Jump to content

Siatka/skórka na tle


zaQq

Recommended Posts

Cześć

Chciałbym stworzyć, aby za każdym razem automatycznie była siateczka nałożona na dowolną tapetę w tle.

W załączniku przykład o jaką siatkę mi chodzi. Czy da się tak zrobić, aby było to zawsze automatycznie?

siatka.png

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, endriu107 said:

A tapeta to jest zdjęcie produktu? Najlepiej podaj link do sklepu i napisz o który element Ci dokładnie  chodzi.

Tapeta to tło strony. Na tło wrzucam raz w miesiącu nową tapetę.

Mam moduł od X13 i tam jest opcja "Dodatkowy kod css:" myślę, że należało by wpisać odpowiedni kod, aby nakładała się tapeta na tapetę. Czyli na moją tapetę nakładała by się tapeta - siatka

Link to comment
Share on other sites

Ale jeśli zastosujesz oba to background-image nadpisze ustawienie background-color i background.

Zasadniczo to jeśli chcesz mieć widoczne zdjęcie umieszczone pod tłem to tło musi mieć odpowiednią przezroczystość.

Chyba, że chcesz wymieniać obrazki - wtedy albo podmieniasz kod css albo obraz umieszczony w tle.

Tylko najpierw wypadałoby precyzyjnie ustalić co chcesz osiągnąć i z czym masz problem ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Piotr K. said:

Ale jeśli zastosujesz oba to background-image nadpisze ustawienie background-color i background.

Zasadniczo to jeśli chcesz mieć widoczne zdjęcie umieszczone pod tłem to tło musi mieć odpowiednią przezroczystość.

Chyba, że chcesz wymieniać obrazki - wtedy albo podmieniasz kod css albo obraz umieszczony w tle.

Tylko najpierw wypadałoby precyzyjnie ustalić co chcesz osiągnąć i z czym masz problem ;)

OK już tłumaczę precyzyjnie:
W module mogę w back office ustawić jaką chcę tapetę. Spodobał mi się na innej stronce motyw, że nie zależnie od pokazywanej tapety jest na niej nałożony efekt siatki w postaci innego pliku przeźroczystego w png co daje fajny efekt taki jaki podałem w screenie w pierwszym poście. Chciałbym to wprowadzić u siebie na stronce. 
Od wgrywania tapet mam moduł od x13 gdzie ustawiam sobie tapetkę i gra gitara ona jest. Chciałbym teraz wykombinować takie coś aby na niezależnie jaką tapetę tam wgram w module była ustawiona na to ten plik siatka (siatka jest malutkim rozmiarze, w przeźroczystym pliku png).
I problem w tym, że nie wiem gdzie i jaki kod wgrać aby ustawiło mi na stałe tą siatkę na tapetę od modułu od x13 :)

W ustawieniach modułu tapet mogę dodać jakikolwiek kod css związany z tą tapetą, myślałem że tam mogę wpisać np. background: url (link) i jako że plik który chce ustawić jest w png to będą widoczne obie tapety ale chyba się mylę bo tak to nie działa :D

W jakim pliku i jaki kod mam dodać, aby wyświetlało mi oba pliki jako background nałożone na siebie? (nie jestem w tym temacie profesjonalistą :))

Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, endriu107 said:

Spróbuj coś takiego dodać w css:

 

div#page {
    background: url(linkkdografiki/bg.png.8592433);
}

 

Tylko link do grafiki zmień na ten z swojego serwera :)

Jesteś wielki, dziękuje bardzo za pomoc - teraz jest ok :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...