Jump to content

PS 1.7.3 Nie działa prawidłowo naliczanie wysyłki (darmowa)


maciek868

Recommended Posts

Klient wchodząc na stronę i dodając produkty do koszyka ma darmową wysyłkę (ustawiona jest płatna - 15 zł). Dopiero przy finalizowaniu zamówienia kiedy podany zostaje adres i kraj wysyłki wysyłka zostaje prawidłowo naliczona. Wielu klientów może to zniechęcić bo wprowadza w błąd.

Próbowałem już wszelkich ustawień. Dostawce mam jednego zakres cen ustawiony tak by wychodziło zawsze 15 zł. Próbowałem nawet ustawiać koszty pakowania na 15 zł ale ich również nie dolicza dopóki klient się nie zaloguje lub nie uzupełni adresu podczas finalizowania zamówienia. Oczywiście mam wyłączoną darmową wysyłkę.

Wyczytałem gdzieś na forum, że to problem ze strefami i żeby usunąć wszystkie i zostawić tylko jedną. Niestety nie pomogło.

Mam wrażenie, że problem faktycznie leży w strefach. Dopóki ktoś nie uzupełni danych wyświetlane jest info o darmowej wysyłce jak tylko ktoś wybierze kraj dostawy przesyłka naliczana jest prawidłowo.

Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Usunąłem wszelkie inne formy odbioru/dostawy. Mam jednego dostawcę, który ma wyłączoną opcję dostawy za darmo z jednym zakresem od 0 do potężnej liczby i tam wpisane 15 zł. Ustawione jest to dla Polski bo nie mam innych stref ani krajów.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...