Jump to content

Jaki hosting dla Prestashop - 2019


Belus99

Recommended Posts

Czołem. Jaki hosting polecacie do małego, prostego sklepu?(ok 500 przedmiotów w tylko jednej wariacji). Handel tylko zagraniczny(głównie Niemcy, Wielka Brytania i USA). Na tą chwilę najbardziej przemawia do mnie kylos.pl za 121 zł. Czy może jednak warto dopłacić do najtańszego pakietu na iq.pl(163 zl)? A może linuxpl ?

Link to comment
Share on other sites

Co do szybkości działania sklepów z myDevil nie powiem złego słowa, ale support jest tragiczny. Można skontaktować się tylko przez maila i odpisują dopiero na drugi dzień. Natomiast w hekko.pl otrzymuje wiadomości do 60 minut i mam kontakt telefoniczny. W nagłych sytuacjach jest to bardzo ważne. Poza tym hosting dobrze sobie radzi z Prestą i jest stabilny. 

Edited by webbay.pl (see edit history)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@webbay.pl nie wspomniałeś jaki pakiet posiadasz. Moje przygody z hekko skończyły się po tym jak musiałem sporo dopłacać za dodatkowy czas procesora co miesiąc na którego Presta ma sporą chrapkę i wychodziło mnie to 2x tyle co cena za abonament. Na hekko to wszystko działa całkiem dobrze dopóki nie przekroczysz pewnego progu zainteresowania swoim sklepem. Aktualnie z hekko korzystam tylko jak serwera poczty który również potrafi się wykrzaczyć na kilka minut w przeciągu miesiąca. Na plus jednak trzeba dodać, że support mają bardzo dobry.

Link to comment
Share on other sites

Witam podczepię się pod temat, sklep motoryzacyjny, 18tys produktów, 7tys kategorii, pełno powiązań, o ile od frontu sklep chodzi dobrze, tak edycja czy dodawanie produktu jest tragiczna, tak więc szukam BARDZO DOBREGO hostingu, który to udźwignie, z możliwością przetestowania konta

Link to comment
Share on other sites

Mudol może załóż osobny temat bo jeśli front działa dobrze a zaplecze mega wolno to może jakiś moduł w tle coś kaszani. Włącz profilowanie w config/defines.inc.php zmieniając define('_PS_DEBUG_PROFILING_', false); na define('_PS_DEBUG_PROFILING_', true); na  i wejdź w panel admina i zobacz co się dzieje. Proszę jednak byś nie odpisywał w tym temacie już lecz założył własny. Możesz wkleić wyniki profilowania na forum. Zrób to gdy nie ma Klientów sklepie lub włącz tryb administracyjny bo użytkownicy też zobaczą wyniki profilowania. 
Nie odpowiadaj w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 2/24/2019 at 5:36 PM, Belus99 said:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kylos?

Mam kilka serwerów VPS w Kylos.pl, przez 4 lata mogę ich z czystym sumieniem ich polecić. Są drobne niedociągnięcia jak np. bug w SolusVM, ciągnie się od lutego 2017. Przy utworzeniu z automatu VPS'a zajętość partycji /dev/vda1 na samym starcie 97%, ale pomaga komenda resize2fs /dev/vda1 i wszystko gra. Uptime na wysokim poziomie, niskie pingi, czytelny panel klienta.

Webh.pl - tutaj niestety otrzymałem na start zaspamowane adresy IP, po odpaleniu serwera www adresy skanowane przez dziwne boty. Serwer DNS to dodatkowe 25 zł / rok, w Kylos.pl mamy w standardzie dla każdego VPS'a. Panel administracyjny mały czytelny, czcionka 11px. Pewne elementy jak edycja domen w DNS manager nie działają poprawnie, klikamy Edytuj nic się nie dzieje, trzeba odświeżać stronę.

Ostatnio przekonałem się do Hetzner.de. Po pierwsze lepsza infrastruktura i sieć połączeń w porównaniu do krajowych, Google PageSpeed po przeniesieniu sklepu + 8 punktów (porównuje serwer VPS 2x vCPU 8GB RAM do 4x vCPU 16GB RAM w Polsce - oba na Debianie+nginx+mariadb+php 7.2). Świetna sprawą jest możliwość tworzenia obrazów systemu (tzw. snapshots), koszt €0.01/GB/miesiąc. Jeśli mamy wzorcowy, w pełni skonfigurowany system z www+php+mysql+mail to później jednym kliknięciem przenosimy go na nowy VPS. Panel administracyjny bardzo czytelny, widać, że jest tworzony od podstaw, nie korzysta z darmowych silników. Pod koniec miesiąca przenoszę tam sklep z 10 letnią historią z IQ.pl, gdzie niestety zdarzały się restarty w ciągu dnia. IQ.pl nie polecam, wysokie ceny, ping do nich 79-82 ms (webh. 32-35ms, hetzner 52-54ms).

 

 

Edited by adiem (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 2/21/2019 at 5:39 PM, Belus99 said:

Czołem. Jaki hosting polecacie do małego, prostego sklepu?(ok 500 przedmiotów w tylko jednej wariacji). Handel tylko zagraniczny(głównie Niemcy, Wielka Brytania i USA). Na tą chwilę najbardziej przemawia do mnie kylos.pl za 121 zł. Czy może jednak warto dopłacić do najtańszego pakietu na iq.pl(163 zl)? A może linuxpl ?

Kiedyś byłem na etapie poszukiwań, nawet wrzucałem testy wydajnościowe od kilku rodzimych mistrzów biznesu, którzy zaraz rozpoczną nagonkę Ci także na PW o super ofertach.

Jak handel na niemcy, uk i usa to tylko hetzner. Będziesz miał najbardziej wydajne łącze i najtaniej hosting. W cenie kiepskiego w VPS u nas w hetznerze masz dedyka. Zresztą spora część tutaj reklamujących się z hetznera ma i tak dzierżawe także po co dopłacać?

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy polecają Hetznera bo we wszystkich testach po prostu wychodzi najlepiej. Prawdopodobnie kiedyś się na nich przerzucę ale po prostu przenoszenie tego wszystkiego to czas i pieniądz.

 

Quote

W cenie kiepskiego w VPS u nas w hetznerze masz dedyka. 

Chyba mnie coś ominęło. Hetz ma ogólnie dosyć wysokie ceny za VPS i jeśli chodzi o parametry to "teoretycznie" ma gorsze niż rodzimi usługodawcy ale jakościowo po prostu wygrywa (dostępność dysku, łącza itp). Podaj link potwierdzający Twoją tezę.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, hakeryk2 said:

Wszyscy polecają Hetznera bo we wszystkich testach po prostu wychodzi najlepiej. Prawdopodobnie kiedyś się na nich przerzucę ale po prostu przenoszenie tego wszystkiego to czas i pieniądz.

Oczywiście, pełna zgoda, że przy dużej ilości materiału do przerzucenia jest to czasochłonny proces jednak hetzner jest bez konkurencji zarówno cenowo jak i pod kątem jakości sieci. Ja osobiście mam px61 i vps na testy ale dzisiaj zobaczyłem w ofercie nówki PX62. Oczywiście support 24/7, ticket w sobote o 1 w nocy kiedyś założyłem i o 2 dostałem odpowiedź. Czy ktokolwiek u nas może konkurować? Raczej nie sądzę... Biorąc dedyka dostajesz świeży serwer, ale jak chcesz możesz chwytać z drugiej ręki, taniej i bez opłaty instalacyjnej - na aukcji.

Zresztą pamiętasz, kiedyś dyskutowaliśmy w wątku o OVH i wrzucałem swoje benchmarki. Po tych akcjach raz na zawsze podziękowałem rodzimym dostawcom i także OVH.

To z dzisiaj oferta na nowe serwery PX62 lub taniej EX42

nv1id5K.jpg

1GoIAw2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/3/2019 at 11:36 PM, BigMaras said:

Oczywiście, pełna zgoda, że przy dużej ilości materiału do przerzucenia jest to czasochłonny proces jednak hetzner jest bez konkurencji zarówno cenowo jak i pod kątem jakości sieci. Ja osobiście mam px61 i vps na testy ale dzisiaj zobaczyłem w ofercie nówki PX62. Oczywiście support 24/7, ticket w sobote o 1 w nocy kiedyś założyłem i o 2 dostałem odpowiedź. Czy ktokolwiek u nas może konkurować? Raczej nie sądzę... Biorąc dedyka dostajesz świeży serwer, ale jak chcesz możesz chwytać z drugiej ręki, taniej i bez opłaty instalacyjnej - na aukcji.

Zresztą pamiętasz, kiedyś dyskutowaliśmy w wątku o OVH i wrzucałem swoje benchmarki. Po tych akcjach raz na zawsze podziękowałem rodzimym dostawcom i także OVH.

To z dzisiaj oferta na nowe serwery PX62 lub taniej EX42

a co powiesz na taką  konfigurację pod Prestashop 1.7 ?

EX42-NVME
Intel® Core™ i7-6700 Quad-Core
64 GB DDR4
2x 512 GB NVMe SSD
1 GBit/s port

tylko nie wiem czy jeśli ta konfiguracja jest ok to wybrać do tego CentOS 7.5, Debiana 9.8 czy Ubuntu 18.04.1 LTS ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, luki4ever said:

a co powiesz na taką  konfigurację pod Prestashop 1.7 ?

EX42-NVME
Intel® Core™ i7-6700 Quad-Core
64 GB DDR4
2x 512 GB NVMe SSD
1 GBit/s port

tylko nie wiem czy jeśli ta konfiguracja jest ok to wybrać do tego CentOS 7.5, Debiana 9.8 czy Ubuntu 18.04.1 LTS ?

Dla mnie podstawa to NVMe, potem kwestia procka czy typowo serwerowa maszyna (xeon) czy jednak desktopowy i7, nie mniej jednak dużo taniej.

Czasem ciekawe oferty trafiają się na aukcjach i można coś upolować solidnego. Ja za PX61-nvme płacę 61 EUR i mega zadowolony jestem, ale jak chcesz budżetowo to za 34 EUR masz:

image.thumb.png.38d1ec70195f42409a249af5dd349ca7.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, BigMaras said:

Dla mnie podstawa to NVMe, potem kwestia procka czy typowo serwerowa maszyna (xeon) czy jednak desktopowy i7, nie mniej jednak dużo taniej.

Czasem ciekawe oferty trafiają się na aukcjach i można coś upolować solidnego. Ja za PX61-nvme płacę 61 EUR i mega zadowolony jestem, ale jak chcesz budżetowo to za 34 EUR masz:

image.thumb.png.38d1ec70195f42409a249af5dd349ca7.png

 

Obecnie na serwer EX-42 w Niemczech trzeba czekać minimum 5 dni roboczych. Czy Twoim zdaniem brać w Helsinkach czy to będzie lipa ?

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, luki4ever said:

 

Obecnie na serwer EX-42 w Niemczech trzeba czekać minimum 5 dni roboczych. Czy Twoim zdaniem brać w Helsinkach czy to będzie lipa ?

 

Ja mam w helsinkach swój. Testowałem wcześniej inne lokalizacje i praktycznie jeżeli chodzi o ping to bez różnicy, jakiś mikro przyrost miałem a stabilność - jeszcze nie miałem przerwy, 100% uptime, no i oczywiście jest w helsinkach taniej bo tam prąd też niedrogi. To świeży park wybudowany i bardzo nowoczesny.: https://www.hetzner.com/news/08-18-datacenter-park-helsinki/

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Z mojej strony chciałbym gorąco polecić nowy hosting dedykowany pod sklepy PrestaShop. Intensywna współpraca z właścicielami oraz developerami sklepów internetowych pozwoliła nam na opracowanie unikatowego dodatku PrestaShop Boost, który w połączeniu z zoptymalizowaną platformą hostingową potrafi nawet kilkukrotnie przyspieszyć czas ładowania sklepów:

https://linuxpl.com/hosting-prestashop/

Dla zainteresowanych podrzucam także wyniki porównawcze przeprowadzonych przez nas badań, gdzie prócz rezultatów wskazujemy także fajne narzędzia analityczne oraz zwracamy uwagę na czynniki bezpośrednio wpływające na szybkość:

https://linuxpl.com/blog/porownanie-hostingow-prestashop/

Zapraszam i zachęcam do samodzielnych testów!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Tomasz Urbański said:

Z mojej strony chciałbym gorąco polecić nowy hosting dedykowany pod sklepy PrestaShop. Intensywna współpraca z właścicielami oraz developerami sklepów internetowych pozwoliła nam na opracowanie unikatowego dodatku PrestaShop Boost, który w połączeniu z zoptymalizowaną platformą hostingową potrafi nawet kilkukrotnie przyspieszyć czas ładowania sklepów:

https://linuxpl.com/hosting-prestashop/

Dla zainteresowanych podrzucam także wyniki porównawcze przeprowadzonych przez nas badań, gdzie prócz rezultatów wskazujemy także fajne narzędzia analityczne oraz zwracamy uwagę na czynniki bezpośrednio wpływające na szybkość:

https://linuxpl.com/blog/porownanie-hostingow-prestashop/

Zapraszam i zachęcam do samodzielnych testów!

Rozumiem nagonkę ze strony linuxpl w ostatnim czasie ale obawiam się, że tutaj mogą siedzieć ludzie, którzy szukają hostingu pod sklep w wersji produkcyjnej a nie zabawy w testy zatem wybór pada raczej na hosterów, którzy:

1) mają swoje datacenter a linuxpl do takich nie należy

2) mają support 24/7 a linuxpl do takich nie należy.

3) szukają miarodajnych cen za serwery a linuxpl oderwał się od rzeczywistości w porównaniu do tego co oferuje

4) z całym szacunkiem ale też wielką tajemnicą są owiane wasze technologie zatem obstawiam, że szału nie ma. Brak wielu kluczowych informacji w ofertach.

5) wasza aplikacja testowa została już też podsumowana na FB i cieżko mi ocenić fantazje jaką kierowaliście sie w doborze wyników do porównań...

 

Edited by BigMaras (see edit history)
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2019 at 10:44 AM, Tomasz Urbański said:

Z mojej strony chciałbym gorąco polecić nowy hosting dedykowany pod sklepy PrestaShop. Intensywna współpraca z właścicielami oraz developerami sklepów internetowych pozwoliła nam na opracowanie unikatowego dodatku PrestaShop Boost, który w połączeniu z zoptymalizowaną platformą hostingową potrafi nawet kilkukrotnie przyspieszyć czas ładowania sklepów:

https://linuxpl.com/hosting-prestashop/

Dla zainteresowanych podrzucam także wyniki porównawcze przeprowadzonych przez nas badań, gdzie prócz rezultatów wskazujemy także fajne narzędzia analityczne oraz zwracamy uwagę na czynniki bezpośrednio wpływające na szybkość:

https://linuxpl.com/blog/porownanie-hostingow-prestashop/

Zapraszam i zachęcam do samodzielnych testów!

Szanowny Panie, trzeba mieć tupet żeby wtrącać się do rozmowy o serwerach oferowanych przez Hetzner i starać się nam sprzedać ich produkty z Pańską marżą. Pośrednikom mówimy NIE.

On 6/14/2019 at 1:46 PM, BigMaras said:

Ja mam w helsinkach swój. Testowałem wcześniej inne lokalizacje i praktycznie jeżeli chodzi o ping to bez różnicy, jakiś mikro przyrost miałem a stabilność - jeszcze nie miałem przerwy, 100% uptime, no i oczywiście jest w helsinkach taniej bo tam prąd też niedrogi. To świeży park wybudowany i bardzo nowoczesny.: https://www.hetzner.com/news/08-18-datacenter-park-helsinki/

 

Dziękuję bardzo za informację, skorzystałem z oferty serwerów https://www.hetzner.de w Helsinkach i póki co jestem bardzo zadowolony.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/18/2019 at 8:25 PM, BigMaras said:

Przepraszam ale znów świeża firemka z owianą tajemnicą serownią, parametrami, supportem i ich okienkami. Raczej dziękujemy, tutaj wybieramy do testów sprawdzonych hosterów z własnymi serwerowniami ;)

serwer mają w OVH i szukają frajerów 😂😂 Takie wpisy powinny być tutaj kasowane

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

https://linuxpl.com/hosting-prestashop/

jeden  z lepszych, no ale niestety cena najtańszy wychodzi 49 zł. miesięcznie, lecz muszę przyznać przenosiłem ostatnio mega duży sklep ze sporą liczbą wejść uzytkowników na poprzednim serwerze wieszał się na linuxie pl niebo a ziemia.... z serwerów współdzielonych z taką wyjdnością nie znam nic lepszego, sa jeszcze vps i dedyki ale to już inna rozmowa...

Link to comment
Share on other sites

Skupiłbym się na szybkiej odpowiedzi serwera, a nie na niskich kosztach. Na przykład Cloudways oferuje kilka sposobów na przyspieszenie reakcji (pamięć podręczna, CDN).

I would focus on fast server response, not low cost. For example, Cloudways offers several ways to speed up response (cache, CDN).

Link to comment
Share on other sites

Cześć, czy korzysta ktoś w was ze współdzielonego SSD NVMe od linuxpl? Gdzie oni mają serwery faktycznie? Jak jest z jakością obsługi? Czy zmieniają się ceny?

Jestem właśnie na etapie zminany hostingu. Sprawdzałem dedyk Hetznera ale aż takich parametrów nie potrzebuję na tą chwilę. Jego koszty są zbyt duże biorąc pod uwagę, że nie będę w stanie wykorzystać jego właściwości.

Na hostingu będzie presta i wordpress na dwóch domenach.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Burnago said:

Cześć, czy korzysta ktoś w was ze współdzielonego SSD NVMe od linuxpl? Gdzie oni mają serwery faktycznie? Jak jest z jakością obsługi? Czy zmieniają się ceny?

Jestem właśnie na etapie zminany hostingu. Sprawdzałem dedyk Hetznera ale aż takich parametrów nie potrzebuję na tą chwilę. Jego koszty są zbyt duże biorąc pod uwagę, że nie będę w stanie wykorzystać jego właściwości.

Na hostingu będzie presta i wordpress na dwóch domenach.

Dedyki od hetznera to jedna lepszych opcji, nawet te najtańsze ale jeżeli kwota za duża to korzystałem produkcyjnie i też testowo z ich oferty cloud i polecam. Myślę, że będzie to dużo lepszy wybór aniżeli te lokalne u nas współdzielone vps.

Możesz też spróbować z ofertą od OVH, gdzie presta jest preinstalowana na ich VPS ale to półka niżej od hetznera.

Edited by BigMaras (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BigMaras said:

Możesz też spróbować z ofertą od OVH, gdzie presta jest preinstalowana na ich VPS, ale to półka niżej od hetznera.

Ja z OVH mam dużo bardzo niemiłych doświadczeń. Z dawnych czasów to pamiętam, że ciekawie presta działała na progreso oraz na mydevil 

Link to comment
Share on other sites

Z Hetzerem jest jeszcze taki drobny problem, że nie ma tam polskiego supportu. Dla nie wtajemniczonych (na przykład dla mnie bo ja nie jestem programistą) czasami wytłumaczenie czegoś po polsku jest ciężkie a co dopiero po angielsku. 

Jestem w fazie rozmów z mydevil. Widziałem sklepy tam postawione i działają ładnie. Zobaczymy co z tego będzie.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Burnago said:

Z Hetzerem jest jeszcze taki drobny problem, że nie ma tam polskiego supportu. Dla nie wtajemniczonych (na przykład dla mnie bo ja nie jestem programistą) czasami wytłumaczenie czegoś po polsku jest ciężkie a co dopiero po angielsku. 

Jestem w fazie rozmów z mydevil. Widziałem sklepy tam postawione i działają ładnie. Zobaczymy co z tego będzie.

Tylko w hetznerze jak miałem problem z 1 w nocy w sobotę to odpowiedź dostałem 15 minut później. W polskich hostingach nie ma niestety takiego supportu. Jeżeli język jest barierą to oczywiście nie masz wyjścia ja jednak trzymam się z daleka od polskich firemek mieniących się "hostingami". To najczęściej firmy jedynie kolokujące szafy u hetznera właśnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
On 12/2/2019 at 9:20 PM, BigMaras said:

Tylko w hetznerze jak miałem problem z 1 w nocy w sobotę to odpowiedź dostałem 15 minut później. W polskich hostingach nie ma niestety takiego supportu. Jeżeli język jest barierą to oczywiście nie masz wyjścia ja jednak trzymam się z daleka od polskich firemek mieniących się "hostingami". To najczęściej firmy jedynie kolokujące szafy u hetznera właśnie ;)

Używam Cloudways, ale chciałbym przyciąć na kosztach, co powiesz na cloud od Hetznera ?

4 vCPU
16 GB RAM
160 GB NVMe SSD
20 TB Traffic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@bigMaras ostatnio od gościa który bardzo dużo siedzi w branży hostingowej, pracuje aktualnie dla często polecanej tutaj firmy, sam posiada też swoje serwery i nimi administruje mówi o Hetznerze, że maszyny spoko, ale support jak coś sobie sam skaszanisz lub Twoja wina to zapomnij, że cokolwiek Ci powiedzą - "U nas jest ok" i tyle. W innych suportach VPS jak problem jest jakiś błahy to pomagają, no ale to też kwestia tego, że za VPS zabierać się bez przygotowania to spore ryzyko. Ja tak zrobiłem, nauczyłem się dzięki temu nieco ale to wciąż spacer przez mgłę i webh.pl często mi pomaga nawet jak ja coś spartolę.

Tak czy siak będę potrzebował i tak przesiadki na coś zarządzanego przez kogoś bo nerwowo mnie te VPSy wykończą :P

Link to comment
Share on other sites

sklep z 5000 produktow - bedzie jakies 20-30% wiecej.

co polecacie? dobry hosting czy vps?

jesli vps - jak rozwiazujecie sprawe konfiguracji/administracji? sami tego chyba nie ogarniemy.

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie jest to też zależne czy:

  • planujesz jakieś długie zadania dla tych produktów (obszerna integracja)
  • generowanie sporych plików cronem czy coś, żeby nie przejmować się limitem czasowym na maksymalną długość zadania w PHP
  • czy będziesz miał wystawione API, które będzie mocno eksploatowane
  • czy ruch będzie oscylować w granicy 10, 1000 czy 1000 osób online w jednym momencie

etc itp itd.
Pełne audyty zapotrzebowania już niestety kosztują ale dla początkujących esklepów zaleca się hosting współdzielony, zarządzany ale z tych lepszych co podawali wyżej i w ramach gdy okaże się, po czasie, że za mało to wtedy rozważać przesiadkę na VPS.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, hakeryk2 said:

@bigMaras ostatnio od gościa który bardzo dużo siedzi w branży hostingowej, pracuje aktualnie dla często polecanej tutaj firmy, sam posiada też swoje serwery i nimi administruje mówi o Hetznerze, że maszyny spoko, ale support jak coś sobie sam skaszanisz lub Twoja wina to zapomnij, że cokolwiek Ci powiedzą - "U nas jest ok" i tyle. W innych suportach VPS jak problem jest jakiś błahy to pomagają, no ale to też kwestia tego, że za VPS zabierać się bez przygotowania to spore ryzyko. Ja tak zrobiłem, nauczyłem się dzięki temu nieco ale to wciąż spacer przez mgłę i webh.pl często mi pomaga nawet jak ja coś spartolę.

Tak czy siak będę potrzebował i tak przesiadki na coś zarządzanego przez kogoś bo nerwowo mnie te VPSy wykończą :P

Oczywiście są ograniczenia supportu i jeżeli sam spaprałeś konfig to za Ciebie nikt nie poskłada. Sprawdzą co jest nie tak, dadzą manuale etc. Jeżeli chciałbyś support typowo administracyjny, w celu usuwania wszelkiej maści problemu to z tego co wiem jest to dodatkowa opcja płatna, ale istnieje. Biorąc jednak pod uwagę wydajność/cena to hetzner raczej nie ma konkurencji w PL. Zdaje sobie też sprawę, że prawdziwi twardziele backupu nie robią ale jednak przed zmianami w konfigu warto dość mocno się zabezpieczać i dokumentować zmiany. Ja jak coś dłubie to na zakończenie nawet historie sobie zrzucam do pliku aby w razie czego mieć co odkręcać. W razie większego pożaru - backup. 

@TDS

Jak słusznie @hakeryk2 zwrócił uwagę dużo zależy od masy czynników. Jeżeli planujesz sklep to zalecał bym zacząć od razu od VPS albo lepiej od dedyka w hetznerze gdzie już za ok 150-200 zaczynają się ciekawe maszyny. Oczywiście będzie to nieco na wyrost sprzęt na wstępnym etapie ale jak sklep Ci się rozwinie to ograniczysz koszty dodatkowych migracji na inne, mocniejsze maszyny w przyszłości i zaoszczędzi czasu na przestoje i rekonfiguracje.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym sugerował jakieś rozwiązanie chmurowe - może aws light sail ? Łatwe skalowanie w razie potrzeby, szybka integracja z CDN;em do tego baza danych z RDS i macie problem z głowy - Można szukać czegoś z Online/net / scaleway lub digitalocean 

Link to comment
Share on other sites

Chcemy zrobic dosyc duzo cech produktów, jest integracja z allegro i wfmag, pewnie z ceneo i merchant center. Ruch poki co jest raczej maly.

Nie wiemy czy zmieniac to co jest teraz juz (jakis staroc z resellingu) czy poczekac jak sytuacja sie rozwinie i wtedy ewentualnie przejsc na cos lepszego?

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno pytanie - jesli VPS - to jak radzicie sobie z jego konfiguracja/administracja - czy macie jakies zew. firmy ktore to robia?

Czy potrzeba kogos do opieki "na stale" - czy tylko raz na jakis czas w razie problemu/aktualizacji itp?

Edited by TDS (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TDS said:

I jeszcze jedno pytanie - jesli VPS - to jak radzicie sobie z jego konfiguracja/administracja - czy macie jakies zew. firmy ktore to robia?

Tutaj polecam poszukać kogoś kto ma doświadczenie w takich działaniach 

 

My dla jednego z klientów robiliśmy cały klaster na awsie ( kilka maszyn dedykowanych + kilka na życzenie w zależności od ruchu) 

Ja zawsze polecam zostawić sobie furtkę do skalowania w górę i zaczynać od minimalnego zaplecza technicznego. 

Jaki ruch obecne macie?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pycode.biz said:

Tutaj polecam poszukać kogoś kto ma doświadczenie w takich działaniach 

 

My dla jednego z klientów robiliśmy cały klaster na awsie ( kilka maszyn dedykowanych + kilka na życzenie w zależności od ruchu) 

Ja zawsze polecam zostawić sobie furtkę do skalowania w górę i zaczynać od minimalnego zaplecza technicznego. 

Jaki ruch obecne macie?

ruch mamy teraz bardzo maly, praktycznie kilkadziesiat/dzien bo projekt sklepu byl "wstrzymany" przez rozne zmiany w firmie. nie ma wlaczonych poki co zadnych "form promowania"

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pycode.biz said:

Ja bym sugerował jakieś rozwiązanie chmurowe - może aws light sail ? Łatwe skalowanie w razie potrzeby, szybka integracja z CDN;em do tego baza danych z RDS i macie problem z głowy - Można szukać czegoś z Online/net / scaleway lub digitalocean 

Wszystko pięknie tylko to kosztuje co najmniej kilka razy więcej niż świeży i pachnący dedyk w hetznerze, nie mówiąc już o ofertach z aukcji.

image.png.26522dee76f440afb508dec0f88d4eb0.png

image.thumb.png.e715ff30baac090f2231fe34501a6ae1.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, TDS said:

Widze ze wszyscy polecaja tego hetznera ale to chyba na poczatek dla nas troche za drogo - czy cos z tego co nasz rynek oferuje mozecie polecic jako pierwszy VPS?

Oferte cloud od hetznera masz od 3 EUR mieięcznie, alternatywa u nas to OVH. W OVH masz ten plus, że masz preste na gotowo jednak wydajnościowo to nie jest liga hetznera.

Link to comment
Share on other sites

Hosting to może pod Wordpressa z wizytówką firmy się nadaje.

 

Zwłaszcza w czasach RODO trzeba dużo mocniejszych zabezpieczeń, niż te,

które są dostepne dla użytkownika na najlepszym hostingu.

 

Po prostu część konfiguracji trzeba zrobić nie w samej aplikacji, ale na serwerze WWW, systemach ACL serwera czy w przez konfigurację serwera baz danych.

Krótko piszac, potrzeba maszyny z rootem dla klienta, własną konfiguracją Apparmor, SElinux czy Tomoyo i możliwością stosowania dowonych konfiguracji i modułów w aplikacji serwera http, bazy SQL czy systemu plików.

Takich możliwości nie zapewnia żaden hosting.

 

Dobry dedyk pod sklep to nie majątek, wynajęcie takiej maszyny  kosztuje od około 120-180 zł miesięcznie na świecie, jakieś 2-3 razy tyle w Polsce.

Pozdro

Edited by Jacekalex (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 5:24 PM, BigMaras said:

Wszystko pięknie tylko to kosztuje co najmniej kilka razy więcej niż świeży i pachnący dedyk w hetznerze, nie mówiąc już o ofertach z aukcji.

image.png.26522dee76f440afb508dec0f88d4eb0.png

image.thumb.png.e715ff30baac090f2231fe34501a6ae1.png

ale to są gołe dedyki bez żadnego interfejsu graficznego do zarządzania. Np ja w życiu sobie z czymś takim nie poradzę.

Nie ma czegoś do 45 Euro z Cpanel lub innym interfejsem co nadaje się pod Prestę 3000 produktów i około 2000 sesji miesięcznie (Google Analytics)

W Cloudways chcą 50 USD za serwerownie Linode i 42 USD za Digital Ocean z poniższą specyfikacją

RAM 4GB

Processor 2 Core

Storage 80GB

Bandwidth 4TB

Dużo jak za tak mało ale jest to w miarę zautomatyzowane.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Panel do zarządzania?

Narzuca jedyny słuszny sposób konfiguracji systemu, nie zawsze sensowny, skuteczny i optymalny.

Do tego zawsze kiedyś zawiedzie, a wtedy doopa zaboli.

 

Żeby zarządzać systemem serwerowym przez gotowe panele musisz znać szczegóły systemu  lepiej niż pacież,

i musisz umieć naprawić każdą awarię bez cudownego panelu, w czarnej konsoli.

Do tego panele do zarządzania przewaznie nie nadążają za aktualizacjami systemu, i potem używasz przestarzałej wersji softu,

bo nową twój cudowny panel zacznie obrabiać za pół roku

 

W rezultacie masz więcej problemów z takiego panelu niż pożytku.

Cpanel i podobne wynalazki są dla ludzi, którzy chcą mysleć, że potrafią czymś administrować.

 

Niektóre usługi można konfigurować w darmowym Webminie, ale to nie przypadek, że w każdej wtyczce Webmina

jest przycisk do ręcznej edycji plików konfiguracyjnych.

Po prostu autorzy Webmina rozumieją naturalne ograniczenia swojego wynalazku.

Panel administracyjny nie zastąpi wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu systemem na serwerze.

 

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Jacekalex said:

Panel do zarządzania?

Narzuca jedyny słuszny sposób konfiguracji systemu, nie zawsze sensowny, skuteczny i optymalny.

Do tego zawsze kiedyś zawiedzie, a wtedy doopa zaboli.

 

Żeby zarządzać systemem serwerowym przez gotowe panele musisz znać szczegóły systemu  lepiej niż pacież,

i musisz umieć naprawić każdą awarię bez cudownego panelu, w czarnej konsoli.

Do tego panele do zarządzania przewaznie nie nadążają za aktualizacjami systemu, i potem używasz przestarzałej wersji softu,

bo nową twój cudowny panel zacznie obrabiać za pół roku

 

W rezultacie masz więcej problemów z takiego panelu niż pożytku.

Cpanel i podobne wynalazki są dla ludzi, którzy chcą mysleć, że potrafią czymś administrować.

 

Niektóre usługi można konfigurować w darmowym Webminie, ale to nie przypadek, że w każdej wtyczce Webmina

jest przycisk do ręcznej edycji plików konfiguracyjnych.

Po prostu autorzy Webmina rozumieją naturalne ograniczenia swojego wynalazku.

Panel administracyjny nie zastąpi wiedzy i doświadczenia w zarządzaniu systemem na serwerze.

 

Pozdro

A ja ci powiem, że z zadowoleniem na kilku serwerach z pleska korzystam i nie mam problemów. Szybkość konfiguracje wielu elementów, jej weryfikacji jest nie do zastąpienia. Oczywiście wiedza, chociaż pobieżna na temat działania systemu jest niezbędna ale nie deklasowałbym paneli. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, luki4ever said:

ale to są gołe dedyki bez żadnego interfejsu graficznego do zarządzania. Np ja w życiu sobie z czymś takim nie poradzę.

Nie ma czegoś do 45 Euro z Cpanel lub innym interfejsem co nadaje się pod Prestę 3000 produktów i około 2000 sesji miesięcznie (Google Analytics)

W Cloudways chcą 50 USD za serwerownie Linode i 42 USD za Digital Ocean z poniższą specyfikacją

RAM 4GB

Processor 2 Core

Storage 80GB

Bandwidth 4TB

Dużo jak za tak mało ale jest to w miarę zautomatyzowane.

 

 

 

U hetznera masz do serwerów pleska w opcji do zarządzania. Nie mniej jednak bez obycia z linuxem będzie ciężko.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam

Hosting na sklep na preście + system CMR na jednym koncie.

Aktualnie kończy nam się abonament (wPRO) w poprzedniej stronie linuxpl.com (aktualnie cyberfolks.pl) nie mam porównania z innymi hostingami, ale aktualnie jest na nim presta 1.7 i jest w miarę OK.

Mam jeszcze hosting na Hekko ale to podobno ta sama firma i jeszcze i Kei.pl to jedna grupa.

 

Na ten moment rozważam takie opcje:

* hosting dedykowany pod PrestaShop ps_GO z dyskami MVMe (cyberfolks.pl)

* VPS zarządzany vman_GO (nie znam się na zarządzaniu nie mam na to czasu) (cyberfolks.pl)

---------------------------------------------------------

* VPS contabo.com no ale on nie jest zarządzany albo jest taka opcja ale wychodzi to drożej niż w cyberfolks.pl

* na tym forum pierwszy raz przeczytałem o hetzner.de.

Zrobiliście mi dosyć chętkę na hetzner.de czy u nich można wykupić zarządzany VPS ?

Co radzicie ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...