Jump to content
wiktor1989

Rabaty od Kwoty - Lojalnościowe - Specyficzne Ceny

Recommended Posts

Witam,

Mój problem dotyczy wprowadzenia jednocześnie rabatów jednorazowych przy zakupach za min. jakąś kwotę, program lojalnościowy, oraz promocje/wyprzedaże za pomocą ceny specyficznej.

Presta 1.6.0.8

Produktów ok 3000 tysiące w tym kombinacje, realnie około 5 tysięcy produktów.

Integracja sklepu prestashop z Subiektem GT

Obecnie mam wprowadzone za pomocą Kodów Rabatowych rabaty jednorazowe przy każdych zakupach na wybraną kwotę czyli:

• Rabat 2% od wartości zamówienia powyżej 200 zł
  • Rabat 4% od wartości zamówienia powyżej 300 zł
  • Rabat 6% od wartości zamówienia powyżej 500 zł
  • Rabat 8% od wartości zamówienia powyżej 800 zł
  1. Każdy z w/w kodów rabatowych jest wyświetlany w koszyku,
  2. Ma ustawione priorytety zaczynając od najmniejszego rabatu gdzie to nr5 , do najwyższego rabatu gdzie to nr 2
  3. Częściowe użycie wyłączone
  4. W warunkach jest ustawiona zgodność z innymi zasadami koszyka, i tam mam wykluczone pozostałe rabaty, czyli przy rabacie 2% mam wykluczone 4,6 i 8 aby nie sumowało się
  5. W warunkach również mam ustawiony warunek produktów które należą do danych rabatów, tzn. usuwam te które mają ustawioną cenę specyficzną, oraz te które po prostu nie podlegają żadnym rabatom ( mają już ustaloną cenę ostateczną )
  6. W akcjach jest zaznaczony rabat procentowy i zastosowanie do wybranych produktów.

Próbowałem za pomocą kodu rabatowego wprowadzić program lojalnościowy, np. rabat stały 3% za łączne zakupy na kwotę 1500zł w sklepie jako zarejestrowany klient. Tutaj weryfikacja ręczna niestety ze względu na to iż np. produkty na zamówienie, lub jakiś konkretny rodzaj nie wchodził by w tą pulę dotyczącą zaliczenia się do programu lojalnościowego.

Ale, 3% w w/w przypadku łączy mi się z rabatem 2% od zamówienia powyżej 200zł, lub jak je wykluczę, to później łączy się z kolejnym rabatem 4%. Nie mogę w żaden sposób kodem rabatowym uzyskać takiej wersji gdzie rabat ten 3% będzie działać do kwoty 299zł, a po przekroczeniu 300zł wskoczy rabat 4%, a wyłączy się ten lojalnościowy.

Rabat lojalnościowy nie może łączyć się z tymi jednorazowymi, ale też przy większych zakupach jednorazowych klient powinien korzystać z wyższego rabatu.

Stworzyłem w celu programu lojalnościowego klienta premium ( rabat 3% za zakupy min 1500 zł ), ale wykluczanie w kodach rabatowych na różne sposoby klienta zwykłego i premium też nie przyniosły rezultatów.

Dodatkowo produkty które z założenia nie podlegają żadnym rabatom, są one po prostu po przesłaniu z subiekta do presty z automatu dodawane do warunków kodów rabatowych jako te które nie są obsługiwane danym rabatem, i tutaj przy tej ilości produktów jeszcze jest te rozwiązanie znośne. Jak ktoś rozwiązuje to inaczej poproszę o sugestię.

Kolejnym problemem są promocje poprzez specyficzne ceny, za każdym razem jak dodam taką promocję muszę w rabatach jednorazowych usuwać z rabatów dany produkt. Co jest irytujące i tracę tylko na tym czas.

Znalazłem na to teoretycznie rozwiązanie na te produkty z ceną specyficzną przy pomocy tego modułu:  moduł Non Cumulative Cart Rules With Other Discounts

https://addons.prestashop.com/pl/promocje-prezenty/19798-non-cumulative-cart-rules-with-other-discounts.html?_gl=1*146ehp2*_ga*MTQ4Mjg3MjAxMi4xNTQ1NzUwNTE5*_gid*MTk3MTA0MjI3OC4xNTUwMjU5MjMz&fbclid=IwAR22avGxzJYja2-9kQvFYIVivlW0E4yavFttOVyJSZhpyKOlW0cRKTH36Pg

Co natomiast z tą lojalką, da się to jakoś zrealizować bez grzebania w kodzie presty?

Ewentualnie moduł który łączył by te wszystkie w/w potrzeby