Jump to content

[Moduł] Konfigurator sprzętu


Recommended Posts

Witajcie,

Szukam konkretnego rozwiązania do sklepu internetowego dla firmy zajmującej się sprzedażą poleasingowego sprzętu komputerowego. Chodzi mianowicie o tytułowy konfigurator.

Zarys wyglądu:

Klient po wejściu w konfigurator powinien móc w pełni samodzielnie skonfigurować swój sprzęt pod swoje potrzeby zaczynając od wyboru "kadłubka", CPU, na kontrolerach i kartach rozszerzeń kończąc. Ceny powinny być aktualizowane na bieżąco, aby wiadomo było jaki jest koszt sprzętu na obecnym "etapie wyboru". Ponadto ceny podzespołów powinny być w pełni zsynchronizowane z bazą (po zmianie w karcie produktu ceny np. pamięci ram 32gb we wszystkich konfiguracjach cena tego podzespołu również powinna się zmienić - ma to na celu unikniecie konieczności edytowania kilkudziecsięciu ). Cała konfiguracja powinna kończyć się wysłaniem wszystkich podzespołów do koszyka z informacją, które należy włożyć do "kadłubka", a które są dodatkowym domówieniem "luzem".

Funkcjonalność:

Testowałem moduł Advanced Pack 5 na tyle na ile pozwala wersja demo. Brakuje mi w tym module jedynie opcji indywidualizacji poszczególnych wyborów tj. gdy wybieram z listy procesor X, mam do wyboru w danej paczce ramy Y. Gdy wybiorę procesor Z, dalej są ramy Y, a powinny być już A (nie wiem czy dobrze to zobrazowałem). Pozostając przy owych RAMach:

- w ww module mogę utworzyć kombinację pamięci: np. 16GB: 1x 16GB; 2x8GB; 4x4GB; 8x2GB. Chcielibyśmy jednak, aby klient mógł wybrać np. 16GB jako 1x 8GB + 2x 4GB. Ponadto, moduł powinien wiedzieć, że jeżeli dany kadłubek przy 1 CPU ma 12 banków, a przy 2 CPU 24 banki RAM i nie można dodać większej ich ilości do zamówienia zestawu. To samo dotyczy się dysków. 8 zatok to równie dobrze 8x 1TB HDD jak i 2x 2.5HDD 1TB + 6x 500GB SSD.

Przykłady:

http://www.serverwarehouse.co.uk/dl360-gen10-hpe-rack-servers/dl360-g10-sff-8
Pokazane działanie konfiguratora. Można "przeklikać" na próbę i zobaczyć, że ilość dysków jest ograniczona do wyboru tak samo RAM. W przypadku ramu nie widać tutaj jednak zależności pomiędzy ilością CPU (przy 1 nadal można zapełnić wszystkie 24 banki mimo iż korzystać się będzie z 12).

https://www.serverschmiede.com/konfigurator_bulk/en/hp-ml350p-gen8-server-16x-25-sff-2x-intel-xeon-e5-2600-v1-v2-smartarray-p420i-sas-sata-raid-2x-psu-cto-
inny wygląd konfiguratora
 z mniejszą konfiguracją.

 

Na chwilę obecną interesuje mnie cena i czas realizacji na stworzenie takiego modułu oraz przede wszystkim, czy ktoś jest w stanie coś takiego stworzyć, czy lepiej będzie po prostu zrobić dedykowany sklep pisany od zera.

Pozdrawiam
E.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, krzysiuus said:

Patrzyłem zanim trafiłem na AP5. Nie podoba mi się to, że wszystko tam jest oparte o atrybuty i kombinacje, które trzeba ustawiać dla każdego produktu z osobna. W przypadku, gdy będziemy chcieli podnieść np. cenę ramu o 5 zł musimy edytować atrybuty we wszystkich konfiguracjach, a zależy nam na tym, abyśmy zrobili to na zasadzie Produkt -> Ram -> Cena -> Zwiększ = cena ramu podniesiona wszędzie, albo wybieram tak samo procesor 2500k i we wszystkich kombinacjach gdzie występuje 2500k jako opcja, jego cena podnosi się o zadeklarowaną wartość.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...