Jump to content

Problem z certyfikaem SSL


filipxd4

Recommended Posts

Cześć mam problem z certyfikatem ssl, a dokładniej chciałbym aby moja strona obsługiwała HTTPS jednak gdy chcę kliknąć aby sprawdzić czy mój sklep obsługuje HTTPS wyrzuca błąd :( Czy ktoś miał podobny problem? W załczniku wysyłam screena z problemem.

Obsługuję Prestę 1.7.5.0

Screenshot 2019-02-19 at 10.09.08.png

Link to comment
Share on other sites

witam. rowniez mam podbobny problem. 

moja presta to 1.7.5.1 

w momencie klikniecia w: 

Kliknij tutaj, aby sprawdzić, czy Twój sklep obsługuje HTTPS

. wyskakuje mi blad [403] Forbidden : Dostęp zabroniony

hosting w nazwa.pl

Posiadam inne sklepy w wersji np 1.7.4 i wszystko gra z certyfikatem ssl

Edited by atx-serwis (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Najprawdopodobniej macie źle skonfigurowane domeny na serwerach (do obsługi ssl, mniej prawdopodobne, że skopana jest konfiguracja certyfikatu ssl), czyli nie jest to bezpośrednio problem samej presty jako takiej. Zapewne trzeba zmienić ustawienia serwera lub przenieść pliki sklepu.

Link to comment
Share on other sites

To że jest z automatu nie znaczy że jest dobrze. Jak pisałem tego typu błędy to najczęściej problem po stronie konfiguracji serwera a nie sklepu, nie znam ich panelu ani obsługi i konfiguracji usług. Męcz obsługę hostingu aby Ci pomogli bo my nawet domeny nie znamy aby zweryfikować w czym może być problem.

Link to comment
Share on other sites

Można zrobić test i utworzyć kopie plików .htaccess i index.php, a następnie usunąć je i stworzyć podstawowy plik .htaccess z przekierowaniem na ssl i plik nawet pusty index.html. Jeśli dalej będzie problem to znaczy że problem jest nie z prestą a z konfiguracją.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...