Jump to content
Belus99

Jaki hosting dla Prestashop - 2019

Recommended Posts

Czołem. Jaki hosting polecacie do małego, prostego sklepu?(ok 500 przedmiotów w tylko jednej wariacji). Handel tylko zagraniczny(głównie Niemcy, Wielka Brytania i USA). Na tą chwilę najbardziej przemawia do mnie kylos.pl za 121 zł. Czy może jednak warto dopłacić do najtańszego pakietu na iq.pl(163 zl)? A może linuxpl ?

@daresh czy mógłbyś napisać coś o limitach jakie są w tym hostingu? Jakie ustawienia PHP, execution time, RAM oraz limit czasu procesora na miesiąc. 

• Like 1

Aż tak się nie wgłębiałem, bo nie było potrzeby nic grzebać :) 

linux.pl to sobie odpuść w przedbiegach -właśnie teleprtowałem on nich dwóch kolegów

• Like 2

Co do szybkości działania sklepów z myDevil nie powiem złego słowa, ale support jest tragiczny. Można skontaktować się tylko przez maila i odpisują dopiero na drugi dzień. Natomiast w hekko.pl otrzymuje wiadomości do 60 minut i mam kontakt telefoniczny. W nagłych sytuacjach jest to bardzo ważne. Poza tym hosting dobrze sobie radzi z Prestą i jest stabilny. 

Edited by webbay.pl (see edit history)
  • Like 1

@webbay.pl nie wspomniałeś jaki pakiet posiadasz. Moje przygody z hekko skończyły się po tym jak musiałem sporo dopłacać za dodatkowy czas procesora co miesiąc na którego Presta ma sporą chrapkę i wychodziło mnie to 2x tyle co cena za abonament. Na hekko to wszystko działa całkiem dobrze dopóki nie przekroczysz pewnego progu zainteresowania swoim sklepem. Aktualnie z hekko korzystam tylko jak serwera poczty który również potrafi się wykrzaczyć na kilka minut w przeciągu miesiąca. Na plus jednak trzeba dodać, że support mają bardzo dobry.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kylos?

Witam podczepię się pod temat, sklep motoryzacyjny, 18tys produktów, 7tys kategorii, pełno powiązań, o ile od frontu sklep chodzi dobrze, tak edycja czy dodawanie produktu jest tragiczna, tak więc szukam BARDZO DOBREGO hostingu, który to udźwignie, z możliwością przetestowania konta

Mudol może załóż osobny temat bo jeśli front działa dobrze a zaplecze mega wolno to może jakiś moduł w tle coś kaszani. Włącz profilowanie w config/defines.inc.php zmieniając define('_PS_DEBUG_PROFILING_', false); na define('_PS_DEBUG_PROFILING_', true); na  i wejdź w panel admina i zobacz co się dzieje. Proszę jednak byś nie odpisywał w tym temacie już lecz założył własny. Możesz wkleić wyniki profilowania na forum. Zrób to gdy nie ma Klientów sklepie lub włącz tryb administracyjny bo użytkownicy też zobaczą wyniki profilowania. 
Nie odpowiadaj w tym temacie.

Ale ja wiem dokładnie co muli, dokładnie to ładowanie zakładek w produkcie, sprawdzone ;) Tak więc temat aktualny.

Posted (edited)
On 2/24/2019 at 5:36 PM, Belus99 said:

Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z kylos?

Mam kilka serwerów VPS w Kylos.pl, przez 4 lata mogę ich z czystym sumieniem ich polecić. Są drobne niedociągnięcia jak np. bug w SolusVM, ciągnie się od lutego 2017. Przy utworzeniu z automatu VPS'a zajętość partycji /dev/vda1 na samym starcie 97%, ale pomaga komenda resize2fs /dev/vda1 i wszystko gra. Uptime na wysokim poziomie, niskie pingi, czytelny panel klienta.

Webh.pl - tutaj niestety otrzymałem na start zaspamowane adresy IP, po odpaleniu serwera www adresy skanowane przez dziwne boty. Serwer DNS to dodatkowe 25 zł / rok, w Kylos.pl mamy w standardzie dla każdego VPS'a. Panel administracyjny mały czytelny, czcionka 11px. Pewne elementy jak edycja domen w DNS manager nie działają poprawnie, klikamy Edytuj nic się nie dzieje, trzeba odświeżać stronę.

Ostatnio przekonałem się do Hetzner.de. Po pierwsze lepsza infrastruktura i sieć połączeń w porównaniu do krajowych, Google PageSpeed po przeniesieniu sklepu + 8 punktów (porównuje serwer VPS 2x vCPU 8GB RAM do 4x vCPU 16GB RAM w Polsce - oba na Debianie+nginx+mariadb+php 7.2). Świetna sprawą jest możliwość tworzenia obrazów systemu (tzw. snapshots), koszt €0.01/GB/miesiąc. Jeśli mamy wzorcowy, w pełni skonfigurowany system z www+php+mysql+mail to później jednym kliknięciem przenosimy go na nowy VPS. Panel administracyjny bardzo czytelny, widać, że jest tworzony od podstaw, nie korzysta z darmowych silników. Pod koniec miesiąca przenoszę tam sklep z 10 letnią historią z IQ.pl, gdzie niestety zdarzały się restarty w ciągu dnia. IQ.pl nie polecam, wysokie ceny, ping do nich 79-82 ms (webh. 32-35ms, hetzner 52-54ms).

Edited by adiem (see edit history)

On 2/21/2019 at 5:39 PM, Belus99 said:

Czołem. Jaki hosting polecacie do małego, prostego sklepu?(ok 500 przedmiotów w tylko jednej wariacji). Handel tylko zagraniczny(głównie Niemcy, Wielka Brytania i USA). Na tą chwilę najbardziej przemawia do mnie kylos.pl za 121 zł. Czy może jednak warto dopłacić do najtańszego pakietu na iq.pl(163 zl)? A może linuxpl ?

Kiedyś byłem na etapie poszukiwań, nawet wrzucałem testy wydajnościowe od kilku rodzimych mistrzów biznesu, którzy zaraz rozpoczną nagonkę Ci także na PW o super ofertach.

Jak handel na niemcy, uk i usa to tylko hetzner. Będziesz miał najbardziej wydajne łącze i najtaniej hosting. W cenie kiepskiego w VPS u nas w hetznerze masz dedyka. Zresztą spora część tutaj reklamujących się z hetznera ma i tak dzierżawe także po co dopłacać?

Posted (edited)

Wszyscy polecają Hetznera bo we wszystkich testach po prostu wychodzi najlepiej. Prawdopodobnie kiedyś się na nich przerzucę ale po prostu przenoszenie tego wszystkiego to czas i pieniądz.

W cenie kiepskiego w VPS u nas w hetznerze masz dedyka. 

Chyba mnie coś ominęło. Hetz ma ogólnie dosyć wysokie ceny za VPS i jeśli chodzi o parametry to "teoretycznie" ma gorsze niż rodzimi usługodawcy ale jakościowo po prostu wygrywa (dostępność dysku, łącza itp). Podaj link potwierdzający Twoją tezę.

Edited by hakeryk2 (see edit history)

5 minutes ago, hakeryk2 said:

Wszyscy polecają Hetznera bo we wszystkich testach po prostu wychodzi najlepiej. Prawdopodobnie kiedyś się na nich przerzucę ale po prostu przenoszenie tego wszystkiego to czas i pieniądz.

Oczywiście, pełna zgoda, że przy dużej ilości materiału do przerzucenia jest to czasochłonny proces jednak hetzner jest bez konkurencji zarówno cenowo jak i pod kątem jakości sieci. Ja osobiście mam px61 i vps na testy ale dzisiaj zobaczyłem w ofercie nówki PX62. Oczywiście support 24/7, ticket w sobote o 1 w nocy kiedyś założyłem i o 2 dostałem odpowiedź. Czy ktokolwiek u nas może konkurować? Raczej nie sądzę... Biorąc dedyka dostajesz świeży serwer, ale jak chcesz możesz chwytać z drugiej ręki, taniej i bez opłaty instalacyjnej - na aukcji.

Zresztą pamiętasz, kiedyś dyskutowaliśmy w wątku o OVH i wrzucałem swoje benchmarki. Po tych akcjach raz na zawsze podziękowałem rodzimym dostawcom i także OVH.

To z dzisiaj oferta na nowe serwery PX62 lub taniej EX42

nv1id5K.jpg

1GoIAw2.jpg

On 5/3/2019 at 11:36 PM, BigMaras said:

Oczywiście, pełna zgoda, że przy dużej ilości materiału do przerzucenia jest to czasochłonny proces jednak hetzner jest bez konkurencji zarówno cenowo jak i pod kątem jakości sieci. Ja osobiście mam px61 i vps na testy ale dzisiaj zobaczyłem w ofercie nówki PX62. Oczywiście support 24/7, ticket w sobote o 1 w nocy kiedyś założyłem i o 2 dostałem odpowiedź. Czy ktokolwiek u nas może konkurować? Raczej nie sądzę... Biorąc dedyka dostajesz świeży serwer, ale jak chcesz możesz chwytać z drugiej ręki, taniej i bez opłaty instalacyjnej - na aukcji.

Zresztą pamiętasz, kiedyś dyskutowaliśmy w wątku o OVH i wrzucałem swoje benchmarki. Po tych akcjach raz na zawsze podziękowałem rodzimym dostawcom i także OVH.

To z dzisiaj oferta na nowe serwery PX62 lub taniej EX42

a co powiesz na taką  konfigurację pod Prestashop 1.7 ?

EX42-NVME
Intel® Core™ i7-6700 Quad-Core
64 GB DDR4
2x 512 GB NVMe SSD
1 GBit/s port

tylko nie wiem czy jeśli ta konfiguracja jest ok to wybrać do tego CentOS 7.5, Debiana 9.8 czy Ubuntu 18.04.1 LTS ?

2 hours ago, luki4ever said:

a co powiesz na taką  konfigurację pod Prestashop 1.7 ?

EX42-NVME
Intel® Core™ i7-6700 Quad-Core
64 GB DDR4
2x 512 GB NVMe SSD
1 GBit/s port

tylko nie wiem czy jeśli ta konfiguracja jest ok to wybrać do tego CentOS 7.5, Debiana 9.8 czy Ubuntu 18.04.1 LTS ?

Dla mnie podstawa to NVMe, potem kwestia procka czy typowo serwerowa maszyna (xeon) czy jednak desktopowy i7, nie mniej jednak dużo taniej.

Czasem ciekawe oferty trafiają się na aukcjach i można coś upolować solidnego. Ja za PX61-nvme płacę 61 EUR i mega zadowolony jestem, ale jak chcesz budżetowo to za 34 EUR masz:

image.thumb.png.38d1ec70195f42409a249af5dd349ca7.png

19 hours ago, BigMaras said:

Dla mnie podstawa to NVMe, potem kwestia procka czy typowo serwerowa maszyna (xeon) czy jednak desktopowy i7, nie mniej jednak dużo taniej.

Czasem ciekawe oferty trafiają się na aukcjach i można coś upolować solidnego. Ja za PX61-nvme płacę 61 EUR i mega zadowolony jestem, ale jak chcesz budżetowo to za 34 EUR masz:

image.thumb.png.38d1ec70195f42409a249af5dd349ca7.png

Obecnie na serwer EX-42 w Niemczech trzeba czekać minimum 5 dni roboczych. Czy Twoim zdaniem brać w Helsinkach czy to będzie lipa ?

3 hours ago, luki4ever said:

Obecnie na serwer EX-42 w Niemczech trzeba czekać minimum 5 dni roboczych. Czy Twoim zdaniem brać w Helsinkach czy to będzie lipa ?

Ja mam w helsinkach swój. Testowałem wcześniej inne lokalizacje i praktycznie jeżeli chodzi o ping to bez różnicy, jakiś mikro przyrost miałem a stabilność - jeszcze nie miałem przerwy, 100% uptime, no i oczywiście jest w helsinkach taniej bo tam prąd też niedrogi. To świeży park wybudowany i bardzo nowoczesny.: https://www.hetzner.com/news/08-18-datacenter-park-helsinki/

• Like 1

Z mojej strony chciałbym gorąco polecić nowy hosting dedykowany pod sklepy PrestaShop. Intensywna współpraca z właścicielami oraz developerami sklepów internetowych pozwoliła nam na opracowanie unikatowego dodatku PrestaShop Boost, który w połączeniu z zoptymalizowaną platformą hostingową potrafi nawet kilkukrotnie przyspieszyć czas ładowania sklepów:

https://linuxpl.com/hosting-prestashop/

Dla zainteresowanych podrzucam także wyniki porównawcze przeprowadzonych przez nas badań, gdzie prócz rezultatów wskazujemy także fajne narzędzia analityczne oraz zwracamy uwagę na czynniki bezpośrednio wpływające na szybkość:

https://linuxpl.com/blog/porownanie-hostingow-prestashop/

Zapraszam i zachęcam do samodzielnych testów!

Posted (edited)
41 minutes ago, Tomasz Urbański said:

Z mojej strony chciałbym gorąco polecić nowy hosting dedykowany pod sklepy PrestaShop. Intensywna współpraca z właścicielami oraz developerami sklepów internetowych pozwoliła nam na opracowanie unikatowego dodatku PrestaShop Boost, który w połączeniu z zoptymalizowaną platformą hostingową potrafi nawet kilkukrotnie przyspieszyć czas ładowania sklepów:

Dla zainteresowanych podrzucam także wyniki porównawcze przeprowadzonych przez nas badań, gdzie prócz rezultatów wskazujemy także fajne narzędzia analityczne oraz zwracamy uwagę na czynniki bezpośrednio wpływające na szybkość:

Rozumiem nagonkę ze strony linuxpl w ostatnim czasie ale obawiam się, że tutaj mogą siedzieć ludzie, którzy szukają hostingu pod sklep w wersji produkcyjnej a nie zabawy w testy zatem wybór pada raczej na hosterów, którzy:

1) mają swoje datacenter a linuxpl do takich nie należy

2) mają support 24/7 a linuxpl do takich nie należy.

3) szukają miarodajnych cen za serwery a linuxpl oderwał się od rzeczywistości w porównaniu do tego co oferuje

4) z całym szacunkiem ale też wielką tajemnicą są owiane wasze technologie zatem obstawiam, że szału nie ma. Brak wielu kluczowych informacji w ofertach.

5) wasza aplikacja testowa została już też podsumowana na FB i cieżko mi ocenić fantazje jaką kierowaliście sie w doborze wyników do porównań...

Edited by BigMaras (see edit history)
  • Like 2

On 6/17/2019 at 10:44 AM, Tomasz Urbański said:

Szanowny Panie, trzeba mieć tupet żeby wtrącać się do rozmowy o serwerach oferowanych przez Hetzner i starać się nam sprzedać ich produkty z Pańską marżą. Pośrednikom mówimy NIE.

On 6/14/2019 at 1:46 PM, BigMaras said:

Ja mam w helsinkach swój. Testowałem wcześniej inne lokalizacje i praktycznie jeżeli chodzi o ping to bez różnicy, jakiś mikro przyrost miałem a stabilność - jeszcze nie miałem przerwy, 100% uptime, no i oczywiście jest w helsinkach taniej bo tam prąd też niedrogi. To świeży park wybudowany i bardzo nowoczesny.: https://www.hetzner.com/news/08-18-datacenter-park-helsinki/

Dziękuję bardzo za informację, skorzystałem z oferty serwerów https://www.hetzner.de w Helsinkach i póki co jestem bardzo zadowolony.

• Like 1