Jump to content

ceny - viac "zakladnych" cien


Zahradnik

Recommended Posts

Zdravim, nenasiel som odpovede... asi malo hladam, skuste ma niekto nejako spravne nakopnut, nasmerovat...(moduly, nastavenia som presiel uz asi vsetky)
 

Mám skupiny zákazníkov: GRPvisitor, GRPguest, GRPpartner28, GRPpartner25, GRPpartner20, GRPpartnerNCF, GRPpartnerEXP ... a ďalšie skupiny (celkovo je približne 15 skupín)

pre každý produkt som definoval základnú cenu (= CENA1) ... táto cena (CENA1) je definovaná pre neregistrovaných používateľov a pre skupinu GRPvisitor 

pre ostatné skupiny potrebujem definovať iné ceny
pre skupinu GRPpartner28 je definovaná CENA2 ako základná cena (pre túto skupinu je zadefinovaná zľava 28% ale táto zľava sa nepočíta z CENA1 ale z CENA2)
pre skupinu GRPpartner27 je definovaná CENA2 ako základná cena (pre túto skupinu je zadefinovaná zľava 27% ale táto zľava sa nepočíta z CENA1 ale z CENA2)
pre skupinu GRPpartner26 je definovaná CENA2 ako základná cena (pre túto skupinu je zadefinovaná zľava 26% ale táto zľava sa nepočíta z CENA1 ale z CENA2)
pre skupinu GRPpartner25 je definovaná CENA2 ako základná cena (pre túto skupinu je zadefinovaná zľava 25% ale táto zľava sa nepočíta z CENA1 ale z CENA2)
pre skupinu GRPpartner20 je definovaná CENA2 ako základná cena (pre túto skupinu je zadefinovaná zľava 20% ale táto zľava sa nepočíta z CENA1 ale z CENA2)
pre skupinu GRPpartnerNCF je definovaná CENANCF ako základná cena (žiadna zľava nie je definovaná, momentalne iba cena)
pre skupinu GRPpartnerEXP je definovaná CENAEXP ako základná cena (nie je definovaná žiadna zľava, momentalne iba cena)

CENA1, CENA2, CENANCF, CENAEXP sú na sebe nezávislé, nie je mezdi nimi žiaden vzťah (ziaden vypoce, ziadnakonstanta, ktora by sa dala prenasobit, vypocitat)

v PS je mozne zadefinovat CENA1, ktora je základom pre všetky kategorie, pre vsetky kosiky, pre vsetky krajiny a pod, co mi ale nevyhovuje...
ano, je mozne zadefinovat aj specificke ceny.. ale...
Mám asi 8000 produktov a celkovo asi 15 skupín (a este neviem kolko kombinacii mi vznikne)
8000 produktov X 15 skupín = 120000 špecifických cien

... konkrétne ceny (15cien, lebo 15skupin) za každý produkt nie je dobrý nápad ... (zlý management, správa, import, údržba, nastavenie...)

Môžete mi pomôcť, prosím ... nejakoma nasmerovat (ale nie rada, najdi si modul, lebo presne to hladam a neviem sa v tom zorientovat)

Ďakujem

(zatial to nechavam tu, skusim este EN forum)

Link to comment
Share on other sites

Takové množství cen a slev je opravdu peklo. První rada by tedy zněla - zjednodušit to. Například odbourat to, že mezi cenami CENA* není žádný stav. Někdy je lepší se věnovat zjednodušení tvorby cen, než za každou cenu ohýbat systém na historicky vzniklé ceny.

Samozřejmě, lze mít všechny ceny uložené v nějaké tabulce a modulem je nahrávat jako specifické. Určitě takový modul existuje. V tabulce lze dosáhnout určitého usnadnění práce.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...