci innego pliku przeźroczystego w png co daje fajny efekt taki jaki podałem w screenie w pierwszym poście. Chciałbym to wprowadzić u siebie na stronce. 
Od wgrywania tapet mam moduł od x13 gdzie ustawiam sobie tapetkę i gra gitara ona jest. Chciałbym teraz wykombinować takie coś aby na niezależnie jaką tapetę tam wgram w module była ustawiona na to ten plik siatka (siatka jest malutkim rozmiarze, w przeźroczystym pliku png).
I problem w tym, że nie wiem gdzie i jaki kod wgrać aby ustawiło mi na stałe tą siatkę na tapetę od modułu od x13 :)

W ustawieniach modułu tapet mogę dodać jakikolwiek kod css związany z tą tapetą, myślałem że tam mogę wpisać np. background: url (link) i jako że plik który chce ustawić jest w png to będą widoczne obie tapety ale chyba się mylę bo tak to nie działa :D

W jakim pliku i jaki kod mam dodać, aby wyświetlało mi oba pliki jako background nałożone na siebie? (nie jestem w tym temacie profesjonalistą :))

Tak jak napisałem podaj link i wskaż element inaczej nie da się pomóc.

• Like 1

Posted (edited)

Chciałbym nanieść na tapetę całego sklepu plik z załącznika, tak aby był na stałe niezależnie od zmienianej tapety sklepu

bg.png

Edited by zaQq (see edit history)

Najprościej będzie po prostu nałożyć od razu grafiki na siebie i to dawać jako tło.

Możesz też dołożyć warstwę, która będzie przykrywała element body i jej przypisać to swoje dodatkowe tło-siatkę.

• Like 1

Spróbuj coś takiego dodać w css:

div#page {
    background: url(linkkdografiki/bg.png.8592433);
}

Tylko link do grafiki zmień na ten z swojego serwera :)

• Like 1

6 minutes ago, endriu107 said:

Spróbuj coś takiego dodać w css:

div#page {
    background: url(linkkdografiki/bg.png.8592433);
}

Tylko link do grafiki zmień na ten z swojego serwera :)

Jesteś wielki, dziękuje bardzo za pomoc - teraz jest ok :)