Jump to content

[VYRIEŠENÉ] Platobné moduly sa nezobrazuju


jaro61

Recommended Posts

Chcel by som poprosiť o radu skušenejších používateľov Prestashopu. Prestashop mi hlási že nemám nainštalovaný žiadný platobný modul. Pritom Mám nainštalované moduly COD, PayPal a Platba na účet. Mám nastavenú Zonu aj Krajiny. Neviem prečo ale pri moduloch COD a platba na účet sa mi nezobrazujú checkboxy na na výber modulu. Pri module PayPal mam chceckboxy a sú aj zaškrtnuté, ale presta aj tak hlási že nie je nainštalovaný žiadný platobný modul. Nevie mi niekto poradiť ako na to?

Ďakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Áno, už je to vyriešené. Chyba tam vlastne ani nebola. Po vymazaní cache v Opere za moduly zobrazili. Chcel som ešte trochu upraviť svoj modul Osobný odber a vtedy sa to stalo, ale už je všetko ako má byť. Ďakujem za snahu pomôcť. Ešte by som chcel spraviť úpravu aby sa po výbere dopravy a spôsobe platby na konci objednávky zobrazil už len vybraný platobný modul a nie všetky možnosti platby. Viď tu carier restriction Nevedel by si mi poradiť?

Link to comment
Share on other sites

Ďakujem za snahu pomôcť. Ešte by som chcel spraviť úpravu aby sa po výbere dopravy a spôsobe platby na konci objednávky zobrazil už len vybraný platobný modul a nie všetky možnosti platby. Nevedel by si mi poradiť?

pouzi modul Ship2Pay
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Mimochodom Ship2Pay zapricinuje konflikt s prihlasenim uzivatela v pokladni v rezime Pokladna na jednej stranke.

Jedinou nevyhodou carier restriction je nutnost aktualizovat modul pre kazdu verziu PrestaShop.

 

To zase nie je celkom pravda. Používam verziu Prestashop 1.4.5.1 a modul StiffModuleCarier pre verziu 1.4.4.1. Všetko funguje OK. Pri inštalácii je ale potrebné použiť jednu fintu a modul funguje tak ako má. Samozrejme že pri vydaní aktualizácie je lepšie modul preinštalovať. Úprava sa týka hlavne súborov admin/tabs/ admincarier.php a adminpayment.php. Úprava týchto súborov však nie je vôbec náročna.

Link to comment
Share on other sites

 

To zase nie je celkom pravda. Používam verziu Prestashop 1.4.5.1 a modul StiffModuleCarier pre verziu 1.4.4.1. Všetko funguje OK. Pri inštalácii je ale potrebné použiť jednu fintu a modul funguje tak ako má. Samozrejme že pri vydaní aktualizácie je lepšie modul preinštalovať. Úprava sa týka hlavne súborov admin/tabs/ admincarier.php a adminpayment.php. Úprava týchto súborov však nie je vôbec náročna.

 

Pisal som to z pohladu developera. To ze nieco ide na inej verzii na aku je urcene je v poriadku, ale je dobre to pre kazdu verziu odkontrolovat v kode. Na dalsiu verziu to uz fungovat bez uprav nemusi, co je dost pravdepodobne vzhladom na vyvoj PrestaShopu a zmeny v kode.

Link to comment
Share on other sites

S tým plne súhlasím. Ale ako som písal, porovnaním staršej verzie a novšej verzie spomínaných súborov nie problém to upraviť na aktuálnu verziu Prestashopu. Modul Ship2Pay mi nikdy nebol sympatický a nikdy som ho nepoužíval. Aj témy sú v každej verzii iné a je vždy dobré si vlastnú tému upraviť podľa najnovšej verzii témy Prestashop. Veľa užívateľov si témy zo staršej verzii len kopírujú do novej verzii Prestashopu a potom sa čudujú že majú problémy s prevádzkou Prestashopu. Väčšina problémov pri prechode na novšiu verziu Prestashopu pochádza práve z nekompatibility témy.

Link to comment
Share on other sites

 

To zase nie je celkom pravda. Používam verziu Prestashop 1.4.5.1 a modul StiffModuleCarier pre verziu 1.4.4.1. Všetko funguje OK. Pri inštalácii je ale potrebné použiť jednu fintu a modul funguje tak ako má. Samozrejme že pri vydaní aktualizácie je lepšie modul preinštalovať.

kedze je toto diskusne forum bolo by dobre keby si sa podeli o tu fintu nech ostatni nemusia trapit

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdravim Mam podobny problem. Vsetko fungovalo ok ale mal som ako dopravcu nastaveneho Kurier. Kedze sa to posielalo postou aby v tom ludia nemali zmatok tak som premenoval tohoto dopravcu z Kurier na Postovne. Od toho tomentu mi pocas objednavky povoli osobne prevzatie alebo kurier ale akekolvek z nich vyberiem napise mi to :

Neboli nainštalované žiadne platobné moduly.

Pritom s platobnymi modulmi som nerobil nic len tuto zmenu viete mi prosim poradit? Dakujem

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mám nainštalovanú verziu PS 1.5.6.0

 

Pridám tovar do košíka, chcem zaplatiť, vybrať dodanie, ale nezobrazí mi ani možnosti platby, ani možnosti dopravy.

Dopravcov som aj zmazal a nahodil opäť, kontroloval som aj platobné moduly.

Keď pozerám do pozícií modulov tak v "platbách" sa nachádzajú platobné moduly, ale v pozíciách, kde by malo/mohlo byť uvedené niečo, čo by sa týkalo prepravcov, nie je nič.

 

Prepol som z jednostránkového objednávania na 5-krokový a pri 1-str mi vypisuje v kroku 2. "spôsob doručenie", že tam nie sú žiadny prepravcovia.

V kroku 3. "spôsob platby" zase píše, že nie sú prepravcovia, ktorý by doručovali na túto adresu (SVK).

Následne sa ďalej, po kroku 3 nedá ísť, resp nasledujúce kroky vôbec nezobrazuje, čiže sa nedá ani zaplatiť bez výberu dodania.

 

Kontroloval som aj krajiny, zóny, nastavenia a rozsah či už cenový alebo hmotnostný, pre jednotlivé prepravy.

Mám zadaný osobný odber a kuriér.

 

V 5.krokovom procese ma pustilo do kroku 3, ale tam opäť hláška "žiadny prepravcovia" a krok 5. - platba, nedostupný

 

Pripadá mi to, ako keby ani nebol nainštalovaný modul na prepravu, ale žiadny sa tam na doinštalovanie nenachádza a nezdá sa mi, že by v základe PS taký modul nebol dostupný zdarma.

 

Podotýkam, že je to nová inštalácia a prepravcov som najskôr iba upravil to, čo tam bolo už zadané a keď to nefungovalo, tak som pridal nového prepravcu, ale nepomohlo.

 

Vyskúšal/urobil som všetko čo ma napadlo, dokonca opakovane, ale ďalej som bezmocný, neviem sa pohnúť, prepravcu v objednávkovom procese nie a nie zobraziť.

 

ďakujem za každú radu

Edited by smrkiki (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Mám nainštalovanú verziu PS 1.5.6.0

 

Pridám tovar do košíka, chcem zaplatiť, vybrať dodanie, ale nezobrazí mi ani možnosti platby, ani možnosti dopravy.

Dopravcov som aj zmazal a nahodil opäť, kontroloval som aj platobné moduly.

Keď pozerám do pozícií modulov tak v "platbách" sa nachádzajú platobné moduly, ale v pozíciách, kde by malo/mohlo byť uvedené niečo, čo by sa týkalo prepravcov, nie je nič.

 

Prepol som z jednostránkového objednávania na 5-krokový a pri 1-str mi vypisuje v kroku 2. "spôsob doručenie", že tam nie sú žiadny prepravcovia.

V kroku 3. "spôsob platby" zase píše, že nie sú prepravcovia, ktorý by doručovali na túto adresu (SVK).

Následne sa ďalej, po kroku 3 nedá ísť, resp nasledujúce kroky vôbec nezobrazuje, čiže sa nedá ani zaplatiť bez výberu dodania.

 

Kontroloval som aj krajiny, zóny, nastavenia a rozsah či už cenový alebo hmotnostný, pre jednotlivé prepravy.

Mám zadaný osobný odber a kuriér.

 

V 5.krokovom procese ma pustilo do kroku 3, ale tam opäť hláška "žiadny prepravcovia" a krok 5. - platba, nedostupný

 

Pripadá mi to, ako keby ani nebol nainštalovaný modul na prepravu, ale žiadny sa tam na doinštalovanie nenachádza a nezdá sa mi, že by v základe PS taký modul nebol dostupný zdarma.

 

Podotýkam, že je to nová inštalácia a prepravcov som najskôr iba upravil to, čo tam bolo už zadané a keď to nefungovalo, tak som pridal nového prepravcu, ale nepomohlo.

 

Vyskúšal/urobil som všetko čo ma napadlo, dokonca opakovane, ale ďalej som bezmocný, neviem sa pohnúť, prepravcu v objednávkovom procese nie a nie zobraziť.

 

ďakujem za každú radu

Tak som na to konečne prišiel. Verím, že pomôže aj iným.

 

Mal som vytvorený pokročilý zásobovací manažment, kde naň naväzuje konkrétny sklad (musí sa zadať).

Sklad musí byť priradený ku každej položke (aj jej kombináciám) a následne tiež musí byť pre jednotlivé sklady definovaný aj konkrétny prepravca (alebo viac - u mňa osobný odber a kuriér).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...