Jump to content
  • 0

Optymalizacja sklepu na Prestashop 1.6.1.8


citos88

Question

Witam, mam problem z wolnym działaniem sklepu https://www.swiatdzieckabochnia.pl/. Postawiony jest na serwerze dhosting.pl i Prestashop 1.6.1.8.  Kombinowałem już z ustawieniem cache'owania, wyłączyłem paczkę Merchant Expertise i w pliku classess/Tools.php dodałem dla addonsRequest return false, ale niewiele to pomogło. Dodatkowo na swoim serwerze na mydevil postawiłem wersję 1.6.1.23 i wrzuciłem backup bazy danych i działa to o wiele szybciej (https://lapami.citos88.usermd.net/). Może mnie ktoś naprowadzić czy problemem jest kiepski serwer czy może szukać problemu gdzieś w presta?

wydajnosc.jpg

serwer.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Czasami wystarczy dostosować konfigurację serwera i/lub sklepu aby przyspieszyć. Nie znam tych serwerów więc nie oceniam.

Zauważ, że na stronach masz różne szablony i treści co może mieć wpływ na szybkość działania, pewnie też inaczej jest ustawiony cache, może inne moduły i konfiguracje php itp. itd.

Warto też zaktualizować sklep do najnowszej wersji 1.6 i podnieść używaną wersję php (chyba, że masz jakieś przestarzałe moduły z których nie możesz zrezygnować).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Wiem, że to dziwne ale u mnie nie ma szans by opcja Użyj pamięci podręcznej na TAK dała cokolwiek. Zawsze opóźnia i wyłączenie jej całkowicie przyśpiesza sklep. Spróbuj wyłączyć tę ostatnią opcję (pamięć podręczna) i zostawienie wszystkiego innego tak jak masz na kilka dni i sprawdź jaki uzyskasz TTFB. Odznaczyłbym tylko jeszcze Minimalizuj HTML bo dość mocno obciąża to procesor hostingu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Polecam włączyć też profilowanie wydajności, to potrafi pokazać który moduł zabiera ile czasu. Jeżeli jest jeden co się wyróżnia to trzeba myśleć o naprawieniu lub zastąpieniu go innym. Jeżeli wszystkie działają porównywalnie słabo - raczej myśleć o zmianie hostingu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 hours ago, Daresh said:

Polecam włączyć też profilowanie wydajności, to potrafi pokazać który moduł zabiera ile czasu. Jeżeli jest jeden co się wyróżnia to trzeba myśleć o naprawieniu lub zastąpieniu go innym. Jeżeli wszystkie działają porównywalnie słabo - raczej myśleć o zmianie hostingu.

Coś takiego pokazał na stronie głównej. Czyżby to moduł ets_homecategories zamulał?

profiler2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W sumie to nie pierwszy raz gdy ludzie narzekają na productcomments i pasowałoby się przyjrzeć temu modułowi ale też widać, że ets_homeproducts nie daje rady. 

Strona główna, stroną główną - bardziej powinny interesować Cię podstrony produktów i tam też poszukaj problemów ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W productcomments czas robi po prostu to, że wywołuje się on wielokrotnie na liście produktów dla każdego produktu, żeby wyświetlić ewentualne oceny. Wystarczy go odpiąć od hookDisplayProductlistReviews i jest spokój. No chyba, że komuś bardzo zależy na ocenach na liście produktów. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...